0   

Aljaz @duc 8. Maj 2007, 23:03

Imam vprašanje,
nek gostilničar me je prosil, če mu bi pofotografiral 35 (kaksna vec, kaksna) manj) sadnih kup oz. teh raznih sladic.. Ker nikoli se nisem racunal za kakrsnokoli tako stvar, oz. je to prvic, da bom kaj takega pocel za denar, me zanima, koliko naceloma sploh lahko racunam oz. da ne gospoda na rit vrglo, ko bom povedal ceno..

Res je to tako dvoumno vprasanje ker je tu ze sama kvaliteta, ampak recimo da bi nekako znal to izpeljati v meri nekega cloveka, ki dosti fotka (ne zj it gledat mojga portfolia hehe)

+ ko vse pofotkam, mu bom naredil se majhen dizajn ter vse skupaj sestavil v eno smiselno knjizico, ki bo sla naprej v tisk

se pravi, sama cena tiska me ne zanima, ker za to je zadolzen ze nekdo drug, moje delo je fotografiranje sladic ter jih potem sestavit skupaj, jim dati naslov, ceno, itd.

Ce bo stvar laufala, kot je treba, mu bom potem tudi kaksne dodatne sladice se kdaj pofotkal, ter zopet dizajn itd.

Torej, zanima me okvirno, koliko mu naj racunam za okoli 35 fotografij ter dizajn, iz mojega pogleda racunam tam okoli 150-200€, je to premalo, prevec ? povejte svoja mnenja

vnaprej se vam zahvaljujem in lep pozdrav, duc
 0   

David @dlicen 8. Maj 2007, 23:24

premalo, po mojem.
nisem pa profi fotograf tako, da mogoče nimam prav.
 0   

Denis Ferlič @DenisF 8. Maj 2007, 23:48

Sam delam slične stvari in ti moram povedat da je to zelo malo, kolikor mu misliš računati. Že samo design je tu nekje odvisno kolikor strani in kakšna je zahtevnost celotne knjižice oz. boljše rečeno jedilne karte.

Sedaj pa grem pogledat tvoj portfolio. smile
[url=http://foto-denis.blogspot.com/][img:230cacb34c]https://www.slo-foto.net/slike/avatars/31vlya.jpg[/img:230cacb34c][/url]
 0   

David @davidb 8. Maj 2007, 23:49

Pazi samo toliko, da na koncu ne bosta kompenzirala s temi sladicami. Rofl Rofl

Resno: težko je take stvari ocenit, je najbolje da vidiš na licu mesta kakšno grimaso bo naredu, ko mu boš povedal ceno, ti bo pa kdo bolje verjetno svetoval.

Brez zamere, sem se prav hotu mal pohecat thumbsup
 0   

Denis Ferlič @DenisF 8. Maj 2007, 23:57

Hehe sedaj pa sem se nasmejal kompenzacija s sladicami. Kaj takega pe še res ne, samo je dobra varijanta vse punce boš potem vozo na brezplačne sadne kupe pa sladolede in tako naprej. smile thumbsup
[url=http://foto-denis.blogspot.com/][img:230cacb34c]https://www.slo-foto.net/slike/avatars/31vlya.jpg[/img:230cacb34c][/url]
 0   

Janez Šturm @jj65 9. Maj 2007, 05:41

Pri oblikovanju cene nečesa takšnega, je (vsaj po moje) vredno izhajati iz materialnih stroškov: potrošnega materiala, opreme, scene, porabljenih ur,... No ko to sešteješ ne bo malo. Svojo ceno vkalkuliraj v ure. Je pa težko prodajati idejo (dobro ali slabo), saj ko jo obelodaniš je navadno vsem vse jasno. Veliko sreče pri nastopu in potem izterjavi slaščic. Lp J
 0   

Peter Zakrajšek @FotoPritisk 9. Maj 2007, 06:07

Računej toliko kolikor ceniš svoje delo seveda kako bo zadovoljen naročnik!
Je pa to kar si napisal premalo za takšno delo kot si omenil.

Predstavljaj koliko časa boš porabil za fotografiranje 35 sladic da bo to zglrdalo vrhunsko in podobno vsaj dobremu izdelku, obdelava in še marsi kaj. Naj ti povem da za vrhunsko fotografiranje ene steklenice vina, fotograf porabi nekaj ur ,da pravilno nastavi svetlobo. Vem da sladice niso tak zahteven objekt ampak vseeno kar delaš delaj dobro.

Pogodba je POMEMBNA! deal
 0   

BubikolRamios @BubikolRamios 9. Maj 2007, 07:26

u glavnem, ker še ne znaš je tvoja ura vredna manj kot od profesionalca.
Za enak efekt pa jih boš porabil več. Torej matematika logika gumeramika --> zaračunat moraš tolk kot profesionalec, na komplet storitev.
 0   

Robert @Seddy 9. Maj 2007, 08:09

Ti povem, da se bos z izdelavo brosure, oz. dizajna za brosurco se 3x bolj namatral kot s fotografiranjem.
Ravno vceraj sem gledal propagandni material treh slovenskih najvecjih pekarn.
Svetujem ti, da si kaj podobnega prej dobro ogledas, se posvetujes s tiskarno kake so moznosti tiska, formata, ipd.
 0   

ajax1 @ajax1 9. Maj 2007, 09:22

Jest - ampak to je te skor brezpredmetno, ker kej takga še nisem delal- ,če me kakšen pokliče in mi reče pofotkej to in ono- zadnjič proslavo ob dnevu boja proti okupatorju,... pa še ni fertik, v glavnem nazadnje neko gledališko igro, kjer so se kar dobro prodajele fotke nastopajočim- sem jim zaračunal za fotografijo 0,50EUR. pa sem izredno zadovoljen.
ajax
 0   

chips @chips 9. Maj 2007, 09:32

0,50 EUR?! Pa sej to je noro... stars
[i:0172c3323d]"Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)[/i:0172c3323d]
| [url=http://www.deniszupan.com]DENISZUPAN.COM[/url] | [url=http://blog.deniszupan.com]BLOG[/url] |
 0   

ajax1 @ajax1 9. Maj 2007, 09:39

k so vzel okol 200 slik
ajax
 0   

Aljaz @duc 9. Maj 2007, 11:30

hvala za odgovore!

ubistvu sem s samimi dizajni in s tem dokaj blizu, saj se tudi solam v tej smeri, razna izdelava dizajnov za koledarje, vizitke, celostne graficne podobe itd.. tako da sam dizajn mi dejansko ne bo delal problemov in mi tudi ta celoten zalogaj tudi s fotografiranjem ne bo delal problemov oz. mi ne predstavlja nek visok cilj, edino kar je tu problem je to, da prvic pa to dejansko delam za denar in ne za solsko oceno, zato bi rad vedel okvirno ceno..

ce ima se kdo kaksno mnenje oz. izkusnje s podobnimi stvarmi, mi prosim povejte, do petka pa moram postaviti ceno..

hvala se enkrat

lp, duc
 0   

ogabe @ogabe 10. Maj 2007, 10:17

ajax1 je napisal/a:
v glavnem nazadnje neko gledališko igro, kjer so se kar dobro prodajele fotke nastopajočim- sem jim zaračunal za fotografijo 0,50EUR. pa sem izredno zadovoljen.

ajax1 je napisal/a:
k so vzel okol 200 slik

In si zasluzil celih 100eur - davki!!! idea Super biznis za recimo 2 uri dela, vsaj 2 uri (glede na to da vas je vecina mahnjena na raw, bi rekel vsaj x2 torej 4h) dela za racunalnikom, voznjo tja, voznjo nazaj, amortizacijo opreme... res idealen razlog za zadovoljstvo. Pa se ena majckena stvar... nihce ti ni garantiral, da bos prodal 200 fotk... lahko bi samo 4, kar bi ti zneslo cela 2eur. Je pa tudi res, da bi jih pa mogoce lahko 7345, kar pa tudi ne bi bilo slabo smile
[url=http://www.photo.si]PhotoSI[/url]
 0   

primoz75 @primoz75 10. Maj 2007, 10:33

ajax1 je napisal/a:
sem jim zaračunal za fotografijo 0,50EUR. pa sem izredno zadovoljen.

to raje drugič zase zadrži devilish
 0   

ajax1 @ajax1 10. Maj 2007, 10:34

hehe,sej maš prov. amortizacija čevljev:).-100m. ne, eno uro je bla predstava, pa eno uro za računalnikom. zato sem zadovoljen.
ajax
 0   

ajax1 @ajax1 10. Maj 2007, 10:37

***,men se je že to zdel velik.kašna nej bi bla pa cena-približn???
ajax
 0   

Aljaz @duc 10. Maj 2007, 11:10

bi bil zelo vesel ce bi se drzali teme, ce bi radi govorili o teh 200 fotkah, prosim odprite svojo temo

hvala

lp, duc
 0   

daylight @daylight 10. Maj 2007, 12:35

min 20€ na fotko.. če boš naredil stvar "tako kot se gre" + design (ni moje področje tako da za to nevem koliko in kaj)

Fotkanje hrane (sladic) zna bit kar zajebano delo.. sploh če nimaš veliko izkušenj s tem.. tako da boš videl da teh 35 fotk nebo tako hitro narejenih. Vse je odvisno koliko si zahtreven (oz koliko je naročnik zahteven).

Če pa gre za 35 "škljocev" + design "na hitro" je še 200€ preveč.
 0   

Jan Vrhovnik @Palkic 10. Maj 2007, 12:52

Samo nekaj... nasplošno fotkanje hrane je zelo zajebano delo. Če hočeš ti hrano zelo dobro slikat rabeš zelo dobro osvetlitev in hrana, ki jo slikaš skorajda nikoli ni užitna. Recimo če špagete slikaš, špageti so samo na pol kuhani omaka pa itak neužitna. Najbolj zajebana stvar med vsemi je pa seveda sladoled. Sladoleda se raje ne lotit, ker pro fotografi sploh ne uporabljajo sladoled ko ga slikajo ampak ga zamenajo z eno maso, k je podobna sladoledu in se ne topi. Za eno sliko sladice zaračunaj min 35 evorv (seveda če bodo slike dobre, ker se boš zelo veliko zajebaval z hrano). Sicer nevem kakšne slike pričakuje gostilničar ampak vseno...

moje mnenje

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati