0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 7. Jun 2007, 17:32

Zanima me, kako se najhitreje povezati na internet (siol adsl), ker sedaj porabim kar nekaj časa, da najdem sploh omrežno povezavo potem pa me še registrira v omrežje in vse skupaj traja predolgo. Na tastarem compu sem bil na netu v parih sekundah. Pa še ni mi vedno pisalo: registriranje v omrežje, kar pobere največ časa... Upam, da imate kaj izkušenj s tem, kako bi si na namizje dodal preprosto povezavo za svojo omrežno povezavo, da bi jo kliknil, počakal 3 sekunde in bi bil gori. ne pa krepkih 10 ali več sekund kot čakam sedaj ko me registrira v omrežje po ne vem katerem postopku...

Rad bi še vprašal, kja je bolje: ali imeti vklopljeno sprotno posodabljanje v windows visti ali ne....bojim se, da ti te posodobitve zabašejo in zmedejo sistem...

Hvala in lp!
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 7. Jun 2007, 17:59

Tudi sam uporabljan Visto in imam isti problem. Sicer ne iščem toliko časa povezavo, ampak najdlje traja ko piše "registering your computer on network".

Če se ne motim si moral pri XP-jih nastavit DNS-e, ampak nisem siguren, da bi tukaj delovalo.
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 7. Jun 2007, 18:10

Zgleda, da je tako bolj varno, kaj pa veš, kaj je imel Gates v mislih...tnx.
 0   

Zelod @flambirana_oFca 7. Jun 2007, 18:11

Pri Visti vsekakor priporočam, da od začetka nimaš naštimanih avtomatskih updateov, ker dokler je to še v veliki fazi razvoja, se bo znalo zgoditi, da bo pa z nekim updateom ostalo prenehalo delovati. Čisto po Micro$oftovo.

Z Visto so glede logiranja, omrežja in sploh domene ogromne težave. Pri nas v podjetju kjer tržimo te sisteme, se ubadamo z Visto od lanske jeseni in vsakič naletiš na kakšno novo bedarijo. Skratka obup. Jaz ne bom šel na ta operacijski še zlepa ne. Sem vedno skeptičen in se prevečkrat izkaže, da z razlogom. smile

Pa se povezuješ preko routerja ali s klikom na ikono, ki potem izvede PPPoE klic?
Ker M$ z Visto forsira na dostop preko routerja.
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 7. Jun 2007, 18:25

Ne, routerja še nimam... Povežem se tako, da kliknem na broadband connection, ki potem po enih 10 sekundah vzpostavi povezavo...
 0   

Brane @Brw 7. Jun 2007, 19:18

Nabavi si router. Stal te bo cca 30eur, skrbel bo za stalno povezavo, firewall, zavračal bo tudi DOS in podobne napade nate. S pc-ja boš povezan v trenutku (celo iz Viste) nice

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati