0   

Sandokan @Sandokan 7. Maj 2007, 17:08

Pozdravljeni.

Nameraval sem kupiti 19" monitor, pa sem zasledil tegale Samsunga 22"

http://www.bolha.com/oglas2180145

in LG-ja

http://www.bolha.com/oglas2340421

Zdaj me pa zanima, če je monitor v redu ali pa naj raje kupim kakega 19" in prišparam 100€.

Če je kdo katerega preiskusil ali pa ga ima doma, bi ga prosil, naj ga malo pohvali ali skritizira.

lp Emil
 0   

David @dlicen 7. Maj 2007, 17:16

ja odvisno za kaj ga rabiš...
saj veš, manj denarja, manj muzike, noben ne daje ničesar zastonj.
poglej specifikacije, čeprav so te mnogokrat zavajajoče.
fajn je, če sliko monitorja pred nakupom preveriš in primerjaš z drugimi. tako, da zavij v kakšno dobro založeno trgovino primerjaj.

če bi imel dovolj denarja, bi jaz vzel apple cinema display, če bi ga imel malo manj pa della. s samsungom pa kupiš kvantiteto, kar pa ni nujno narobe.
 0   

Sandokan @Sandokan 7. Maj 2007, 17:34

Najbližja večja štacuna bi se verjetno našla v MB, vendar je to 60-70km daleč, zato sem mislil kupiti na www brez testiranja.

Zdaj mi crkuje crt 17", zato sem mislil, da če že kupim novega, naj bo vsaj 19" oz. še večji, vendar do max. 350€.

Uporabljal bi ga samo privat doma za internet, amatersko fotografijo in igre.
 0   

primoz75 @primoz75 7. Maj 2007, 17:55

dlicen je napisal/a:
če bi imel dovolj denarja, bi jaz vzel apple cinema display, če bi ga imel malo manj pa della. s samsungom pa kupiš kvantiteto, kar pa ni nujno narobe.

kolikor mi je uspelo po netu zasledit so Dell-i celo boljši kot Applovi cinema displeji. Sploh prva serija zdajšnje 23'' od Jabolka zna dat ven tak čuden roza štih...Je pa Dell kar cenejši (pa kar ene par dodatih priključkov ima gor)

Obstaja pa tudi novi 22' Dell smile
 0   

peter perunovic @iPeter 7. Maj 2007, 18:27

Taveliki Delli in ACDji imajo isto notranjost, samo ohišja se razlikujejo
 0   

David @dlicen 7. Maj 2007, 18:48

kolikor vem, je pri dellih včasih problem, ker ne moreš bit popolnoma prepričan, kakšen panel (IPS ali PVA) dobiš v monitorju. sad teoretično obstaja možnost, da kupiš dva enaka monitorja, pa imata različno sliko.
je pa res, da je dell v primerjavi z applom toliko cenejši, da zlahka spregledaš kakšno malenkost.
 0   

Sandokan @Sandokan 7. Maj 2007, 19:07

O Dell-ih in Applih debatirajte kje drugje.

Jaz sem postavil drugo vprašanje!!!
 0   

Jure @J_d 7. Maj 2007, 19:25

jaz imam tega samsunga in sem zelo zadovoljen.... sploh za tak denar.

lp
 0   

primoz75 @primoz75 7. Maj 2007, 19:29

Sandokan je napisal/a:
O Dell-ih in Applih debatirajte kje drugje.

Jaz sem postavil drugo vprašanje!!!

če mene vprašaš je Samsung vreden tega denarja. vzemi pa v obzir tudi Della 22' - zna bit še malo cenejši (vsaj čez lužo je) in tudi nič slabši
 0   

Wini @wini 7. Maj 2007, 19:58

kolega ima 24 samsung, jst mam pa della ... in se mi zdi da je dell kar precej boljsi pri kvaliteti slike ... sm ze veckrat obdeloval slike na njegovem in na mojem ... pri meni se nism zajebal barv ali kaj podobnega. na samsungu sem ze ... tolk za info ce ti pomaga kaj za orientacijo
 0   

grega @keki 7. Maj 2007, 21:00

ne vem točno kaj je fora teh 22' imajo isto resolucijo kot 20' torej samo večje pixle
jst mam 20' della že kakšne dve leti in sem zlo zadovoljen sem ga primerjal z samsungom
iste velikosti in je velka razlika ,če bom kdaj menjal bo verjetn 24 dell, če se nebo že kaj druzga bol splačal.
[url]http://ke-ki.blogspot.com[/url]
 0   

iztok @izo 7. Maj 2007, 21:05

je fora je verjetno v tem, da ima 2 coli več, četudi pri enaki resoluciji, so vsaj črke malce večje ipd (čeprav ne vrjamem, da gre za fizično večje pixle).
pr teh wide zaslonih treba imet v glavi to, da je sicer diagonala 22 col (razmerje stranic 16:9), če pe greš gledat površino, pogruntaš da je enako kot reicmo na 20 ali pa mogoče v najboljšem primeru 21 col (smo že nekje o tem računali idp)navadnem monitorju z razmerjem stranic 4:3
 0   

Miha @bigmac 7. Maj 2007, 22:23

v zadnjem PCFormatu mas teste monitrojev pa je ta samsung ocenjen ma oceno 83 od 100 ga kr hvalijo predvsem glede na ceno seveda pa ne mores pricakovat superiorne kvalitete kot od kakega za 600€ in več. jaz bi ga kupil ce bi trenutno kupoval. sam imam samsunga 19˝in sem zadovoljen.

Lp

ce ga kupis sporoci kak si zadovoljen
 0   

Wini @wini 8. Maj 2007, 08:05

kot sm napisal, za splosno rabo je samsung vec kot ok, tut cena je ok
ce hoces pa obdelovat slike, pol pa zna prit do kakega razocaranja
 0   

Jessie @Jessie 8. Maj 2007, 16:23

Jst mam tut tega samsunga...čudovit ekran! Ne bo ti žal, če ga vzameš... thumbsup
 0   

Jan Vrhovnik @Palkic 8. Maj 2007, 17:12

Jst mam samsunga je in špica. Brez problemov dela še ene 2 leti. Imam pa 19".
 0   

Sandokan @Sandokan 15. Maj 2007, 20:12

Hvala za odgovore thumbsup

Postal sem lastnik Samsunga 226BW biggrin

Zdaj pa upam, da mi bo uspelo nastaviti Contrast in Brightness na `prave` vrednosti, saj so mi zdaj stare fotke presvetle. Možno pa je, da je bil stari monitor pretemen in so bile že tedaj na drugih monitorjih presvetle.

Ali lahko kdo, ki ima skalibriran monitor pogleda moje fotke in pove, če so res presvetle??

https://www.slo-foto.net/galerija_clan-1354.html

lp Sandokan
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 15. Maj 2007, 20:16

niso presvetle.... ko dobiš novega imajo samsungi nastavleno na default in kar kričijo od svetlosti... sam sem uporabil en priložen programček magic tune 3.6, samo kaj vse sem med kalibriranjem prestajal pa rajši ne bi... potrebnih je bilo na desetine poskusov, da imam zdaj neko povprečje in se da fotke pregledovat in objavljat.... lp
 0   

dominik @domi 16. Maj 2007, 21:42

Če mi avtor teme dovoli bi si sposodil temo in sice me zanima kakšne izkušnje imate z t.i. ˝low budget˝ lcd monitorji?
Namreč imam namen kupiti 19˝ najraje widescreen lcd monitor cene nekje do 200€. (Najbljši izdelek glede na ceno)
Kaj priporočate? Kakšne izkušnje imate + in -
Monitor uporabljam za internet in amatersko urejenje fotografij, občasno tudi kakšno konstriranje v ACAD.

LP Dominik
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 11. Jun 2007, 22:26

Je že kdo videl oz. probal oz. postal lastnik tega monitorja?

http://www.ceneje.si/philips-lcd-monitor-22-220ws8fs

Cene je kar ugodna, sam se mi poraja vprašanje kaj dobim za tak denar?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati