0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 15. Maj 2007, 14:27

Imam adsl in normalen osebni računalnik.

Zdaj pa sem nabavil laptop in bi rad imel na njem internet (razdalja med njima bo vedno cca 3-5m). Na področju omrežij in tega sem še slabš kot laik....

Zdaj pa tisti, ki zna čim bolj enostavno razložit...bi bil hvaležen... Nabavil bi pa brežžični router (tak, da bo net laufal približno tko kot zdej na enem kompu)...sam to vem....ne vem pa kaj vse je še treba zravn nabavt, ene kartice al kaj..NE VEM....

Zihr se med vami najde kdo, ki ima izkušnje? TNX in lp!
 0   

Jan Vrhovnik @Palkic 15. Maj 2007, 14:31

Nevem kok imamo tle na tem forumu pameti o računalnikih in teh zadevah ampak jaz ko imam kakšne probleme grem vedno na forum www.joker.si/mn3njalnik

Odgovorijo zelo hitro ponvadi... ja je pa res da se morš prijavit. thumbsup
 0   

iztok @izo 15. Maj 2007, 14:36

imam enako situacijo kot ti. pc in laptop, oba povezana na router, dela bp, neodvisno en od drugega (samo na prenosu se pozna jasno, če en kaj dol prenaša ipd).
sicer je router wireless, ampaa sem lepo anteno dol dal, pa vse wireless funkcije izklopil, ne bom pol bloku ponujal zastonj internet (saj vem, se da zaščitit, ampak vseeno). kupiš malce daljši kabel, pa mir, pa še bolj ziher in hitrejši prenos imaš.
aja, router ima tudi firewall vgrajen, kar je tudi dodaten plus, najbrž. moj je nek i-link something, kr dober je bil takrat baje.
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 15. Maj 2007, 14:39

a n itreba imet še eni wireless kartic?

Torej, router, wireless kartice...še kej? Da vem kaj nabavt?
 0   

iztok @izo 15. Maj 2007, 14:41

ja, če že hočeš met wireless, samo je kabel cenejši in bolj ziher, hehe
 0   

rey_ @rey_ 15. Maj 2007, 14:41

rabiš samo router ter antenco za sprejem. nato povežeš ADSLmodem-router-PC in preko antence povežeš še laptop z routerjem.
glede hitrosti....router bo delil pasovno širino med PCjem in laptopom glede na potrebo....torej če npr. na PCju ne bo nihče uporabljal interneta boš imel na laptopu 100% hitrost.
predvidevam da bosta oba računalnika v isti sobi oz. v sosednji (si napisal 3-5m) torej s signalom nebi smelo bit težav niti z najcenejšim routerjem.
 0   

rey_ @rey_ 15. Maj 2007, 14:43

če te je strah da ti bo kdo "kradel" signal (če živiš v bloku oz. gostem naselju) lahko še vedno zapreš ostale porte oz. jih zaščitiš z geslom.
 0   

iztok @izo 15. Maj 2007, 14:44

rey_ je napisal/a:
če te je strah da ti bo kdo "kradel" signal (če živiš v blogu oz. gostem naselju) lahko še vedno zapreš ostale porte oz. jih zaščitiš z geslom.

vse se da shekat, če prav vem..
 0   

Karim Shalaby @xKx 15. Maj 2007, 14:45

ce ima laptop integriran wlan potem potrebujes samo brezzicni router. router pa povezes z osebnim racunalnikom preko lan kabla. zelo enostavno.
jaz imam linksys wrt54gl in dela super. ce potrebujes vec informacij kar vprasaj.
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 15. Maj 2007, 14:47

@izo: sej jest bi tudi rajš kabel router, tut zarad cene in tega kar si naštel... Pa imam kablov že vrh glave in se mi ne da zgoraj po celi steni vlečt in še skozi vrata. Če wireless deluje ok na teh par metrov, pol bi se špageterije rajši izognil...

Torej rabiš router, wireless kartice (zdej pa ne vem, a nima laptop to že vgrajen?) + še kaj?
 0   

rey_ @rey_ 15. Maj 2007, 14:55

router in wireless kartico in to je to.
na teh par metrov oz. eno steno ne bo nobenih težav. meni lovi moj lynksys (isti model kot od xKx) preko..hmmm...kako bi povedal....ene stene in enega stropa...torej je drug PC en štuk višje in eno sobo bolj v levo smile upam da se razume kaj mislim smile in mi lovi na nekje 40% signala....torej še vedno 24mb/s pasovne širine.
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 15. Maj 2007, 14:57

pol ne bo problema.... v redu, tnx!
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 15. Maj 2007, 18:30

@xKx: Evo, tole mašino imam... zraven pa dajem link za specifikacije, da mi boš lahko bolj točno povedal al sam orouter al še kej...Aja, da za domač (tavelik) comp pa rabim samo kabel pa mrežno, ki je itak že notri... Tako sem te razumel...

Evo link:

[web:d42ab82312]http://eu.computers.toshiba-europe.com/cgi-bin/ToshibaCSG/jsp/productPage.do?service=EU&PRODUCT_ID=127557[/web:d42ab82312]
 0   

Karim Shalaby @xKx 15. Maj 2007, 18:39

si na konju grin
 0   

Karim Shalaby @xKx 15. Maj 2007, 18:43

to je to.. Wireless Technology : Wireless LAN (802.11a/b/g/Draft-N)
zdaj rabis samo se router.
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 15. Maj 2007, 19:08

ok, fajn.

Zdej me pa samo še zanima kakšne izkušnje mate glede porabe energije v prenosnikih. A je treba baterijo vn uzet (vem, ta je malo bosa, pa vseeno vprašam) ko imaš priklučen na štrom al maš baterijo normalno vedno not.... Ker men se zdi čudno, če bi nekdo uporablal vedno samo priklopleno na štrom, pol se bi pomoje brezveze uničevala baterija...al kako gredo te zadeve.
 0   

ogabe @ogabe 15. Maj 2007, 19:25

izo je napisal/a:
vse se da shekat, če prav vem..

Teoreticno ja, prakticno pa ne... res pa da moras vedeti kaj delas grin
Drugace pa sem osebno se vedno raje za kabel. Ce nic drugega je krepko hitrejsi. grin
[url=http://www.photo.si]PhotoSI[/url]
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 15. Maj 2007, 19:28

hja, sej ni izključeno, da ga ne bom..... če bom finančno bolj tko ... biggrin
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 15. Maj 2007, 19:31

kaj pa rabim za žičnato varianto? Samo žični router za par jurjev al kako? Samo zihr so pol komplikacije s kabli....zihr ni tko pasulj vse to...
 0   

chips @chips 16. Maj 2007, 07:54

uzp, precej enostavno je vse skupaj. Modem povezes z ruterjem, ruter pa z racunalniki. Pol pa moras v nastavitve od ruterja vpisat, seveda po potrebi, kaksne staticne IPje in DNSje.

Kar se wirelessa tice pa imam pozitivne izkusnje. Zivim namrec v bajti z debelimi kamnitimi stenami, ampak mi signal kar vredu nese, kljub Netgear routerju, ki ne slovi kot najboljsi router na svetu. Na racunalnikih imam USB wireless kljuce, en je 58mbit en pa 108mbit, pa delata BP.

Aja, komplet wireless router in usb kljuc, te stane okoli 16-17k tastarih jurjev.
[i:0172c3323d]"Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)[/i:0172c3323d]
| [url=http://www.deniszupan.com]DENISZUPAN.COM[/url] | [url=http://blog.deniszupan.com]BLOG[/url] |

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati