0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 22. Maj 2007, 15:48

Ne morem odšraufat filtra hoya pro1 cir. pol. z objektiva sigma 17-70... težava je v tem, da je tisti grip za "šraufat", na filtru, ki se ne vrti zelo majhen...Kake izkušnje, se je komu že primerilo to?

Aja, če lucifix to bereš. imaš par zs, pa ne vem, če si dobil...
 0   

Matic Kos @MaticK 22. Maj 2007, 16:21

Probaj oviti kakšen tanek kos tkanine ali usnja okoli navoja. Toliko, da "zagrabi" in da imaš ti vecjo površino za prijet.
Drugace pa francoza biggrin
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 22. Maj 2007, 16:30

ja, nekaj takega bo treba, samo je problem, ker je tako nazobčano , da nohte oz. kožo pobrusi, tkanino pa kar absorbira, kot bi s kredo potegnil....

hvala za odgovor....

uf, francoza pa ne, tale reč kar stane... biggrin
 0   

Petar Pavlic @trig 22. Maj 2007, 16:33

deni objektiv na dvast minut, pol vure v frižider, i onda probaj - moralo bi iti.
normalno ne pozabi ga deti v najlonsku vrećicu grin
 0   

milosh @milosh 22. Maj 2007, 16:40

hm v hladilniku bo sam se splabs pomoje, ker se bo zunanji skrcu in ga se bl prjel, prej bi reku na sonce da se mal segreje
 0   

Dragan @lippi 22. Maj 2007, 16:51

hahaha, popolnoma isti problem z istim filtrom.. in to več kot 1x!! coldshower coldshower coldshower

ostal sem že brez nohtov, kože, zobov.. sem enkrat celo z šraufncigerjom hotu odvit kolko sem bil jezen.

eden od "trikov" je da ga moraš prijemati z dvemi prsti - palec & sredinec in potiskati z enako močjo.. drugi "trik" je pa vztrajnost!bigrazz meni se je od takrat filter navadu in je zdaj OK.. se snema brez problemov.

P.S. ko te primejo živci, ga lepo pospravi in poskusi ponovno šele čez kako urco! biggrin Bye
http://www.draganzlatanovic.com/
http://draganzlatanovic.com/blog
[b:067885716f]Imagination is more important than knowledge...[/b:067885716f]
 0   

Peter Atanackov @Geo 22. Maj 2007, 16:58

amm naceloma bo slo ce bos uzel eno elastiko in jo dal okol in lepo odvil.
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 22. Maj 2007, 17:21

hehehehe lippi... sam je pa fajn ane tale filtr...lol

tnx to all

P:S: nism ga samo za eno urco pospravu, ampak kar za par dni...hehe...bo že šel dol....enkrat,...
 0   

Aleš @lial 22. Maj 2007, 17:27

Tako, kakor pravi geo, si tudi sam pomagam pri reducirnih obročkih in enakem problemu.

Elastika reši vse, še to da gate dol ne padejo... grin grin grin
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 22. Maj 2007, 17:28

take stvari moraš z ˝maso˝ privijat... (podobna reč je pri gripu in flešu. pri slednjem sem se tud jst zajebavu... nakoncu so kombinirke rešile zadevo)

to z usnjem bo sigurno delovalo... biere
[url]http://photoziga.blogspot.com/[/url]
Remove the front cover from the lens before photographing!
 0   

abo01 @abo01 22. Maj 2007, 17:31

Ena varianta je, da ga daš na pralni stroj med centrifugiranjem, druga da ga voziš v avtu (na mestu, kjer trese). Zadeva deluje, samo pazi, da ti vmes objektiv ne odleti po tleh. Drugič pa manj sile ...
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 22. Maj 2007, 18:17

hja, sem mislil ,da sem privil narahlo... res hvala vsem za nasvete!
 0   

david bembič @david_db 22. Maj 2007, 19:48

Vzami uni pas, ki ga uporabljajo avtomehaniki za odvijat filtre od olja. En kos pleha kot vzvod in pas okoli.
Moje princeske in včasih tudi jaz: /[url]http://bembic.blogspot.com[/url]
 0   

janezek @janezek 22. Maj 2007, 21:06

Podoben problem sem imel že večkrat.
Ponavadi gre dol brez uporabe sile ali pripomočkov.
Meni uspe z dlanjo. Dlan nasloniš čez celo površino filtra, a tako, da s ne dotikaš stekla. Potem pa narahlo cukneš v smeri odvijanja. Če ti ne rata in če si z Gorenjske, ga prinesi pa ti pokažem.
 0   

Peter Atanackov @Geo 22. Maj 2007, 21:28

Aja poskusi se uporabit rokavice za ciscenje posode in une tanke latex rokavice. Izboljsale ti bodo oprijem.
 0   

Igor @Umetnik 24. Maj 2007, 01:14

trig-ova metoda deluje! Preverjeno!
V plastično vrečico in v frizer z njim, za 20 minut. Tudi sam sem ga šele na ta način odvil. yes
 0   

Igor @Umetnik 24. Maj 2007, 01:18

Aja, šele sedaj sem opazil, da ga je trig dal v "frižider". Ne, ne, v frizer! thumbsup
 0   

Roman @day69 24. Maj 2007, 05:42

fantje, vi mate preveč nežne ročice.... je treba malo bol prjet in bo šlo, brez jokanja da bolijo prstki... thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati