0   

julija @julie 6. Jun 2007, 12:05

kupujem digitalca za potovanja (slikanje narave, znamenitosti).
ne spoznam se ravno, ampak sedaj sem prišla do nekega zaključka da bi imela čimvečji optični zoom.
razmišljam nekako o telih:
Olympus SP-510 UZ
Sony DSCH2
Panasonic DMCLZ3

kaj predlagate? al je mogoče še kakšen boljši v približno tem cenovnem rangu?
 0   

julija @julie 7. Jun 2007, 13:37

se oproščam, sem prebrskala še za nazaj in sem našla par odgovorov. tako se mi je pojavla še ena možnost, h kateri se najbolj nagibam: Fujifinepix s5600 (ker pač moj financminister ni pripravljen plačat kaj več).
me pa zanima naslednje glede image stabilizatorja; blo je precej nekih prepirov da je ful uporaben in da ni uporaben... zdej ne vem, koliko je to uporabno za popolnega amaterja, ki rad slika ampak ne v tem smislu da bi se pol ure postavljala za res lepo fotko, rabim glih da ujamem stvari ki jih nočem pozabit. ker pa ne znam ravno slikat z digitalci, sem do zdej mela precejkrat zamegljeno sliko (nimam mirne roke)confused

bi mi lahko mogoč še kdo razložil v čem je fora tako nizke cene (v primerjavi z ostalimi) panasonic lumixa DMC-TZ1, če pa ima 10X zoom (zoom mi je skoraj najvažnejši).

vem da je odprto polno takšnih tem, ampak res lepolepo plosim če bi mi kdo pomagal, ker sem res zmedena glede tega stabilizatorja

dankesen heart
 0   

JureV @JureV 7. Jun 2007, 14:00

pomoje je fuji 5600 še kar najboljša izbira, stabilizator pa dokler ga nimaš ne pogrešaš, hehe
[url=http://www.tarok4.com/][img:cb4cc67d4e]http://www.tarok4.com/themes/default/images/t8.gif[/img:cb4cc67d4e][/url]
http://blog.slo-foto.net/jurev/
 0   

rastislav avsenik @stapler 9. Jun 2007, 11:56

nabavil sem sony predvsem zaradi stabilizatorja slike.
predvsem pri velikih zoomih je fotoaparat brez stabilizatorja neuporaben (seveda če si brez stojala in povrhu še amater)
moj dsc h2 pri 12x zoomu lepo stabilizira sliko.
pa še nekaj je - ta aparat gre iz proizvodnje (sedaj so H7 in H9) in je cena lepo padla - lani je bil čez 400€ sedaj le 270€.
Skratka, jaz sem za Sony
Stapler
 0   

Jaka @fotojack 10. Jun 2007, 16:35

lp sapler. eno uprašanje mam. kako pa kej iz kakovostjo slike pri sonyu h2? hvala
 0   

rastislav avsenik @stapler 10. Jun 2007, 21:13

hoj
ocena je relativna - imam ga šele dva tedna, uporabljal ga bom za družinska srečanja in turizem. Zaenkrat sem navdušen - makro deluje v redu, zoomirane fotke so jasne in pa bistveno hitrejši je kot moji prejšnji aparatki (če ne upoštevam starega SRL Pentaxa, ki sicer še deluje, ampak se mi ne da več ukvarjati s filmom)
flash je močan (16m) in skoraj ne pordeči oči.
moram priznati, da nimam natisnjene še prav nobene slike, vendar so na računalniku videti barve naravne in ob povečevanju so detajli razločni.
jasno pa je, da nisem razvajen, kajti prej sem uporabljal canon a70 in noname premier - oba 3,2 M.
na živce mi je šlo, da sem ogromno motivov enostavno zamudil.
skratka zaenkrat sem zadovoljen, ampak to je le subjektivna ocena.
lp
stapler
včasih me kaj zanima!
 0   

julija @julie 11. Jun 2007, 15:32

hej, jaz sem tut ravno prišla iz trgovine z novim sonyjem h2.
hotla sem že vzet canona s3, ampak sem si premislila zarad velikosti in zarad odpirajočega zaslona (nekak mam občutek da pri takšnih rečeh kar hitro pride do kakšnega kratkega stika in crkne...). no pa tut tale je čist več kot preveč za začetnico. thumbsup
komi čakam da se baterije napolnejo smile !
stapler, kero kartico si kupil in mogoče veš katero se najbolj splača nabavit?
veliko užitkov v novem sonyju grin
 0   

rastislav avsenik @stapler 11. Jun 2007, 20:02

Hoj
si pa hitra yes
Imam 1G kartico (sandisk), kar znese cca 400 fotk pr max. ločljivosti - glede hitrosti kartic pa ti ni treba pretiravati, razen če boš veliko fotografirala rafalno.
Za mene je ta velikost kartice dovolj, na dnevnih izletih je to čez glavo dovolj, na dopust pa jemljem prenosnik - hči je "odvisna" gledalka animejev in filmov - jaz pa berem knjige - ne moreš verjeti ampak na netu se dobijo prave knjižnice (na dvd spraviš 2-3 tisoč knjig) -čisto sem zašel s teme - se pravi, da lahko kartico izpraznim.
predlani in lani smo bili na dopustu v Grčiji - dvakrat po skoraj tri tedne potepanja po arheoloških najdiščih (no ja tudi malo morja je bilo vmes) pa smo napravili v obeh letih skupaj cca 1500 fotk.
problem nastane če snemaš veliko videov - ta zadeva je malo bolj požrešna, sam nimam te navade.
Torej se glede kartice sama odloči - odvisno od tvojih potreb.
Aja še nekaj o sonyu - pri starem aparatu je bil zoom med snemanjem videa blokiran, pri sonyu pa zoom normalno deluje - to je kar uporabno thumbsup
da ne bom predolg
Lepo pozdravljena, uspešno uporabljaj novo pridobitev in resnično upam, da ne boš imela problemov
Stapler
včasih me kaj zanima!
 0   

rastislav avsenik @stapler 11. Jun 2007, 20:10

pardon
pozabil na izbor kartice
poizkusi tukaj: http://www.ceneje.si/browse.aspx?idMain=4&idNad=30&idKat=150&slugMain=foto&urchinCode=UA-426385-2&slugNad=spominske-kartice-in-citalci&slugKat=spominske-kartice-in-citalci-memory-stick-ms
mora biti MS pro duo.
Stapler
in še nekaj: zdi se mi, da sem nekje na netu zasledil, da je imel sony probleme z kompatibilnostjo kartic nekaterih proizvajalcev predvsem največjih 4G kartic. Še enkrat - samo zdi se mi
.če boš nabavila tako kartico, je mogoče modro vzeti s sabo v trgovino fotoaparat in preizkusiti, če kartico sploh zazna
 0   

Jaka @fotojack 12. Jun 2007, 18:14

kaj si misliš o sonyju dsc-h2 ? zdi se mi zelo dober, prekaša fujija 6500 fd ki sem ga nameraval kupiti...moje mnenje...kaj misliš ti?
 0   

rastislav avsenik @stapler 12. Jun 2007, 21:34

na splošno menim, da je fuji boljši aparat v vseh elementih, sony ga nese le pri zoomu, predvsem pri stabilizatorju slike.
čudne pa so tudi cene za fuji , pri nas je najceneje 360 €, vsaj na prvi klik, kar je 100€ več kot sony, medtem ko so najnižje cene v D izenačene (cca 260€), medtem ko pri najvišjih cenah fuji kar dobro prekaša sonya. Čudne so te velike razlike cen pri fuji aparatu confused
se pravi da bo najbolje, da oba preizkusiš in upoštevaš svoje prioritete in se odločiš po svoje grin
lp
Stapler
 0   

Alen @Jager 14. Jun 2007, 16:55

Jaz tudi kupujem nov digitalni fotoaparat. Sem namreč lovec in vedno rad vzamem s seboj na lov tudi fotoaparat. Sedaj imam Sony dsc- v1, vendar pa ima zelo malo zooma, zato bi rad kupil kaj boljšega. najbolj se mi dopade sony H7 ali pa H9. Vendar pa sem opazil, da jim H2 še vedno lahko konkurira pa še pol manj stane. Mi kdo lahko svetuje, kaj je boljše.

Hvala
 0   

rastislav avsenik @stapler 15. Jun 2007, 00:16

no nekaj razlike je
h7-h9 proti h2

15x zoom - 12x
3200 ISO - 1000
8,1 M - 6 M
lcd 3,5' - 2'
pa še kaj bi se našlo!
je pa res, da so aparati v "sorodu" in delujejo podobno, sam pa oceni , če je to vredno razlike 150 - 200€
stapler

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati