0   

Zelod @flambirana_oFca 7. Jun 2007, 17:56

Ok, to je pa že preveč. Se ravnokar tolčem po glavi, ker se mi zdi, da sem ene posebne sreče kar se tehničnih stvari tiče.
Včeraj zvečer sem nekaj fotkal in pustil aparat (EOS 350D) z Canon 50mm f/1.8 in s pritrjeno bliskavico Metz AF 36 4-AC, kar na mizi in odšel spat... Zjutraj se zbudim in še v temi blodim po sobi nakar se sliši "TUP!" in sem mislil, da sem prevrnil telefon. Prižgem luč in na tleh aparat z objektivom , bliskavica pa 20 centi stran.
Na bliskavici so na konektorju počila tista "krilca", ki se zapeljejo v hot shoe priključek. Prižge se, stestirat je ne morem, ker ali se konektorji ne ujamejo ali pa je še kaj noter v njej pretreslo. Sem šel kmalu potem na šiht in sem pred tem zlepil ti dve plastiki nazaj in prižgal bliskavico in ta sej je normalno prižgala, pridem sedaj s šihta, probam pritrditi na aparat, in spet odleti k vragu.
Zjutraj sem pa samo sprobal prižgat aparat... ok, dela.
Ga prižgem sedaj ter probam avtomatsko ostrit..... "vuuum, vuuum.." se sliši samo "notranje ostrenje" dokler se fokusirni obroč sploh premaknil ni.
Probam ga premakniti, a se ne da, ker ga niti videti ni.
Poskušam objektiv odšraufati od aparata - ne gre. confused
Končno ga nekako na silo odvijem in iz njega odpade nekaj plastičnih delcev (adapter za pritrditev pa še nekaj odznotraj aparata), fokusirni obroč se pa ne vidi, ker ga je zabilo v notranjost. Mislim.... pri enem smotanem padcu iz višine 80 centi na parket. Obup.

A je ta roba res tako krhka, da ti ne sme niti enkrat pasti na tla, ali pa sem jaz take sreče, kot je bilo tudi s telefonom - mi po pol leta samo enkrat pade na tla iz žepa, in prileti na najbolj oster kamen in mu prebije displej in tipkovnico ter anteno.

Vam se je že kaj od fotografske opreme tako podobno uničilo?
Mislim.... včasih vidim objektiv za 400, 500, 600 EUR in si mislim "uau to bi pa imel... ma mi je škoda denarja...". Evo, sedaj nimam niti kaj pomišljati, če hočem naprej normalno slikat z bliskavico in portrete delat.
Ampak, da se mi pa to zgodi pri prvem dokaj bežnem padcu... Noro. Še čudno, da se niso v aparatu kakšna zrcalca snela in senzor počil. Potem bi bil res kompleten.

Zdaj bom kot kakšna "baba" - grem čimprej kupovat, da zatrem bolečino. biggrin
 0   

Simon Primožič @caver_jolly 7. Jun 2007, 18:13

Za dobro ceno kupim bliskavico za predelavo.
Za v jame bo dobra biggrin
 0   

tomaž @mju 7. Jun 2007, 19:23

1. Kako ti rata vreči na tla aparat s silo s katero prevrneš TELEFON !?!

2. Kako lahko aparat pustiš na mizi (sklepam, da ob robu !?! ) !?!?!?!

3. Jaz sem s svojim aparatom padel iz metra osemdeset in se potem še odbil za 3 metre naprej, pa je samo AF na objektivu šel v 3 ...

AJAAAAAAAAA, CANONA MAŠ, TOČNO idea idea idea
 0   

daylight @daylight 7. Jun 2007, 19:25

"A je ta roba res tako krhka, da ti ne sme niti enkrat pasti na tla?"

khm... JA? smile

moreš se zavedat da je to fotoaparat in ne kladivo.. in ni narejen za padanje po tleh. Sploh pa če gre za razred 350D in 50 1.8... je stvar pač.. malo krhka smile
 0   

iztok @izo 7. Jun 2007, 19:49

mju, ti nikona zvrnem iz mize za test? devilish
 0   

Jan Vrhovnik @Palkic 7. Jun 2007, 19:51

Tko k je napisu mju! Nemorš pustit kr aparat na robu mize. Do aparat morš imeti rispekt in skrbet zanga če ti kej pomen. Moj gre vedno na varno v torbo. Seveda je pa največji problem da uporabljaš Canona biggrin bigrazz

Meni samo tko za info ni se še nič zlomilo niti nikol mi še ni padel! *trkam na mizo* thumbsup
 0   

Zelod @flambirana_oFca 7. Jun 2007, 19:51

Jaaaa mjuuuu - Nikon mi pa piše na tisti reči s katero štiham na vrtu. biggrin biggrin bigrazz
Ma ajde dost šal o Canon-Nikon/Nikon-Canon.

Res je bil bolj na robu mize. Pač malo ga rukneš in pade. Ni potrebna velika sila, če to misliš. Kaj pa, če imam telefon Nokia 5110 ? biggrin

Sem že naročil novo opremo.
V bodoče pa bo treba bolj pazljivo, opažam.

caver_jolly bliskavice žal ne bom prodal ampak jo bom lahko uporabil kot dodatno, saj sem jo zrihtal, da dela, če jo ročno prožim. Konektor je še vedno poškodovan.
 0   

Heretic @Heretic 7. Jun 2007, 20:31

ehh, men je fleš padel s kolen na parket in se zapeljal še en meter, pa mu ni bilo nč.. pa fotič s kolen na betonske plošče direkt dol -> brez problema..

aja...

nikon!

(nism mogu, da ne bi biggrin )
 0   

Hakan @Hakan 7. Jun 2007, 20:39

Redkokdaj omenjam: http://blog.slo-foto.net/hakan/2007/05/02/28/

I just wanna break something bigeek cry no coldshower stars mad
 0   

tomaž @mju 7. Jun 2007, 20:47

izo je napisal/a:
mju, ti nikona zvrnem iz mize za test? devilish

Brez problema, ampak če preživi brez večjih posledic mi kupiš 50 f/1.8 ??

(To je zaupanje, ki ga nikon ustvari s kupcem/uporabnikom : thumbsup yes grin )
 0   

tomaž @mju 7. Jun 2007, 21:06

Dve posledici mojih beton testov, ki nista odruvali pol aparata Rofl

Na aparatu razen pač prask ob robovih (ko se je odbil, se je še zapeljal po asfaltu navzdol po hribu) ni škode

Nevem, kako ti je to uspelo, res ne
 0   

Aleksander @discom 7. Jun 2007, 21:20

Mju,upam da si dal za mašo potem, ko si imel tako srečo.Drugače je drugič ne boš imel več.... yes grin

thumbsup

P.S.: nekateri se hvalijo kaj vse je preživel njihov fotoaparat.Potem,ko bo na vrsti prodaja pa izjave:
"malo rabljen,dobro ohranjen,kot nov......"..... yes devilish

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
 0   

Peter Atanackov @Geo 7. Jun 2007, 21:40

Bom jutri postal slike moje 180-tke... ma podobno poskodbo kot mjujev objektiv grin, pa vseeno deluje cisto normalno in je popolnoma oster, ceprav tega nism jaz naredil no .
 0   

Roman @day69 7. Jun 2007, 22:51

men na srečo še nič ni padlo po telh, pa upam da ne bo nikoli, ker noben od objektivov, ki jih imam, nima pod 800g... bigrazz mam pa nikona thumbsup
 0   

tomaž @mju 7. Jun 2007, 23:09

day69 je napisal/a:
mam pa nikona thumbsup

Pol se itak ne rabiš bat
 0   

Janez Šturm @jj65 8. Jun 2007, 09:53

Hej Flambirana ofca, nesi na servis pa naj ocenijo. Veliko sreče (beri malo denarja). Lp J
 0   

Dingo @Dingo 8. Jun 2007, 10:04

mju je napisal/a:
1. Kako ti rata vreči na tla aparat s silo s katero prevrneš TELEFON !?!

2. Kako lahko aparat pustiš na mizi (sklepam, da ob robu !?! ) !?!?!?!

3. Jaz sem s svojim aparatom padel iz metra osemdeset in se potem še odbil za 3 metre naprej, pa je samo AF na objektivu šel v 3 ...

AJAAAAAAAAA, CANONA MAŠ, TOČNO idea idea idea

to mi deli mju Rofl Rofl Rofl
 0   

Zelod @flambirana_oFca 8. Jun 2007, 16:31

jj65 je napisal/a:
Hej Flambirana ofca, nesi na servis pa naj ocenijo. Veliko sreče (beri malo denarja). Lp J

Ah, mogoče sem pa nekako potiho iskal priliko za nakup nove (boljše) opreme... Sem že naročil še en enak objektiv in pa drugo boljšo bliskavico.

Vmes sem kontaktiral s Cumulusom (zaradi Metza) in s 3A Servisom (zaradi objektiva).
Cumulus ima odnos do končnega kupca, kakršnega ne bi nikoli pričakoval. Res kapo dol pred takim osebjem, ker mi bodo šli na roko in mi priskrbeli le konektor brez kakršnegakoli njihovega dela ali pregleda.
3A pa prav vidim kakšni so. Ko jih kontaktiram v skopu svojega posla, kjer so naši poslovni partnerji, se potrudijo, odpisujejo na maile, nas obveščajo...
Ko jih pa kontaktiraš kot končen kupec, se jim pa kratkomalo je*e za stranko.
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 8. Jun 2007, 18:26

flambirana_oFca sožalje... matr se bom tud jst moral odvadit te razvade (fotoaparat puščat na robu mize) none
[url]http://photoziga.blogspot.com/[/url]
Remove the front cover from the lens before photographing!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati