0   

marko @nody 29. Maj 2007, 21:23

zdravo sem novi na forumu....
že od nekdaj me je zanimala sigitalna fotografija in multimedija.... sedaj pa rabi pomoč zaradi vprašanj, ki nam jih je profesor dodelil v šoli....vpršanja se nahajajo na podnji povezavi (linku):

http://www.s-gimorm.mb.edus.si/PDF/Listi2/ocenjevanje-grafika.pdf

zelo dobrodošli bi bili odgovori...večina vprašanj je s teme digitalne fotografije, pa sem ravno zasledit ta forum - slo-foto.....videl, da se velik piše o fotografiji.....hvala že vnaprej.....
 0   

Bojan @bojch 29. Maj 2007, 22:16

Osnovna vprasanja imas. CE te tako zelo zanima multimedija in digitalna fotografija, bi raje kaj konkretnega vprasal, kot pa da das kr vsa vprasanja.

Zraven tega pa so vprasanja za ponovitev snovi.

Lenoba si.
2 formata slik imas med vprasanji.
Na internetu si, na tej strani postavis to vprasanje in ne ves odgovorit na cisto 1. vprasanje.

NEkatera so res za premislek, vecina pa enostavnih.

Vprasaj rajsi o razlagi določenega vprašanja, za direktne odgovore imas
strica Googla.

bigeek
 0   

marko @nody 29. Maj 2007, 22:20

sam trenutno nimam časa...mene stvar zanima...a imam maturo in se ne morem povetit temu, vpršanje pa so za kolega.....ki mi je prosil če m lahk pomagam, obljubil sem mu, a žal ne gre, ker je z maturo res veliko posla....če ma kdo odgovore, ali pa je tako prijazen, da bi odgovoril, najlepša mu hvala že vnaprej...
 0   

Bojan @bojch 29. Maj 2007, 22:23

formati slikovnih datotek:
najpogostejsi: http://www.scantips.com/basics09.html
veliko prevec: http://en.wikipedia.org/wiki/Graphics_file_format

barvni prostori
http://en.wikipedia.org/wiki/Color_models

poglej si
 0   

Hakan @Hakan 29. Maj 2007, 22:23

uhhh to pa nevem če se bo komu dalo. Je pa vse na guglu in če bi mal pobrskal bi najdel grin
 0   

sanja @sanja 30. Maj 2007, 06:49

nody je napisal/a:
sam trenutno nimam časa...mene stvar zanima...a imam maturo in se ne morem povetit temu, vpršanje pa so za kolega.....ki mi je prosil če m lahk pomagam, obljubil sem mu, a žal ne gre, ker je z maturo res veliko posla....če ma kdo odgovore, ali pa je tako prijazen, da bi odgovoril, najlepša mu hvala že vnaprej...

dokler lahko štrkaš po netu mas se prevec cajta se men zdi grin
 0   

marko @nody 30. Maj 2007, 11:53

lahko kdo odgovori na naslednja vprašanja:

1. Kje lahko uporabljamo računalniško grafiko?
2. Naštej in opiši lastnosti predmetne grafike.
3. Naštej in opiši lastnosti točkovne grafike.
4. Primerjaj kakovost povečane slike v predmetni in točkovni grafiki.
5. Kaj pomeni prepleten zapis prikazovanja slike?
6. Katere modele prikazovanja barv poznaš?
7. Naštej osnovne tiskarske barve.
8. Naštej osnovne optične barve.
9. Katero barvo dodamo osnovnim tiskarskim barvam v modelu CMYK?
10. Kaj se zgodi pri tiskanju slike, ki je narisana v modelu RGB?
10. Kaj je barvna globina?
11. Izračunaj velikost slikovne datoteke (npr.: črno-bela slika ločljivosti 640 x 480 točk).
12. Kakšno je razmerje med fizično velikostjo slike in pomnilno velikostjo datoteke)?
13. Kakšno je razmerje med barvno globino in velikostjo slikovne datoteke?
14. Kolikšna naj bo velikost slikovne datoteke na spletni strani?
16. Primerjaj lastnosti klasičnega in digitalnega fotoaparata.

če bo kdo odgovoril na zastaljena vprašanja, mu bom zelo hvalažen.... smile
 0   

Matjaž @bike-2007 2. Jun 2007, 14:55

Pozdarvljeni! Imam eno vptašanje glede mojega novega zrcalnorefleksnega aparata Pentax k110D.
Zanima me sicer: včasih ob vklopu kamere ko premaknem gumb iz off na on se zgodi da se kamera noče prižgati, oziroma v notranjosti kamere zaslišim drobno tik-takanje. ko mine določen čas cca 10s se kamera normalno privžge ter deluje normalno. Mislil sem da so krivi akomulatorji a to dela tudi ko so popolnoma nafilani. Prosim vas za pomoč oz vaše mnenje, ki ga imate. Odgovore mi prosim pošljite na moj e mail: matjaz.cernigoj@gmail.com

Ker je kamera stara 14dni me zanima, če ja že za na servis.
LP Matjaž
 0   

Jaka @fotojack 2. Jun 2007, 15:11

lp. imam eno težavo. potrebujem pa mnenje izkušenih fotografov... Takole je, ukvarjam se iz fotografijo zgolj amatersko, v prihodnosti načrtujem kaj več kot samo amatersko ukvarjanje s fotografijo. imam en zelo slab digitalni fotoaparat, ki ne zadostuje mojim potrebam. prosil bi vas za predlog, kateri aparat naj kupim... zanj sem pripravljen odšteti tam do 450 €, želim pa si kakovostne slike... imam nekaj ogledanih:
Canon PowerShot A710 IS
Canon PowerShot A640
Canon PowerShot G7
Nikon G7
Canon PowerShot S5

katerega bi mi priporočali, lahko še kakšnega, pa cena je samo okvirna, € gor ali dol:D

hvala za vsak odgovor. lp
 0   

Jaka @fotojack 2. Jun 2007, 15:16

dodajam še Nikon Coolpix P5000 za nakup. no... slikat nameravam pa predvsem naravo, in pa malo za družinsko uporabo

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati