0   

Roman @day69 23. Maj 2007, 17:25

a ma kdo izkušnje s tem objektivom?.... sem pregledal fotografije starejših verzij, par grafov, par mnenj..... pa še vedno me zanima precej...
 0   

Roman @day69 24. Maj 2007, 13:31

a noben ga nima confused
 0   
 0   

bockorek @bockorek 24. Maj 2007, 13:43

Sem ga imel dobrega pol leta. Kaj naj rečem...ma dobro ohišje in dober "zoom". Se pa zelo dolgo iztegne pri 400mm, kjer ni glih oster. Tam do 380mm je še kar oster pri odprti blendi, ima pa groznen bokeh. Pri dolgotrajni uporabi so me prsti žuljili zaradi tokinine nazobane gume. Ostrenje pa tudi ni nevem kak hitro, vsaj na D70 ni bilo. Ko sem po tej tokini nabavil nikona 80-200 2.8 sem komaj videl kaj so dobre barve, kontrast in ostrina. Sicer je pa za začetek zelo dober, če ga dobiš za dober denar.

Je pa najbolj kompakten v tem razredu oz. razponu objektivov.
 0   

Roman @day69 24. Maj 2007, 13:56

hja, če je do 380 ostra potem je dobro thumbsup tistih 20 bom že odmislu... kupujem zarad cene in razpona...
sicer pa sej pravm, sem že VSE pregledal.... samo bi rad mnenje naših uporabnikov....

sicer pa so tri verzije tega objektiva:
Tokina 80-400 AT-X AF http://www.thkphoto.com/products/tokina/photos-l/atx840af.jpg
Tokina 80-400 AT-X AF-II http://www.thkphoto.com/products/tokina/photos-l/atx840af2.jpg
Tokina 80-400 AT-X AF D http://www.thkphoto.com/products/tokina/photos-l/ATX840D.jpg

seveda nameravam kupit novejšo D verzijo, ki je baje optično izbolšana ima SD in asferične leče (nevem kako je blo pri prejšnih verzijah), pa še premaz je bolši kot prej, tko da glede CA mi ni treba skrebt pa ostrenje je pri D verziji izpopolnjen, seveda ga bom pa pred nakupom preizkusil glede ostrine in domnevnega slabega bokeha....
 0   

bockorek @bockorek 24. Maj 2007, 14:05

No...ostra, sedaj če bi primerjal z 80-200 2.8 bi bila mehka, sploh na d200, takrat sem pa uporabljal na d70. Nisi pa napisal za kateri aparat, saj če resno miliš imet objektiv v tem razponu se mogoče splača za originalom ali kako drugo alternativo pogledat. Tudi jaz sem imel novejšo D verzijo, pa se je CA našel.
Pa ostrenje za kak šport ni, saj kot si prebral se zna lovit.
 0   

misfits @misfits 24. Maj 2007, 14:09

če rabiš za Nikon, jo olki pri sosedih prodaja
 0   

Roman @day69 24. Maj 2007, 14:13

uporabljal bom na D70... čudežev ne pričakujem, uporabljat pa nameravam predvsem za naravo... športa ne slikam
CA me niti ne skrbi, prav tako ne barve in kontrast (tko slabo spet ne more bit), vse to je popravljivo... važna mi je ostrina... in glede na to kar sem prebral, sem zadovoljen.... nikkor 80-200 sem nameraval uzet ampak je nekj prišlo umes tko da je izven dosega.... sicer pa kaj priporočaš do 170k ?
 0   

viktor gerkman @gevi 28. Maj 2007, 17:58

Na žalost je optični dizajn ostal star, boljši so samo antirefleksni sloji in obroč za montažo na stativ. Od 300mm naprej je ostrina pri 5,6 in 8 zelo slaba, kromatska aberacija pa zelo velika. Za isti denar je bolje kupiti kar canon ali pa nikon 70-300 s stabilizatorjem, pa še za kak filter bo ostalo. Detajlov ne bo manj, slika ne bo stresena, pa še manj teže bo treba nosit po svetu. Objektiv glede na kvaliteto ni vreden svoje cene. Mehansko je sicer dober, optično pa na samem dnu današnje ponudbe. Poleg tega je po mojem preskušanju veliko primerkov močno decentriranih, vsaj pri verziji II je bilo tako. Test lahko pogledate na optyczne.pl

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati