0   

Sašo Šelih @Alexx75 24. Maj 2007, 20:50

Pozdravljeni
Sem nov tukaj in že kar na začetku bom zatežil z enim problemom. Pred kratkim sem kupil Nikon d40X in sem nasplošno z njim zelo zadovoljen. Naletel pa sem na težavo pri slikanju v formatu RAW(.nef). Photoshop CS2 ga ne odpre. Čeprav je ta format seveda podprt, le-ta napiše "Could not complete your request because it is not the right kind of document." Ista stvar se je ponovila pri prijatelju, ki ima CS3. A mi kdo zna razložit kaj je temu vzrok in kaj naj storim, da bo photoshop prepoznal RAW.

Najlepša hvala vnaprej.

Lp
 0   

Matjaž @Gooogoogh 24. Maj 2007, 20:57

Adobe Camera Raw (ki je del Photoshopa "zadolžen" za raw formate) še ne podpira tega fotoaparata. Najboljše, da poskušaš dobiti najnovejšo verzijo ACR-ja. Če ga še ne bo podpiral, pa je treba počakat, da to podporo tudi izdajo. Do takrat ti pa ostane nikonov program, ki si ga dobil s fotoaparatom..
 0   

dobran laznik @marcelmai 24. Maj 2007, 21:08

zadnja verzija 4.0 ga še ne podpira. bo treba še počakat. tut z lightroomom še ne gre. žalostno. na to nisem nikoli pomislil.
 0   

Klemen @FunnyFace 24. Maj 2007, 21:12

Iz njihove uradne strani si lahko downloadaš še en plug-in - in vse težave se rešijo (imel podobno težavo).

Lp
FunnyFace
 0   

Matjaz @mbbirdy 25. Maj 2007, 11:55

Ne uporabljam PS za RAW, ker naredi artifakte v stilu jpg ...
 0   

Martin Peca @mPECA 25. Maj 2007, 12:57

??? artefakte ??? očitno ne znaš uporabljat... jst ga uporabljam že leto in pol... in sem super zadovoljen... ni treba shranjevat in potem odpirat nov program itd itd... vse v enemu... thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati