0   

Aleš @ARTHA 27. Apr 2007, 14:57

Ojla.

Evo spet en nov na vašem forumu.

Nekaj casa že razmišljam o nakupu kakšnega okroglega ali kvadratnega odbojnika oz nekaj temu podobnega. Vse že dalj časa opazujem na spletnem portalu ene zelo velike trgovine. Ker verjetno ne smem omeniti imena ne vem kako naj to povem. Sem pa videl, da je na tem forumu že bil link do tja.

Ok, zanima me vse v zvezi z odbojniki. Ker me zelo motijo sence na obrazu, ki so nepotrebne.

Mi lahko poveste kaj o tem. Čemu služi bela, srebrna, zlata barva? Kakšne so razlike ?

tenx
 0   

Miran @fisheye 27. Apr 2007, 17:54

Odbojnike lahko dobiš različnih dimenzij, velikosti in kvalitet. Jaz ti pripozočam za začetek kakšne zložljive, kateri so primerni tudi za teren. Kakšni večji so nerodni in za njih potrebuješ stojalo. Če je nuja lahko uporabiš karton oblepljen z belim papirjem ali alu foljo, lahko pa uporabiš tudi kakšen barven papir, seveda boš dobil odboj v odtenku papirja.
Bela je vsekakor nevtralna, z srebrno se inteziteta odboja poveča - kontrast, z zlato pa dobiš toplejše tone. Malo posrfej po netu in dobil boš veliko materiala ali pa zavij do kakšne bolje založene trgovine , imajo kataloge ali pa kaj celo na zalogi. Vprašanje do kod sega tvoja želja in žep.

Dobro luč.

LPM
 0   

Branko @Branko 27. Apr 2007, 23:10

Stricu Guglu vtipkaj

kako narediti odbojnik

Lp Branko
 0   

milosh @milosh 28. Apr 2007, 02:53

kontaktiraj matto-ta, jih prodaja dost ugodno, jst mam enga njegovga 80cm okroglega 5v1 ce te zanima, da ne placujes postnine ce si iz lj seveda, ker mu ga morm enkrat k bom mel cas nazaj nest, ker mi dal napacno velikost (da ne bos mislu da je kej narobe z njem)
 0   

Miran Zadravec @kanuc 2. Maj 2007, 18:24

ODBOJNIKI

lp
Kanuc
 0   

Aleš @ARTHA 3. Maj 2007, 15:38

Oo hvala vsem. Sem šel ravno v Bohinj in nsem mogel odpisovat. Ja malo bom prečekiral in uporabil vaše nasvete. Za odbojnike pa bom mattota tudi morda kaj kontaktiral.

Tenx.

LP
 0   

tomaž @mju 6. Maj 2007, 15:19

Okej, dobil sem odbojnik, vse kul in fajn, samo, kako se zloži ta stvar none none none
 0   

Simon Koležnik @simonkoleznik 22. Maj 2007, 12:11

mju, kje si ga kupil?
 0   

Simon Koležnik @simonkoleznik 3. Jun 2007, 12:18

Ce bi se kdo zelel narediti skupinski nakup odbojnika, potem naj napise na:

https://www.slo-foto.net/ftopicp-100772-odbojnik.html#100772

Zaenkrat sva samo 2 kandidata.
 0   

Grega @_OKI_ 24. Avg 2007, 09:54

Pozdravljeni,

kupil bom tale odbojnik : http://www.fotodiskont.com/default-20005,6690.html (100x150cm 5v1)

Rad bi delal kvalitetnejše portrete itd. pa me zanima kako se pravilno osvetli takšen motiv? Kakšni nasveti, triki pri delu z odbojnikom, mislim da bo marsikomu prišlo prav .... pustimo zdaj znamko odbojnika ....

LP

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati