0   

Blaž @Tasko 29. Maj 2007, 23:16

zivjo...mene pa zanima kako se slikajo strele..kaksno opremo rabis? kako? no u glavnem cimvec..

hvala za odgovore

Lp
 0   

Hakan @Hakan 29. Maj 2007, 23:47

Oprema pri slikanju strele ni tako pomembna. Pač kar imaš. Fora pri slikanju strele je pa pač daljši čas. Npr. naštimaš da je zaklop odprt več sekund in ko strela udari se na sliko izriše strela. Sploh ni treba lovit strele in pritisnt takrat ko udari, ampak samo čas daš kar dolg in medtem greš ne čik in čakaš da udari strela. Moraš pa seveda blendo zaprt torej na najvišjo številko ko gre, iso na najmanj, da slika ne bo pregorela od preosvetljenosti.

thumbsup
 0   

Sebastjan Medved @bear987654321 30. Maj 2007, 08:05

Hakan je napisal/a:
Moraš pa seveda blendo zaprt torej na najvišjo številko ko gre

no ja, ne vedno. Če boš lovil ene 15-20km oddaljeno strelo z blendo f/20 in več, boš bolj bore malo od strele videl.

Kakor sem gledal slike strel imajo ponavadi blendo tm okoli f/7 iso 100, seveda pa je vse odvisno on intenzitete strel in oddaljenosti. Najbolje je strele slikati takrat ko so res zelo na pogosto in imaš čas da malo stestiraš in probaš pravilno nastavt fotič.

drugače pa priporočljiva oprema DSLR(zaradi večje kontrole nad časom in blendo), stativ(daljši časi), eventuelno dalinjski prožilec.
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 30. Maj 2007, 08:27

https://www.slo-foto.net/forums-search.html išči pod ključno besedo strele.
Mislim, da so odprte 3 ali 4 enake teme.
 0   

Blaž @Tasko 30. Maj 2007, 16:05

hvala...zlo ste mi pomagal smile smile smile
 0   

nik @xcuse 30. Maj 2007, 16:25

Funkcijo Bulb uporabi če jo maš...Pritisneš, čakaš ene dve streli in maš posnete thumbsup
 0   

Janez Šturm @jj65 30. Maj 2007, 19:26

Predvsem potrebuješ primerno nevihto. Lp J. Šturm (vihar, nevihta)
 0   

mrv @ptujchan 12. Jun 2007, 17:21

neviihte so precej cool ja

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati