0   

Rude @RdBw 24. Maj 2007, 10:42

1. Ali je komu znano kdaj bo v prodajo prišel Olympus E-510 in ali obstaja še kakšen DSLR primerljiv model s prikazom slike v živo.

2. Kaj vse poleg deklarirane goriščnice in stabilizacije slike izgubim, če na Nikonu D80 uporabim starejše objektive, ki so sicer že AF in preverjeno delujejo tudi na D80? Ne vem pa kako je npr. z večtočkovnim merjenjem ostrine in drugimi dobrotami, ki jih nudijo novi objektivi (hitrost ostrenja, ...???)
 0   

Rude @RdBw 25. Maj 2007, 11:42

No, če se nobeden ne zmiga pa informacija vsaj za ceno Olympusa e-510. Na internetnih trgovinah po evropi (Nemčija) ga že prodajajo in sicer za 799 € v kit izvedbi z objektivom 14-42mm, brez objektiva pa stane 699 €. Kar se mi zdi glede na obljubljane zmožnosti aparata zelo dobra cena. Vprašanje je le, kako se bo mašinca obnesla v praksi.
 0   

Gasper @gash 25. Maj 2007, 11:50

Oly še ni v prodaji. Internetne trgovine ga tržijo, ampak ga nimajo na zalogi. Vsi čakamo na prve teste, ki pa jih niakor ni na vidiku.
Oly ma čudno politiko, da najavi aparat pol leta prej, na poskrbi pa, da bi se objavljali tudi testi. Mogoče pa še sploh ni nared?
Vsekakor pa bo dober hibrid med kompaktom in SLR.
 0   

Matej Ružič @mat 25. Maj 2007, 12:00

Olympus E-510 HIBRID??? Je čisto pravi DSLR!!!

Glede cene pa...pentax K100d stane v Sloveniji 520€-body, Sony @100 pa 680€ s kit objektivom itd....

Če se ti zdi live-wiev tolk pomemben da ti je vreden takšne razlike v ceni pa moraš sam vedet.

Kot drugo pa je olympus znan po tem, da ma na začetku precej navite cene, ki pa tudi hitro precej padejo, tako da...

Lp Mat
 0   

Rude @RdBw 25. Maj 2007, 12:31

Kar se tiče njegovega izida bo verjetno kar držalo to kar obljubljajo: nekje sredi julija. Sem včeraj govoril z ljudmi z Olympus Slovenija in so mi rekli da je reklamni katalog tik pred izdajo (naslednji teden) za ceno v SLO pa mi niso znali ali hoteli povedati.
Sicer pa kot zanimivost link na stran s primerjavo specifikacij 510 in Nikona D80. Specifikacije so zaenkrat precej impresivne:

http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=nikon_d80%2Coly_e510&show=all

Nikakor pa OLY 510 ni hibrid ampak bi naj padel v razred z Nikon D80 in Canon 30D. No bomo videli ali res?!
 0   

Matej Ružič @mat 25. Maj 2007, 13:30

Ta Olympus nikakor ni v razredu D80, 30D ali K10D!!!!

Spada namreč v vstopni razred DSLR-jev in je primerljiv s Pentax-om K100D, Canon-om 400D, Nikon-om D40 in ostalimi, in to tako po ceni kot tudi po lastnostih.

Kaj pa te sploh tako zelo fascinira na tem aparatu? Ker ima namreč precej manjši senzor od ostalih zgoraj naštetih in posledično nekoliko bolj trpi tudi kvaliteta slike. Saj ne da ni dober in da ne dela v redu fotk, ampak moje mnenje je da drugje za isti denar dobiš več. Edino ta live-wiev je nekaj, česar ostali nimajo, koliko pa to kdo rabi pa je stvar uporabe.

Lp Mat
 0   

Matej Ružič @mat 25. Maj 2007, 13:33

Pa še to: specifikacije so eno, praksa pa drugo. Lahko bi tudi primerjal specifikacije Panasonica FZ-50 z NIkonom D80 pa bi se ti Panasonic lahko zdel impresiven.

Lp Mat
 0   

Rude @RdBw 25. Maj 2007, 14:03

Recimo da je tako kot praviš? Zanima pa me, kje in kaj dobiš za isto ceno več?
Kar pa se senzorjev tiče, CCD-odličen v slabi svetlobi, NMOS - odličen v močni svetlobi. Velikost pa tudi nekaj šteje, stem se strinjam.
 0   

Matej Ružič @mat 25. Maj 2007, 15:39

Ne vem če bo lih držalo, ker če jaz dobro vem Canon uporablja CMOS senzorje in imajo najmanj šuma pri visokih ISO-tih tako da...

Saj niti ni tolk važno ker za domačo in hobi rabo so prav vsi odlični.

Jaz se tudi pripravljam na vstop v DSLR svet in moja favorita sta zgoraj že omenjena aparata, ki sta oba precej cenejša od e-510 in vsaj enako dobra oziroma v mojih očeh boljša. Če pa hočeš vedet kje imajo take cene pa lahko na zasebna sporočila.

Kar bi ti jaz svetoval je, da absolutno najprej počakaš na kak dostojen test (dprewiev...) in da pride v trgovine, da ga boš lahko vzel v roke IN da, če se ti ne mudi preveč, ne kupiš takoj po izidu ker, kot sem tudi že povedal, Olympusom ponavadi dokaj hitro cena pade.

Lp Mat biggrin
 0   

Fredy Jagodič @JAG 25. Maj 2007, 18:25

Kolko vem, tenutno ni primerljivega DSLRja, ki bi ponujal vse kar bo imel E-510. Po kvaliteti slike je primerljiv s Canonom 400D in Nikonom D40x (ki je bistveno bolši od zgoraj omenjenega D40).
Aparat ima odlično kvaliteto slike pri visokem ISO. Vse do ISO 1600.
Poleg LiveView (kar mi osebno niti ne pomeni toliko) pa ima tudi optični stabilizator vgrajen v ohišje. Pa tudi protiprašni filter je pri Olympusu boljški kot pri drugih znamkah (glede na teste na internetu).
 0   

Matej Ružič @mat 25. Maj 2007, 19:26

V čem pa je D40x boljši od D40??? Razen da ima več pixlov??

Aha a se že kje da videt kakšne primerjalne teste glede kvalitete slike al kako?

Se mi zdi da gremo mal v napačno smer...

Da še enkrat ponovim: sploh ne mislim da bi bil e-510 slab in kot sem že rekel je vsak DSLR odličen za hoby rabo. Tudi glede kvalitete slike med aparati istega cenovnega razreda ni velikih razlik (seveda odvisno od objektiva). In sem že prej poudaril, da v MOJIH OČEH Pentax in Sony za ta denar ponujata več!

Seveda je pa to stvar osebnega okusa in sem zato tudi svetoval, da bi bilo dobro počakat kakšne resne teste preden se bomo sploh lahko naprej pogovarjali.

Lp Mat
 0   

Fredy Jagodič @JAG 25. Maj 2007, 20:04

Tja, kolko sem bral teste naj bi bila kvaliteta slike pri D40x bistveno boljša od D40 (upoarblja isti senzor kot D80 in D200), tudi v razredu nad 1000 EUR sta boljša le Canon 1 Ds MK II (najbrž zdaj tudi III) in Nikon D2Xs. Rabi 0,2 s da je pipravljena na slikanje in 0,24 s za AF in sliko. Mogoče se pa motijo...

Kar se tiče E-510 so na pixelmania naredili prvi preview (komentarji na to so tudi na dpreview)

Pixelmania.nl

Par slik najdeš tudi na

http://www.four-thirds.cn

res je japonsko a številke se dajo razbrati.

Drugače pa mislim, da ima isti senzor kot E-410. Tu pa se najde že kaj več slik.

V glavnem, E-510 bo sigurno moj. Predvsem zaradi boljših slik pri ISO 400,800,1600 (v primerjavi z mojim E-500) in IS.

lp

JAG
 0   

Rude @RdBw 25. Maj 2007, 21:02

Se popolnoma strinjam z mat-om, treba je počakat, da se naredijo pravi primerjalni testi. Osebno pa se tako kot JAG ogrevam za nakup E510. Na tistem kitajskem forumu so res fine fotke, barve kot žive, ostrina odlična.
Sicer pa nikoli prej nisem bil posebno naklonjen Olympusom ampak je bila moja izbira Pentax in Nikon, ki je bil moj zadnji analogni (1988). Takrat sem nabavil tudi tri AF objektive, ki sem jih sprobal na D80 in začuda delujejo. Sicer ne v popolnosti ampak vseeno. Zato sem bil že tik pred nakupom, pa me je novica o 510 popolnoma zmedla, saj se mi zdi, da bi za isto ceno kot D80 (body) lahko dobil zraven tudi dva nova objektiva. Dejstvo je, da bom še malo počakal, dokler 510 ne izide, da se ga v živo preizkusi. Skratka imam nek občutek, da bo 510 aparat po moji meri (cena-kvaliteta)
 0   

Matej Ružič @mat 25. Maj 2007, 21:19

Vau to pa so izjave! Tisti ki je delal take teste pa se dfinitivno moti! Po tem testu-kerkoli že je-je torej d40x za 700€ po kvaliteti slik takoj za 1 Ds MK II in D2Xs?! Sorry če pa take teste jemlješ za resne pol pa sem res brez komentarja!

In ja poglej si teste za e-410 in boš videl da pri vseh ISO nastavitvah, tudi že pri 100, ponuja slabšo kvliteto slike od ostalih! Pa nisem hotel bit pipetkarski in me veseli da si pristaš Olympusa ampak kar tako pa ne moreš take govort.

RdBw: Res ne razumem da si izbral e-510 namesto D80. D80 je namreč en razred višje in neprimerno boljši, še posebej čudno pa je ker že maš nekaj objektivov.

No ja vsakemu svoje.

Ln Mat
 0   

Rude @RdBw 25. Maj 2007, 21:31

Tudi to drži, vendar pa sem svoje zahteve in znanje o fotografiji uvrstil nekje vmes mes D80 in D40, pri čemer je cena odločilen faktor. Sicer pa sem si podrobno pogledal in primerjal fotke na pixelmaniji in kar se mojega okusa tiče so fotke e510 bolj uravnotežene od pentaxa K10D. Tudi šum, ki naj bi bil pri Olyju pri visokem ISO-tu velik nikakor ne prekaša tistega pri K10D. Tako da, se še enkrat strinjam - treba ga bo osebno stestirat in se potem odločat.
 0   

črt @mici 26. Maj 2007, 07:54

gash je napisal/a:
Oly še ni v prodaji. Internetne trgovine ga tržijo, ampak ga nimajo na zalogi. Vsi čakamo na prve teste, ki pa jih niakor ni na vidiku.
Oly ma čudno politiko, da najavi aparat pol leta prej, na poskrbi pa, da bi se objavljali tudi testi. Mogoče pa še sploh ni nared?
Vsekakor pa bo dober hibrid med kompaktom in SLR.

hehehehehe
HIBRID??? Ma kaki! V rokah sem ga že mel testnega in ni hibrid. Ima v bodyju IS vgrajen. Sam lahka rečem da je super stvarca, sploh pa za tistga ko vstopa v dslr. Glede na ceno kaj dobiš za ta denar in kvaliteto slike, ki jo ponuja, mu v tem rangu trenutno ni konkurence. to je za enkrat vse! biere
 0   

črt @mici 26. Maj 2007, 07:56

Aja, pa novo lečovje je dobro od Zuiko digital. Je malo drago a odlično!
 0   

Fredy Jagodič @JAG 26. Maj 2007, 17:14

Mat, če te že zanima, test je iz nemške revije Colorfoto (5/2007), kjer imajo res konketne teste. Upoštevajo vrsto kriterijev in meritev. In ja, kvaliteta slike pri ISO 100/400 je po rezultatih takoj za omenjenima modeloma (najbž ja pa tistim, ki kupijo MK II ali D2Xs pomembno še kaj drugega). Kr poglej si.

Če bi si malo bolj podrobno prebral teste o E-410 bi videl, da aparat, kot trenutno edini, ponuja možnost izklopa (ali zmanjšanja stopnje) odstranjevanja šuma v aparatu. Zato so nekateri zagnali paniko kako je možno da je šuma pri ISO 100 več kot pri 400, 800. Drugače pa je kontrola šuma pohvalna pri vseh testih.

http://scaredofthedark.typepad.com/blog/2007/05/olympus_e410_re_6.html

Pa brez skrbi, ne govorim kar tako.

lep vikend vsem

JAG
 0   

Matej Ružič @mat 26. Maj 2007, 19:44

No samo to bom še rekel glede Colorfoto testov: berem tudi številne nemške forume in sem že prebral ogromno krepkih čez to revijo in še več drugih...tako da tem testom, še posebej temu ki ga ti omenjaš, jaz ne bi verjel.

J lečovje ma Olympus odlično ja, glede cene pa sta tudi Pentax in Sony nekje na istem nivoju, na žalost. Na srečo pa obstajajo še e-bay, bolha in tudi Sigma, Tamron in Tokina. biggrin Je pa vse seveda odvisno od zahtev posameznika.

Bomo mogli očitno vsi najprej sprobat pa potem mogoče tukaj še kakšno rečemo. thumbsup

Lp Mat
 0   

Matej Ružič @mat 29. Maj 2007, 10:38

No prve promerjave na voljo tukaj http://www.dpreview.com/reviews/nikond40x/page17.asp.

V primerjavi z Canon 400D je Olympus e-410 po mojem mnenju precej slabši. Še posebej je to vidno pri zelo "razmazanih" slikah olympusa pri ISO vrednostih od 400 naprej. Tudi D40x z "najboljšo kvaliteto slike" se meni osebno zdi slabši v primerjavi s Canonom (pa nisem pristaš Canona in tudi ne bom kupil Canona ampak čisto objektivno je to pač treba priznati).

Lp Mat

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati