0   

Branko @Branko 8. Jun 2007, 21:58

Z vami želim deliti izkušnje o prodaji po pošti. smile

Moja zgodba se je pričela takole:

Pred časom sem prodajal neko stvar in gospod Janez (ime je resnično) bi to stvar zelo rad imel, vendar je želel to stvar prejeti po hitri pošti. Ni problema on plača poštnino samo, da bo čimprej dobil. Door to door mu ni bil zadosti hotel je pošto Slovenije. Željeno storjeno. Pošljem in še danes po 12 dnevih ne dvigne pošte. Izgovori takšni in drugačni, vendar po vsakem klicu mi obljubi, da bo pošto jutri dvignil.
Vem, da predmet ni izgubljen in da ga bom po določenem času dobil nazaj, vendar mi tako početje gre počasi na na jetra. Vem, da bi moral stvar prodati po predplačilu, vendar sem računal na Janezovo poštenost.

Kaj bi v takem primeru maredili vi? thumbsup
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 8. Jun 2007, 22:24

prodaja vrednejših reči je pomoje pametneje prodat direktno osebi (beri: dobita se in se o kupčiji dogovorita)

pač neko izkušnjo več imaš... tako da naslednjič upoštevi moj (zgoraj navedeni) nasvet. thumbsup
[url]http://photoziga.blogspot.com/[/url]
Remove the front cover from the lens before photographing!
 0   

Žiga Ropret @Ropret 8. Jun 2007, 22:46

Verjetno najboljsa varianta osebni prevzem biggrin Imam same pozitivne izkusnje biggrin Nekatere pa sploh pozitivne. Mi je danes FOTO Olki dostavil torbo "na dom".

Še enkrat HVALA!
"No experiment is ever a complete failure. It can always be used as a bad example" P. Dickson
 0   

Lenart Senica @lenyn 8. Jun 2007, 22:51

Janez - tipičen slovencelj.
Osebni prevzem. Pa še zanimivga človeka lahko spoznaš - po pošti je to malo težje.
 0   

milosh @milosh 9. Jun 2007, 00:52

jst mam pa tut "slabe" izkusnje z osebnim prevzemom oz bl smesne.
nevem kaj sm prodaju fotkic al objektiv in je bil en zainteresiran, se zmenva pr moji lokalni posti okol 4h, se se slisva... ker se bo on lih mim peljal. mene do 4h noben ni klical in sem ostal doma, do poste mam 3minute tko da tut ce bi me poklicu ko bi caku pred posto bi bil takoj tm in glede na to da je bil on na poti mimo in jst caku doma, sm prcakval da bo on poklicu ko bo v blizini. no ura 16.15 in jst klicm njega, sam tok da vem a zamuja al kaj je in tip ne uzdigne. me klice cez kaksni dve uri in rece da je caku pred posto in da sm jst totalno neresen,... pa mu recem da mi lahko kamrkol prpelm (v lj) in on da ne da zdej je pa ze prepozn in da s tako neresnimi ljudmi noce met opravka smile
jst sm skor ckrnu od smeha zravn. no pac zgodi se ti vse mozno. je pa saj zabavno in seveda nova izkusnja
 0   

Tilen @Tilen20 9. Jun 2007, 07:33

Rofl Rofl kaki amateri so eni ne laugh laugh
[url]http://vimeo.com/tilenlicen/videos[/url]
 0   

Jan Vrhovnik @Palkic 9. Jun 2007, 08:22

Mnja osebni prevzem je res najbolši. Še dobro da imam z njem same dobre izkušnje. thumbsup
 0   

Hakan @Hakan 9. Jun 2007, 08:29

Men se je tut že zgodil da ni prevzel, ampak ni bilo nč vrednega.
Ni bilo najhujše kar so me nategnili bigrazz

Tudi takšni so confused
 0   

Matjaž @sajhtam 9. Jun 2007, 09:34

Citiram:
Kaj bi v takem primeru maredili vi?

Si zapomnili ti izjemno izkušnjo! grin
 0   

Zelod @flambirana_oFca 9. Jun 2007, 10:10

Jaz sem pa take vohunske sorte, da se pred kupčijo na dolgo in široko pozanimam o osebi ki ta izdelek prodaja. Vedno se najdejo kje kakšne sledi..
Do sedaj sem imel edino negativno izkušnjo, ko sem kupoval RAM za star računalnik. In tip mi namesto 4 × 256 MB pošlje 4 × 64 MB.
Mu najprej lepo povem, da je bila pomota in naj prosim pošlje prave RAM-e... Pa se je izgovarjal, da je preveril in, da so sigurno 256 MB. Mu dam 2 dni, da se premisli. Nič. Oglašal se sicer je, ampak vedno je imel neke izgovore.
A itak sem že prej vedel kje dela, s čim se še ukvarja in celo našel njegovo sliko na internetu. Potem mu pa zatežim s temi argumenti. In RAM-i so bili čez dva dni pri meni, napačne sem mu pa poslal nazaj. smile

Pozitivna izkušnja je pa bila, ko sem kupoval rabljen objektiv in se z nekim strastnim astro fotografom dobiva in najprej na dolgo in široko debatirava... potem mi je pa objektiv prodal 30% ceneje kakor je prvotno rekel. Ker rad vidi, da se pojavljajo ljudje, ki jih zanima fotografija. Hehe car.

Ko sem pa prodajal star laptop, sem se pa dobil na železniški postaji v LJ z nekim že starejšim stricem, ki je že itak slabo slišal pa še pravkar so vlaki ropotali za nami in me vpraša kolikšna je cena, pa rečem "petdeset tisoč" (tako je pisalo tudi v oglasu na Bolhi) un pa meni "sed'mst tisč?" "Ne, ne... petdeset!" "In un vrže na klop 70 tisočakov, mi veselo stisne roko in gre..." bigeek
Ma so me noge bolele, da se mi prav ni dalo laufat za njim. devilish
 0   

Aleksander @discom 9. Jun 2007, 14:06

flambirana_oFca je napisal/a:

.... "In un vrže na klop 70 tisočakov, mi veselo stisne roko in gre..." bigeek
Ma so me noge bolele, da se mi prav ni dalo laufat za njim. devilish

Ja,flambirana oFca,"Gospod nad oblaki" policeman pa vse lepo vidi.....posledice pa sledijo. (beri: "te štrafne" nesreča)

In potem ti napišeš temo:
https://www.slo-foto.net/ftopict-8635-.html ......... yes grin devilish

Kar se pa tiče raznih "Janezov" sem imel tudi sam že različne izkušnje ,tako dobre kot tudi slabše.

Je pa res,da tudi sam nisem vsega kupil,kar sem nameraval.
Po telefonu:ohranjena zadeva,dobro dela,itd.......ko pa se zmeniš in prideš po stvar,pa......zmahana do amena,opraskana,ne deluje v redu....... upset .

Smo že imeli kakšne podobne debate.Razne prodaje po oglasih bi moral nekdo nadziratiin ocenjevati.Tako kot na E-bay in podobno - tako lahko že od začetka vsaj približno veš kaj lahko pričakuješ.

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
 0   

Zelod @flambirana_oFca 9. Jun 2007, 14:42

Ma življenje ne more iti vedno pozitivno, bi bilo preveč monotono. biggrin

Čeprav na OKC-ju dnevno dobijo ogromno prijav zoper kršitelje na eBay-u;
se je izgubil denar, kupec ni dobil pošiljke, pošiljka ni prava, prodajalec je nedostopen ipd.
 0   

Branko @Branko 17. Jun 2007, 23:36

No toliko o nategih, hvala za komentarje. Jaz sem pošiljko dobil nazaj, po tem ko je odležala 14 dni na pošti in vse je spet po starem.

Pa da Janez ne bo brez priimka oziroma, da še koga od vas nebo nategnil dodajam tudi priimek.

To je Kočarjev Janez in je doma iz omrežne telefonske skupine 01.

Lp Branko
 0   

Branko @Branko 18. Jun 2007, 17:46

!!!!!
thumbsup
 0   

misfits @misfits 18. Jun 2007, 18:09

Pa si zihr, da so podatki pravi? Če bi recimo jaz hotel koga tako nategnit, mu zihr ne bi dal pravega naslova in priimka.
Lahko mu pa tud skupaj s par modeli na dom prineseš objektiv in mu zaračunaš še vse stroške devilish
 0   

abo01 @abo01 19. Jun 2007, 13:15

Branko, pa se ti zavedaš, da si s tem, ko si objavil vse njegove podatke morda kršil njegovo zasebnost in da te ta oseba sedaj lahko mirno toži zaradi tega? Pravzaprav še zaradi obrekovanja in blatenja v javnem mediju (kar spletne strani so), pa kakšna razžalitev časti in podobno. Saj ne vem, verjetno pretiravam, samo to so osebni podatki in je bolje biti previden.
 0   

Tone @Lovrenc16 19. Jun 2007, 14:16

Misfits očitno zelo veliko razmišljaš ali ...? Zob za zob in tako v neskončnost, važno, da ego dela. Kam tak način razmišlanja pripelje so pa vsakodnevne "prigode".
 0   

misfits @misfits 19. Jun 2007, 15:08

Lovrenc16 je napisal/a:
Misfits očitno zelo veliko razmišljaš ali ...? Zob za zob in tako v neskončnost, važno, da ego dela. Kam tak način razmišlanja pripelje so pa vsakodnevne "prigode".

Gledam Sopranove laugh
 0   

Peter Atanackov @Geo 19. Jun 2007, 16:36

Lovrenc16 je napisal/a:

Rofl

Ja Mis, nesmes tako govort pa razmisljat! Te bodo vsi meli za gengsterja! laugh

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati