0   

Matej @eurora 10. Maj 2007, 21:09

Nemorem se odločit katerega bi nabavil.Bolj se zanimam za H9,vendar sem skeptičen glede premikajočega ekrana.Zanima me tudi kako je s tem nočnim slikanjem pri H9,katerega H7 nima.Hvala za odgovore.
 0   

Matej @eurora 14. Maj 2007, 21:38

Kupil H7 sunny
 0   

Matej @eurora 17. Maj 2007, 21:48

Včeraj sem na objektiv montiral plastični senčnik.Vendar mi nikakor ni uspelo da bi mi senčnik z črtico uspelo poravnat z črtico na fotoaparatu.Če nisem bil dovolj natančen;senčnik ko je do konca pritrjen stoji krivo(dva daljša peresa sta na strani).Na slikah se seveda vidi obris.
Takoj sem seveda odšel v trgovino v kateri sem ga kupil.Najprej smo poizkusili z drugim senčnikom;bilo je isto.Nato smo poizkusili z drugim fotoaparatom in je bilo spet enako.Ugotovili so da je zgleda napaka na vseh.Pomoje manjka pol navoja na plastiki.Zdaj so klicali na Sony servis in čakam na odgovor!!Fajn
 0   

Tomaž @unutsch 21. Maj 2007, 09:50

pa vsi pri H9 šimfajo avtomatsko izbiro kompresije slik... baje da sploh ne moreš sam nastavit tega...
 0   

Peter @peter1 24. Maj 2007, 19:30

živijo imam H7,zanima me ,ker sem začetnik in ne vem kako naj nastavim aparat da bodo fotke čim boljše ,ko slikam inline hokej v dvorani,saj če slikam igralce ki stojijo ni blema ,mene pa zanima igralce ki so v naletu,pri strelu,razdalja na kateri slikam pa je cca 20 metrov hvala za odg
 0   

Tomaž @unutsch 25. Maj 2007, 07:15

ne bit jezen, ampak RTFM (prevod: preberi navodila!)
poleg tega ti, kot kaže, ne bi škodilo če si prebereš še kak priročnik za fotografijo...
drgače pa, če se ne spoznaš dovolj na različne ročne (manualne) nastavitve fotoaparata, zavrti gumb na ikono za šport, in potem slikaj...
 0   

Tilen @foto-graf 27. Maj 2007, 12:50

Postal sem lastnik novega Sony H9 in imam problem, kako naj nastavim datum, ki bo viden na sliki tudi, ko prenesem sliko na računalnik.
 0   

Simon @S1m0n 27. Maj 2007, 13:00

Mislim, da H9 nima te funkcije !
 0   

gasper trampus @gtyrant 27. Maj 2007, 13:27

foto-graf je napisal/a:
Postal sem lastnik novega Sony H9 in imam problem, kako naj nastavim datum, ki bo viden na sliki tudi, ko prenesem sliko na računalnik.

ni je bolj ogabne stvari na fotografiji,kot izpis datuma,....
Musick ta kill for !!! ....
 0   

gasper trampus @gtyrant 27. Maj 2007, 13:28

unutsch je napisal/a:
ne bit jezen, ampak RTFM (prevod: preberi navodila!)
poleg tega ti, kot kaže, ne bi škodilo če si prebereš še kak priročnik za fotografijo...
drgače pa, če se ne spoznaš dovolj na različne ročne (manualne) nastavitve fotoaparata, zavrti gumb na ikono za šport, in potem slikaj...

avtomatika prilagojena za šport ne bo rešila ničesar,...
so pa novadi te avtomatike vse identične kot auto,so ubistvu samo za okras,...
Musick ta kill for !!! ....
 0   

Damjan @evangelj 15. Jun 2007, 12:11

foto-graf je napisal/a:

V fotoaparatu te funkcije nimaš, toda preko dodatnega softwera a.k.a. sony picture motion browser, lahko "natisneš" datum in uro na slike v katerikoli barvi
 0   

Damjan @evangelj 15. Jun 2007, 12:19

eurora je napisal/a:
Nemorem se odločit katerega bi nabavil.Bolj se zanimam za H9,vendar sem skeptičen glede premikajočega ekrana.Zanima me tudi kako je s tem nočnim slikanjem pri H9,katerega H7 nima.Hvala za odgovore.

osebno imam H9 že en mesec, kar se tice review-ov imas ogromno negativnih in enako število pozitivnih. Osebno? ce znaš uporabljati A,S,M boš dobil v povprečju zelo veliko število "keeper-jov"
macro je super, zoom vsekakor zelo praktičen in z stabilizacijo deluje supr ce maš le shutter speed od 1/125 naprej.
Kar se tiče zaslona, verjami da je samo pozitivno da se lahko premika, saj navsezadnje ga neboš metal po tleh da bi se ti zlomil. ali pac? biggrin
Kar se tiče pa sport moda, moram pa reči da je totalnoma neuporaben. Vse kar naredi je izberi čimveči shutter speed preko najmanjšega f-stopa.

H7 tudi nima dveh dodatnih gumbov za bracketing in continius shot in metering.
Nightshot™ je pa tkole, nardi z pomočjo infrardeče "bakle" sliko v popolni temi. primer: cameralabs
 0   

Ernest @stafneo 6. Apr 2008, 22:47

Živjo!
Imam h7 pa neznam nastavit makro.Noče mi izostrit slike,sem vse probal po priročniku pa mi ne gre.Kakšen nasvet?
 0   

roman @romeno 7. Apr 2008, 09:20

stafneo je napisal/a:
Živjo!
Imam h7 pa neznam nastavit makro.Noče mi izostrit slike,sem vse probal po priročniku pa mi ne gre.Kakšen nasvet?

A vklopil si ga?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati