0   

Tomo @vtomo 28. Maj 2007, 19:27

Lep pozdrav

Moja zgodba je takšna, da sem že iz osnovne šole dalje fotografiral z CR-1 fotoaparatom, o katerem pravzaprav ne vem nič (razen da je stara ruska zrcalno-refleksna kamera). V njega sm se zaljubo in z njim slikal vse do danes, skoz črno-belo in skoz vse sam razvijal! Zdaj sem ostal brez temnice in si omislil digitalca. Ker pa sumim (ozr. vem) da se bom še vedno hotel igrati na filme in ker je CR-1 več ali manj odslužil in preživel svojo akcijo me zanima če se komu sanja kakšen fotoaparat bi moral kupit da bi njegovi stari objektivi (PROST) pasali gor, in če se komu sanja kakšen fotoaparat CR-1 sploh je bigeek ???????

UŽIVAJTE...
 0   

Tomo @vtomo 31. Maj 2007, 00:16

KAK POL NOBEN NE VE stars stars
 0   

Tomo @vtomo 26. Apr 2008, 12:38

Zdravo
Da se malo vrnem nazaj na staro temo...Ugotovil sem, da je tale CR-1 (gor so Porstovi objektivi) vrjetno Fujica bigeek
Zanima me če se komu sanja kako bi jih lahko spravil na Nikona d80?
 0   

Zelod @flambirana_oFca 26. Apr 2008, 18:23

Bi rekel, da je ta CR-1 verjetno znamke Argus. Gor pašejo objektivi z M42 bajonetom. Na Nikon d80 boš lahko ta Porstov objektiv spravil s pomočjo M42 - Nikon adapterja (http://www.mixi.tv/katalog/product_print.php?product_id=1010020480) . Ampak slika ne bo tako dobra... Je pa cena adapterja nizka, tako, da se splača malo poigravati... yes
 0   

Tomo @vtomo 26. Apr 2008, 18:29

Malo dvomim ker sm bil v Mixi-ju, Cumulusu, Beseničarju...pa nihče ne ve....
Ni Nikon,Canon,Pentax,Olympus....
Objektivi nimajo tega "šrauf" navoja ampak "klik" način...
 0   

Anže @AlienW 27. Apr 2008, 10:39

@flambirana-oFca Jaz imam nekaj M42 objektivov, ki jih včasih uporabljam preko adapterja na D80. In se super obnese, razn CA.
@vtomo Klik način verjetno misliš bajonet?
 0   

Tomo @vtomo 27. Apr 2008, 11:02

Bajonet ja. Pravzaprav sploh ne vem kako tale m42 navoj sploh zgleda. Misliš da bi to vseeno šlo?
 0   

Anže @AlienW 27. Apr 2008, 11:44

Preprosto navoj na začetku objektiva. Sicer te navoji niso pravi M42 navoji kot pri strojništvu. Če pa je bajonet, moreš najdit pa ustrezen konverter iz tega bajoneta, da bo pasalo na Nikona.
 0   

iztok @izo 27. Apr 2008, 11:59

AlienW je napisal/a:
@flambirana-oFca Jaz imam nekaj M42 objektivov, ki jih včasih uporabljam preko adapterja na D80. In se super obnese, razn CA.
@vtomo Klik način verjetno misliš bajonet?

m42 objektivov (in še marsikaterih drugih) se neda polno izkoristiti na nikonih. to pa zaradi drugačne žariščne razdalje projecirne ravnine m42 in nikon objektivov. pri nikonih je daljša, zato m42 objektivi na nikonu delujejo kot na m42 kameri z vmesnim makro obročkom (sicer bolj tankim, ampak vseeno). samo tolk, da bo jasno, fokus na neskočnost ne bo možen v takšni kombinaciji (nikon kamera + m42 objektiv), verjetno je omejen le na zelo bližinske posnetke.
vem,da marsikdo noče slišat, ampak canon dsl-rji (pa tudi kakšen pentax ipd) so najbolj primerni za uporabo z starejšimi, manualnimi objektivi, saj se za njih dobi največ adapterjev, ni problema z goriščno razdaljo za večino starih sistemov, omogočajo prioriteto zaslonke tudi brez el. kontaktov objektiva itd.
 0   

iztok @izo 27. Apr 2008, 12:05

aja, in verjetno gre za porst cr-1
http://www.ipernity.com/doc/canon/974498
kot zgleda, te kamere nucajo fujica bajonet (ne vem točne oznake zdej) in ne m42 navoj.
 0   

Tomo @vtomo 27. Apr 2008, 12:14

Gre za CR-1 ja, vendar na mojem ne piše gor porst. Vseno stavim nato, da je fujica bajonet smile
Ve kdo mogoče kje bi lahko dobil tak konvertor da bi spravo na nikona?
 0   

iztok @izo 27. Apr 2008, 12:16

sej si sam rekel, da gre za porst objektive, edino nisi si prav zapomnil imena (prost). ziher je ta kamera. kot piše, gre za neko nemško izvedbo fujica kamer.
 0   

Tomo @vtomo 27. Apr 2008, 12:22

Ja sej jst tudi tak mislim! Malo me mede ker camerapedija pravi da so to izdelovali tudi cosina, Yashica, Mamiya in Taron.
http://www.camerapedia.org/wiki/Porst
Nikjer pa nisem zasledil da bi se prodajal kak konvertor za te objektive...
Fujica-Nikon
 0   

Anže @AlienW 27. Apr 2008, 12:27

@izo Za Nikone se dobijo adapterji z lečo, tako da se lahko ostri brez problemov, se pa malenkost zgudi na ostrini ja, čeprav so še vedno zelo solidni.
 0   

sch @schurda 13. Jan 2010, 19:20

Doma imam 3 Zeisse za 6x6, ki sem jih uporabljal na Pentaxu z m42 adapterjem. Zanima me ali ta adapter za Nikon z lečo res tako pokvari sliko ali ne in če je mogoča kakšna druga opcija (recimo 6x6 bajonet -> Nikon bajonet.
 0   

iztok @izo 13. Jan 2010, 19:30

najprej povej, katere zeiss objektive. hasselblad, p6 (zeiss jena),..?
adapterji obstajajo, so pa malce bolj kvalitetni kr precej dragi. se pa dobi tud kakšne cenejše.
adapter, ki bi imel dirkten nikon bajonet, mogoče ne rabi leče za 6x6 objektiv, saj imelo le-ti daljša goriščno rzadljo proj. ravnine kot slr-ji leica formata.
lečo ne spet toliko pokvari slike, da bi rekel,d a je stavr neuporabna, sigurna pa malce zmehča detajle, ustvari dodatno vinjetiranje, najbrž delom tudi izgubo svetlobe ipd (je pa spet precej odvisno od kvalitete adapterje oz optičnega elementa). idealno je seveda brez optike.
 0   

sch @schurda 15. Jan 2010, 09:31

Sej imaš prav. Objetkivi so za P6 in imajo še adapter za M42. Kot sem iskal malo po ebayu, se dobi adapter direktno iz P6 na Nikon F. Breze leče seveda.

Mehčanje pa ne pride v poštev, nameravam jih še vedno uporabljati za astro foto.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati