0   

ana s. @rebelgirl 12. Maj 2007, 14:13

živjo,

nekako me mika tale fotoaparat in ker mam možnost, da ga ful ceneje dobim iz amerike me zanima naslednje;

na netu sem gledala tele leče in me glede na njihovo majhno ceno (okoli 30 dolarjev) zanima, če jih je kdo že sprobal oziroma če delajo tko kot bi mogle.
gledala sem pa tole stran:

http://www.amazon.com/s/103-7291225-9939834?ie=UTF8&search-alias=photo&field-brandtextbin=Opteka

sama bi namreč imela fisheye pa super wide angle.
aja pa še tole; sej je finepix S9600 na ameriškem trgu model 9100 al se motim?
pa če ga kdo ima bi me samo zanimo, če je hiter in koliko slik približno zdržijo enkrat napolnjene baterije?

hvala za pomoč,
lp

ana
 0   

Matej @Ranko 12. Maj 2007, 14:38

Zdravo,
kot prvo, da 9100 je 9600. Baterije držijo tam cca. 350 posnetkov odvisno od pogojev . So pa poceni baterije tako da s tem ne bo problema. Sam ga imam slabe pol lete in morm rečt, da sm z njim zadovoln. Razn s hitrostjo pri pregledovanju slik tam....smile Glede leč, pa za tako ceno (slabih 5000),ne moreš falit tudi, če je malo slabša kvaliteta. Če je varjanta se toplo priporočam za Opteka .45x HD² Wide Angle Lens smile

Če bo kakšno vprašanje glede aparata pa ZS.

lp Ranko
 0   

Aleš @lial 12. Maj 2007, 17:19

Firma predleč mi sicer ni znana, lahko pa povem svoji izkušnjo.
Do sedaj so bile še skoraj vse predleče nizkega cenovnega razreda, kar sem jih imel (Kenko, Digital, Crystal) slabe. Le ena, Bower 2.5x se mi je vedno obnesla, pa še ta sploh ni namenjena fotoaprataom, ampak kameram

To morda na začetku ni problem, ko pa te prične jeziti kakšna od lastnosti, na primer da ima vigneto ali pa zamegljene robove morda preveliko popačenje, potem človeka mine da bi poceni kupoval.

In v takih trenutkih sem bil prepričan, kako bi bilo bolje da take poceni leče sploh nimam, kakor da doma na računalu ugotavljam, koliko fotk je slabih zaradi privarčevanih 100€...

Res pa je, da so cene na linku zelo vabljive in ker človek nikoli ne ve, bi verjetno sam tudi malo hazardiral. grin grin

LP

Aleš

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati