0   

Jure Kurnik @RKK 30. Apr 2007, 10:21

Pozdravljeni!
Odločam se za nakup samostojne prenosne enote za shranjevanje podatkov (image tank). Moj 'budget' je tam nekje do 150€. Imam pa EOS 350D in dvakrat po 1GB CF kartici. Zame mislim, da je velikost do 40GB čisto dovolj.

Zanimajo me predvsem mnenja uporabnikov teh napravic glede uporabnosti, trajanja baterije, robustnosti in sigurnosti podatkov (bad sectors) ...
Ali menite, da je uporaben ekranček za prikaz slik?

Zaenkrat sem gledal te variante:
Image tank Transcend StoreJet OTG 30GB
GIGA ONE 40GB USB 2.0 (Jobo)
SHRANJEVALNIK DIGIMATE II 40GB (Evertech)

Hvala vam za informacije in nasvete.
Odprt sem tudi na druge predloge.

Hvala in LP,
Jure.
 0   

Katja Mežnar @katku 3. Sep 2007, 20:59

Tudi jaz kupujem image tank in imam podobna vprašanja kot RKK. Odpravljam se na nekaj več kot enomesečno potovanje, kjer bom kar nekaj časa preživela na območju z (zelo) omejenim dostopom do elektrike. Zato bi rajši kupila takšnega z zamenljivimi baterijami ali pa vsaj s takšno baterijo, ki bo zdržale več kot 6 prenosov gigabajtne kartice. Zanima me, če se v Sloveniji da kupiti image tank z zamenljivim baterijami (AA). Pregledala sem mnoge strani slovenskih spletnih ponudnikov, pa nisem našla takšnega IT.

Hvaležna bi bila tudi za kakršnekoli info in mnenja tistih, ki imate izkušnje z IT. Zaenkrat sem gledala predvsem Digimate II in Me2 Digital Photobank (Cumulus) in pa Apacer Share Steno CD211 (5pik.si), ki sicer ni hkrati tudi card reader, je pa bistveno ceneje. Ima kdo kakšne izkušnje z le-temi?

Hvala za pomoč, lp!
 0   

miha @mihaaa 4. Sep 2007, 07:55

mogoce se vama splaca pogledat nemske hyperdrive space image tanke, oz lahko se kupi tudi samostojna ohisja,. bateirja po deklaraciji zdrzi prenos 100G (tako da ene 50g po moje brez problema preneses).. sicer je malo drazji ampak je res dober,.. hitrosti prenosov so tudi nore,.. seveda mora biti tudi kartica dovolj hitra, se jih pa pri nas ne dobi, narociti jih je treba iz nemcije, lahko tudi od drugje

LINK za stran proizvajalca

lp
 0   

milosh @milosh 4. Sep 2007, 08:06

moj nasvet pa je se kaksna dodatna 4gb CF kartica, men se je to obnesl, edina stvar k je, je da mors se kdaj pa kdaj zvecer dol usest pa pregledat fotke in zbrisat une k ze takoj vids da so slabe. ta nasvet je predvsem iz financnih razlogov, ki so pred daljsimi potovanji itak vedno problem. pa nekak se mi zdijo CF kartice bolj sigurne kokr imagetank, kjer sm slisu ze za kr neki problemov (vrjetno povezava cena-kvaliteta)
 0   

Tomaž Velechovsky @Tomazv 4. Sep 2007, 08:22

Sam uporabljam Apacer Share Steno CD211 s čitalcem SanDisk (sam čitalec je po mojih izkušnjah precej hiter v primerjavi z ostalimi, ki jih imam). Po nakupu novega akumulatorja (po 1,5 leta) bistveno dlje deluje na akumulator.
Slabost je edino, da moraš disk razdeliti na particije po 32GB - Še FAT sistem. Čitalec pa piše samo na prvo, tako da ne moreš dati večjega diska not. (Vsaj jaz ne znam drugače)

Zato se mi zdi pa tale zanimiv, ker ima že vgrajen čitalec: http://nakup.shift.si/commerceportal/product.asp?PageNO=PRODUCTCARD&Catalog=Cronus+Catalog&Category=PCHHDEXT&oid=121&ProductId=15874

Če boš res v krajih brez elektrike, predlagam, da si kupiše še dodaten akumulator iz katerega se potem polni ostale (fotoaparat, prenosni disk). Menda nekaj takega dela podjetje APC. Eni naši fotografski velemojstri (Stane Klemenc) hodijo naokoli tudi s sončnimi celicami. Samo zato potrebuješ primerno obliko transporta.

Še podobna tema:
https://www.slo-foto.net/ftopic-8852-days0-orderasc-20.html
 0   

heroj @heroj 4. Sep 2007, 08:24

milosh ... ja, 4 GB kartica se tudi hitro napolni. Če greš že na tedensko potovanje prav hitro napolniš kartico. Imagetank je zakon, saj ti ni potrebno nositi prenosnika s sabo.

Čeprav če greš po Evropi imaš tudi dosti Cybercafe-jev, pa si lahko od tam tudi dam pošlješ (ftp in podobni štosi) ... sam traja grin

LP
 0   

johnny b bad @Apolixis 4. Sep 2007, 09:03

pred kratkim sem kupil Digimate III 120 GB za 127 € prek Ebaya (s poštnino). Super zadevca, pa zdej lahko brez problema fotkam Nef + Jpeg

lp
 0   

Katja Mežnar @katku 4. Sep 2007, 11:56

hvala vsem za nasvete!
Mislim, da me najbolj privlači tale digimate III, predvsem zato, ker mi je cenovno dostopen.
Apolixis, koliko časa je trajalo da si prejel IT preko ebaya? odhajam namreč čez 13 dni in res ne bi rada, da pošiljka prispe po mojem odhodu. Pri katerem prodajalcu si ga pa kupil?

lp!
 0   

johnny b bad @Apolixis 4. Sep 2007, 12:10

genau tega

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=150154974135&ssPageName=MERC_VIC_RCRX_Pr4_PcY_BIN_Stores_IT&refitem=150148669163&itemcount=4&refwidgetloc=closed_view_item&usedrule1=CrossSell_LogicX&refwidgettype=cross_promot_widget

trajal je ene 6dni ko so dobil denar, pa ene tri dni da je denar gor prišel

prever, če obstaja expres transfer denarja

lp

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati