0   

Aleš @shark 5. Jun 2004, 19:10

Kje v Ljubljani KVALITETNO razvijejo DIA filme? Povdarek je na kvalitetno in ne poceni.
Vseh vaših izkušenj bom zelo vesel.

BTW: a ma slučajno kdo circ. pol. 58mm filter (al pa 52mm), pa ga ne rab več?
 0   

Pele @Pele 5. Jun 2004, 22:07

Ne bi rad delal reklamo saj jih ne poznam samo če te že zanima imaš tukaj link http://www.dia-studio.si/
 0   

Olaf @Olaf 6. Jun 2004, 22:00

Jaz sem tud za dia-studio

Z njimi sem zadovoljen. Odkar nosim tja ne cutim neke potrebe da bi sou drugam.
Nekajkrat sem nesu u Leclerca - pocen ampak gemblanje sleep - dva filma so mi zaf?*/>!!!

Cena v Dia-studiu je pa okoli 900 za razvijanje pa mislim da 1450 razvijanje+okvircki.

Najboljs pa da sam sprobas nekej razlicnih pa bos vidu keri ti odgovarjajo. Men so priporocal se Foto-format - nekje pri neboticniku v Lj.
 0   

daylight @daylight 6. Jun 2004, 22:16

ja.. Foto-format je uredu. jaz tudi nosim tja razvijat diase.
sam cross-a nočejo delat smile
 0   

slowenien @slowenien 6. Jun 2004, 22:26

Crosa nocejo delat vrjetno zato ker pac eni mislijo da jim to kemijo kvari hehehe normalno da malo ze ce delajo na predpotopnih masinah ki nimajo sistemov za regeneracijo kopeli.Ce pa ze majo pa majo to slabo porihtano ker v teh novih masinah je to tak kak se malenkost spremeni al pa da druga zmes zraven pride senzor takoj zazna in ze dovaja sveze 8)
 0   

Aleš @shark 7. Jun 2004, 00:16

super bom probal oba. Kaj pa čb filme in nasplošno negative?
 0   

Aleš @shark 7. Jun 2004, 00:16

0   

Aleš @shark 7. Jun 2004, 00:17

0   

Aleš @shark 7. Jun 2004, 00:26

Sorry, mal mi je internet nagaju. sad
 0   

slowenien @slowenien 7. Jun 2004, 00:40

Citiram:
pa mislim da 1450 razvijanje+okvircki

Ja samo kak ti vstavlajo v okvircke rocno al strojno strojno dvomim da mogoce pa :?:

ČB filme pa tak sam razvijas razn tistih z CN oznako
 0   

Aleš @shark 7. Jun 2004, 00:48

Ne ne, zaenkrat sem še amater, tko da nč sam ne razvijam.
 0   

daylight @daylight 7. Jun 2004, 09:29

ja.. to je neka fora da se pri crossu kvari C-41 kemija. to so jim majstri od kodaka povedli zdej se pa crossa bojijo kot hudič križa biggrin sam za par filmov se niti ne pozna.

navadne ČB filme nevem točno kje jih razvijajo u lj. najbols da uprasas. alpa zacnes doma experimentirat smile
črnobele filme za c-41 proces (kodak TCN itd.) pa ti loh razvijejo kjerkoli ker so v osnovi enaki kot barvni, sam jst ne uporablam tega ker ni kvalitetno.
 0   

Olaf @Olaf 7. Jun 2004, 09:48

No, jaz ne bi šel tolk daleč daleč, pa reku da so C-41 ČB filmi slabe kvalitete. Sam sem imel precej dobre rezultate in dejansko skoraj brezznate posnetke - seveda če je to tisto kar želiš.
So pa zame edino premalo kontrastni, saj se mi zdi da je vse preveč sive in premalo črne in bele. So pa zaradi tega zelo primerni za močno sonce na plaži ali na snegu smile

Kar se pa klasičnega ČB filma tiče - v Dia-studiu ti jih razvijejo na roke. Ne vem pa kateri razvijalec uporabljajo, verjetno jih imajo več.

Drugač pa da bi sam razvijal filme ni noben tak problem. Za strošek prbl. 6-ih jurjev dobiš dozo in kemikalije. In 6 jurjev se ti povrne zelo zelo kmalu! Res pa je da bo na začetku mogoče kakšen film črn :oops:
 0   

daylight @daylight 7. Jun 2004, 09:56

če jih primerjam z "pravimi" ČB filmi so zame nekvalitetni. smile ravno kontrast je problem. sej jst mam rajs bl mehko razvite negative ker ,mas večji razpon za delat povečave pol. sam uno vseno ni ok. mogoče pa kdo niti ne bo opazu razlike. (k vseeno ni tolk strasanska)

ja filme razvijat doma res ni problem.. pa še stroškov ni dosti. in če se držiš postopka in časov/temperature sploh ni panike da bi slo kej natrobe.
če hočeš pa tud fotke sam delat pa rata stvar dražja.. pa tud pol rabis ze prostor za to. (film loh kar u kopalnici razvijes) smile
 0   

Aleš @shark 8. Jun 2004, 18:30

Olaf pa Daylight, a mi lahko prosim natančno razložita kaj vse rabim in kako se razvija doma. Nisem še probu, bi se pa zelo rad nauču. če se vama ne da vse na dolg pa na širok pisat, bi vaju prosu, da mi na zasebno sporočilo pošljeta kakšno tel. št., pa vaju pokličem. Aja, pa ful hvala!!!!!!!
 0   

slowenien @slowenien 8. Jun 2004, 23:13

Simpl ko pasul eno dozo dva al eno vreteno odvisno kolko jih bos razvijal jaz mam doze od 1 do 8 odpirac za patrone no ja gre tud z navadnim odpiracem pa eno menzuro za mesanje kemikalij najbolsa je literska plasticna z skalo od 10ml do 1000ml po 10ml bol precizno no pol mam jas se za vsako kopel posebej vrc 3l tak da ne mesam pa tud zarad tega da lahko segrevam in ohlajam,destilirano vodo za kemijo nima rudninskih snovi no to je moja politika plus en foto termometer razvialec ,stop bath, fixir jaz se dam na koncu kodak hypo clearing pred pranjem ti skrajsa izpiranje na polovico al pa se vec pol pred susenjem se dodas v vodo malo sredstva proti nastajanju vodnih usedlin lahko je tud cet to samo ni ok fajn je pol met susilno omaro se zarad praha ki je najvecji sovraznik filma ko je moker in to je to ...aja pa temo rabis popolno pa dobro voljo 8)

To je za crnobelo za barve je druga pesem
 0   

Olaf @Olaf 9. Jun 2004, 01:00

Evo - direkt od Kodaka:
http://www.kodak.com/global/en/professional/support/techPubs/aj3/aj3.jhtml

Pa se knjiznica njihovih publikacij:
http://www.kodak.com/global/en/service/library/tips/index.shtml?id=0.1.26.368&lc=en

Pa prijetno branje biggrin
 0   

slowenien @slowenien 9. Jun 2004, 01:40

Pa ni to vse tak ko kodak in slicni pisejo to so samo osnove prakticno je druga pesem sicer pa ni greh precitat itak si vsak svoj postopek nardi 8)
 0   

Voith @Voith 12. Jun 2004, 20:36

hm, kako je pa kj z ir filmi?

jz sm zadnic dau razvit en Kodak HIE pa en Ilford PAN v nekaksn tabor v mariboru, in mi je naredu totalno packarijo, se crnobelga je ciz bedno razvil, ir se je pa vs neki zluscu in je vec kot pol filma v k... sad

sicer je ena slika glih zarad tega dost dobr izpadla, sam to ni to.

hocm da je film razvit tko ko more bit.
 0   

slowenien @slowenien 15. Jun 2004, 17:13

JAOOOOOOOOOOOOOO samo to ti lahko recem nic druga hehehehe to je isto ce das k pekom ko znajo zemlce delat avto v popravilo :wink:

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati