0   

Martin Peca @mPECA 6. Jun 2007, 21:01

par vprašanj glede bliskavic...

-kateri modeli podpirajo MANUALNO (elektronsko) nastavljanje? (znamka konec koncev ni pomembna...

-zakaj večina ljudi fotka z SBji od nikona? a stari canoni niso v redu? recimo EZ serija?

-kakšne so razlike pri teh nikonovih SBjih? glede moči predvsem...

PS: raznorazni TTLi so eno k policeman k policeman n policeman e
 0   

Simon Koležnik @simonkoleznik 7. Jun 2007, 00:19

Glede moči ima Canon večje vodilno število kot Nikon.

Sem pa zelo navdušen nad mojim SB800. Predvsem zaradi remote controla. Čeprav, ko sem videl Metzevo artilerijo, sem se zamislil bigeek
 0   

Matic Kos @MaticK 7. Jun 2007, 07:43

Stare Nikonove bliskavice so zakon.. npr SB26 ali SB28..
SB26 npr podpira full manual, ima sync terminal, ter opticni senzor. Ima pa še nekaj, kar nima nobena druga bliskavica.. delay funkcijo v wireless modu.
SB26 in SB28 imata vodilno število 36, SB800 npr pa. 38.

Sam sem ob nakupu aparata kupil SB600, pa mi je še danes zal (ok, mi v resnici ni, ker TTL je vseeno super zadeva ko imaš samo eno bliskavico), ko sem zacel malo eksperimentirati pa nima ne sync terminala, ne opticnega slave, pa še "švoh" je (guide 30), pa še prekleto draga je bila. Potem sem pa na ebyju kupil prvi SB26 za okoli 80eu in "never looked back". Zdaj imam ze tri in ne bi mogel biti bolj zadovoljen. Jih je pa vedno tezje najti in tudi cene lezejo navzgor.

@simonkoleznik: sicer se ne spoznam na Canone, samo kolikor vidim ima samo 480EG vecjo moc (GN48) kot tile SBji, ostale so vse šibkejše oz. imajo enako vodilo (sem tule pogledal: http://www.kjsl.com/~dave/speedlites.html)

P.S. Vse GN gledam pri iso 100 @ 35mm

Sam ti toplo priporocam SB26 ali SB28, ce dobiš po dobri ceni

Lp, Matic
 0   

janezek @janezek 7. Jun 2007, 09:38

MaticK je napisal/a:
Stare Nikonove bliskavice so zakon.. npr SB26 ali SB28..
SB26 npr podpira full manual, ima sync terminal, ter opticni senzor. Ima pa še nekaj, kar nima nobena druga bliskavica.. delay funkcijo v wireless modu.

A kdo ve, čemu sploh služi delay funkcija?
 0   

Matic Kos @MaticK 7. Jun 2007, 10:01

Delay pocaka na blisk prve bliskavice in se šele nato sprozi. Uporabno npr. ce imaš primarno bliskavico v TTL nacinu (torej s predbliskom) in SB26 kot sekundarno. Tako se obe sprozita istocasno. Ce nimaš delay funkcije, pa ne moreš uporabljati druge bliskavice z TTL, ker bi predblisk povzrocil prozenje tudi SB26.
 0   

janezek @janezek 7. Jun 2007, 11:35

Hvala za odgovor.
Jaz sem evdno uporabljal slabe bliskavice v manual načinu in mi kaj takega ni prišlo na pamet smile
Tudi sicer ne vidim smisla TTL pri fleših s strani. Znajo kar pošteno prežigati. Pa preden določiš pravo razmerje med močjmi več flešev, imaš prej že na roke vse nastavljeno, pa še bolj konstantne rezultate dobiš.
Drugače se pa strinjam. SB-26 so poceni in odlični fleši, pa še neuničljivi. Edino 'uoprabniški' vmesnik je malce lesen, SB-800 je glede tega dosti boljši.
 0   

Matic Kos @MaticK 7. Jun 2007, 11:56

Saj ni potrebno da imaš samo s strani. Sam vcasih to uporabim, ko imam SB600 kot primarno na aparatu v TTL nacinu, SB26 dam pa na delay in manual kot background ali stranske luci npr. Pride prav, ko se situacija hitro spreminja in ni casa, da bi nenehno nastavljal.
Drugace pa ja, tudi sam raje uporabim full manual.
Glede vmesnika ne vem, meni se zdi v primerjavi z SB600 cisto ok, v bistvu še boljši.
 0   

Roman @day69 7. Jun 2007, 12:01

jest sem nekj časa nazaj nabavu zeeeelooo lepo ohranjeno nikon SB24 bliskavico za 50€ in lahko rečem da je odlična, sicer TTL ne dela na D70... ma za tiste parkat k jo bom uporabu je odlična....

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati