0   

gregor @obi 10. Jun 2007, 00:20

najprej lep pozdrav vsem skupaj na foromu. Pred kratkim mi je punca kupila fotoaparat Sony DSC H2 (kar je zame, ki se ne ukvarjam preveč s fotografijo, več kot preveč), glede na to da sem kar dodobra prebral navodila za uproabo bigrazz fotoaparata poznam bolj malo trikov pri slikanju. Glede na sposobnosti aparata in če hočem z njim delati vsaj malo kvalitetne in lepe slike potrebujem vsaj nekaj nasvetov ludi kateri imajo malo več pod palcem o fotografiji kot pa jaz. Zato pa prosim za nasvete glede fotografiranja ali mogoče tudi kakšne knjige katere bi bilo dobro malo pregledati.
Pa še ena prvih slikc slikanj z mojim fotičem

pa še večja slika
http://foto.volja.net/user_galleries/go2obi/slike/norm_dsc00049.jpg
Graje, predlogi..... zaželjeni
 0   

tomaž @mju 10. Jun 2007, 06:32

Ozadje, ostrina, malo zgrešen čas fotografiranja ...
 0   

Jan Vrhovnik @Palkic 10. Jun 2007, 07:55

Sliki na M če ma ta fotoaparat funkcijo. Kr na avto se neboš nič naučil.

lp
 0   

Lenart Senica @lenyn 10. Jun 2007, 08:26

Ostrina je za kompakta čisto v redu.
Ne pričakuj preveč od aparata, če boš slikal hitro premikajoče se predmete ali pa v slabi svetlobi.

Predvsem veliko slikaj, mogoče objavljaj v kakšnih spletnih galerijah... Če imaš močno voljo, ti priporočam, da se malo poglobiš v galerijo slo-foto.net in malo spremljaš komentarje. S tem se lahko ogromno naučiš. Jaz sem se.

Da pa se s slikanjem na M več naučiš pa prvič slišim. grin
 0   

gregor @obi 10. Jun 2007, 11:37

Ok hvala za nasvete, če še kdo hoče kaj dodati kr kr. Zanima pa me sledeče, nekatere finte ala odprstost zaslonke.... Mi lahko kdo razloži v čem so določene finte. ()
 0   

stlux @stlux 17. Jun 2007, 07:34

bolj ko zaperaš blendo bolj je ostra slika (po globini )in s tem daljši čas + obratno sorazmerno

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati