0   

Tomislav @tomaz_urh 29. Apr 2007, 09:21

mam eno velko težavo.....

v mapi kjer imam fotke ( veliko poddirektorijev),
se je nabralo za 100 giga fotk.....

ali obstaja kaka opcija, da ne rabim to ročno "zapekat vsak dvd posebaj, temveč
da označim mapo kjer so fotke (100 giga) in mi to samo zapeče, na kolikor je pač potrebno DVd-jev...... jaz samo vstavljam v pekač prazne DVD-je

hvala in lp
tomaž
 0   

Matic Kos @MaticK 29. Apr 2007, 10:04

A ti niso pri sosedih povedali?
Nero, npr.. Backup modul.

Osebno bi ti pa vsekakor priporocal zunanji disk in ne DVDje.
 0   

Matevž Kocjan @kocjan 29. Apr 2007, 11:32

MaticK je napisal/a:

Osebno bi ti pa vsekakor priporocal zunanji disk in ne DVDje.

s tem se strninjam, ker vem po lastnih izkušnjah, da slike marikdaj zatajijo na DVDju in jih sploh ne moreš pogledat
[img:9135e59418]http://shrani.si/files/canonuserb1078961.png[/img:9135e59418]
 0   

miskolin @miskolin 29. Apr 2007, 16:06

ja raje na zunanji disk kot na DVD... sam sem 1x peku ene video tutoriale na DVD, ki so meli fuuul poddirektorijev in ko sem čez pol leta hotu eno stvar dobit ven je zatajil... naj povem še to da je bil DVD ves čas shranjen v škatli... za tako "dragocene" stvari kot je fotka je DVD preprosto preveč nezanesljiv.
mimogrede pa tudi zunanji diski nad 300 GB niso več tako dragi --> link
 0   

Boštjan @ATI 29. Apr 2007, 20:27

miskolin je napisal/a:
j.... ki so meli fuuul poddirektorijev in ko sem čez pol leta hotu eno stvar dobit ven je zatajil... naj povem še to da je bil DVD ves čas shranjen v škatli... za tako "dragocene" stvari kot je fotka je DVD preprosto preveč nezanesljiv.

Ni pametni delati veliko podirektorijev (pri perki) ... kasneje so potem lahko problemi....

Če imate DVDje....potem jih je treba hraniti na temnem in suhem prostoru.

tudi HDD crkne.....lahko pa posnetemu DVDju naredite kopijo...baje so PLEXTOR najboljši.
 0   

Tomislav @tomaz_urh 30. Apr 2007, 15:51

evo en forumaš iz foto friends org je morda našel rešitev mojih težav

tole piše na luminous-landscape;
Archive Creator is based on a very simple concept. You select the files or directories that you would like to back up. You can select individual files, directories or drives and can turn on or off individual items. (See Fig. 2) below. You then simply instruct the program to begin, and it will automatically calculate the total size of the Archive to be created; will automatically break up the files and directories into the optimum number that will fit on the media to be used (650 MB per disk in the case of CD-R, for example) and will then proceed to automatically burn the disks. All that you need to do is load and unload them as they are burned.

morebiti uporablja kdo ta program?
 0   

Ludwig @Ludwig 30. Apr 2007, 20:36

v mapi kjer imam fotke ( veliko poddirektorijev),
se je nabralo za 100 giga fotk.....

[font=Tahoma:3e71094e28] [/font:3e71094e28]
Shranjevanje na DVD ali CD je samomor na svoje delo
Tudi meni se je dogajalo da sem z težavo po letu dni prebira CD-je pa tudi DVD-je. Uporabljal sem naj kvalitenejše DVD in Cd-je pa vseeno sem izgubil cca 1500 posnetkov na srečo so bili še filmi, da sem ponovno naredil scan vseh filmov.
Od tega dogodk dalje uporabljam samo zunanji HDD ARHIV in ga aktiviram ko rabim. Ravno te dneve prenašam iz 180BG Hdd-ja na nov 500GB WD hdd s tem da sem naredil vec particij kot podirektorije, če jih je več kot tri nivoje ne priporočaji za velike npr. RAW fotke. (to so mi svetovali mojstri ki se ukvarjajo z shranjevanjem digitalnih zapisov.
Trenutno pa testiram tole: Personal Archive Creator na http://www.chronsystems.com/

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati