0   

miha @miha01 3. Jun 2007, 13:40

živjo
Sem novi na tej strani in me zanima kateri objektiv bi mi najbolj priporočali za canon eos 400d (srednje dober objektiv za dobro ceno)?

Najlepša hvala za odgovore
lp Miha
 0   

Nejc @Eagle 3. Jun 2007, 13:44

predno ti bo lahko kdo kaj pametnega priporočal, je dobro, da se odločiš in napišeš kakšne vrste objektiv potrebuješ in za kaj bi ga rabil (športna-/portretna-/makro fotografija itd.).

Drugače pa je na forumu v arhivih ogromno pogovorov na to temo, malo poglej.

Predvsem pa napiši, kaj bi rad slikal z novim objektivom.

LP, Nejc
 0   

miha @miha01 3. Jun 2007, 14:44

A obstaja za vse namensko slikanje (papige, pikniki, ...)?
(jaz se se ne spoznam veliko na objektive in razne fotoaparate)zate ne vem kaj obstaja in kaj ne smile

Lp Miha
 0   

misfits @misfits 3. Jun 2007, 15:00

Papige? bigeek a to misliš une v kletki slikat al zunanje?
 0   

Miha @mauss 3. Jun 2007, 15:14

sigma 17-70
 0   

Nejc @Eagle 3. Jun 2007, 19:10

mogoče pa tale Sigma 18 - 200 mm, da imaš že na začetku vse goriščnice pokrite + dobra cena.
http://www.mixi.tv/katalog/product.php?cat_id=96&manufacturer_id=73&start=24&product_id=1250026319
 0   

miha @miha01 3. Jun 2007, 21:32

Ja papige v kletki. A tedva sta najprimernejša za začetnike?

najlepša hvala za ogovore
Lp Miha
 0   

Gašper @gaspers 3. Jun 2007, 21:56

Čak a ni Canon zdj naredu en objektiv prilagojen predvsem slikanju papig? Al sm pa jst narobe informiran biggrin biggrin
 0   

Lenart Senica @lenyn 3. Jun 2007, 22:02

Narobe si informiran. bigeek none sigh

Rofl biggrin
 0   

Danijel Žagar @Danijelz 3. Jun 2007, 22:32

po moje tud sigma 17-70
 0   

andyz @andyz 4. Jun 2007, 10:29

Ma tisti, ki je za mačke, bo dober tudi za papige. biggrin
 0   

Iztok Fink @tumpo 4. Jun 2007, 10:44

A dej Miha ne ga srat,,
Odpri kkšno knjigo, alpa si mal preber katere vrste objektivov so in zakaj se uporabljajo, jih mal po netu poglej ( predusem cenovno ) in ko boš vedel kaj kopuješ in boš imel kerga ogledanega, pa povpraš za izkušnje.
Brez da spoznaš objektive, kakšnih vrst so in zakaj so namenjeni ti prporočam da ne kupiš nobenega objektiva.

lp
http://izyfink.blogspot.com/
http://blog.slo-foto.net/tumpo/
 0   

Gregor Baric @baro 4. Jun 2007, 11:35

Mislim, kak folk si kupuje DSLR fotoaparate.......Kakšna vprašanja postavljajo ljudje na tem forumu.
Res se včasih človek nasmeji do solz....
 0   

Tilen @Tilen20 4. Jun 2007, 12:25

Rofl bigrazz
[url]http://vimeo.com/tilenlicen/videos[/url]
 0   

Matjaž @sajhtam 4. Jun 2007, 12:35

Kaj je zdaj vsenamensko slikanje? A rabiš tudi daljše gorišnice (nad 100 mm)?

Če ti do kit objektiva EF-S 18-55 ni, potem je med drugim alternativa Sigma 17-70. Jaz ga imam in dela kar spodobne fotke, dokaj robusten, kar hitro ostri in še sončno zaslonko imaš zraven. Objektiv pokriva široki kot in je primeren za slikanje pokrajin, v zgradbah kot tudi za portrete (ali papige). Lahko ga uporabjaš tudi kot makro objektiv, vendar ima povečavo 1:2,3 (če se ne motim).

Če rabiš IS potem imaš EF-S 17-80 in dražji 17-50.

Sicer ti pa tudi jaz svetujem, da se malo poglobiš v materijo in si sam določiš, kaj bi lahko bilo primerno zate (oz. da so ti vsaj pojmi jasni).

Poglej si malo teste objektivov na slo-foto, večjo izibiro testov imaš pa na photozone.de.
 0   

Nejc @Eagle 4. Jun 2007, 14:05

kit objektiv si nabavi in se malo poglobi v fotografijo da vidiš če ti leži! thumbsup

papige, papige...
 0   

miha @miha01 4. Jun 2007, 14:19

Oki dobr ane res napadate nekateri. Sam si bom sigurno kupu dobr fotoaparat kot je (canon eos 400d) ker ga nočem čez par let spet menjati in bi ga tud znal uporabljat. Mene je sam zanimalo za kaksno ceno se da dobit dobr objektiv in kaj moram gledati pri objektivih? Zanimal sem se že za Canon EF 90-300 USM samo ne vem al bi bil za začetnika kakor sem jaz dober? Na zadnje me pa zanima kje si lahko ogledam te pojme fotografske in vse kar moram vedeti?

Mogoče se vsa ta vprašanja zdijo nekaterim smešna.
Prosm za odgovore najlepša hvala

Lp Miha
 0   

Hakan @Hakan 4. Jun 2007, 14:36

miha01 je napisal/a:
Zanimal sem se že za Canon EF 90-300 USM samo ne vem al bi bil za začetnika kakor sem jaz dober?

Si se ŽE zanimal?
Za začetnika bo dober, ker je narejen za začetnike oz. je za nekatere napredne fotografe že preslab. Nevem kaj si ti s tem mislil da je dober, torej nekaj srednjega, jaz sem mislil da ciljaš višje, ko praviš "srednje dober objektiv".
Ker praviš, da si ŽE gledal 90-300, to jaz vzamem kot da gledaš na nivo objektivov, ki so taki kot 90-300 in nižje. Srednje dober....khmmm... je uredu objektiv in čisto dovolj zate, lahko bi pa tudi rekli srednje dober, apak odvisno kašen nivo imaš.

Povej koliko imaš budget?

miha01 je napisal/a:
Sam si bom sigurno kupu dobr fotoaparat kot je (canon eos 400d) ker ga nočem čez par let spet menjati in bi ga tud znal uporabljat.

Če se misliš bolj resno ukvarjat z fotografijo ti 400D nebo vstal 10let, še 5let ne, če boš pa občasno prtisnu na sporžilc pa bo, ampak potem ne potrebuješ srednjo dobrih objektivov kot je 90-300 devilish

Resno 400D ni tako dober kot praviš, če se misliš malo bolj resno ukvarjat. Če že nebo prevladala želja po tem da kupiš novega ko boš tega prerastel, bo bil čez nekaj let(ko praviš da ga nočeš menjat že čez nekaj let) hudo zdelan. Narejen je iz plastike, etc...
 0   

miha @miha01 4. Jun 2007, 15:06

Ja objektiv bi kupil za nekje do 400€ ne mislim se ukvarjati zelo resno ampak tako za mal bol resen hobi smile Prosim če mi priporočate kateri objektiv bi bil najbol uporaben za vse namene?

Lp Miha
 0   

Aleš @lial 4. Jun 2007, 15:41

@miha01: sicer je že Eagle napisal sigma 18-200, pa boš imel kar nekaj časa mir...
Za popotništvo, za vsak dan, za manj zahtevne, za vse živo (in mrtvo grin )
Ko pa boš zabredel bolj globoko v fotografijo pa kupi najprej enega portretnega, recimo 50/1,7 in tako naprej.

LP

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati