0   

Primož @Anam 12. Jun 2007, 12:00

Pozdravljeni!
Zanima me kateri digitalni fotoaparat bi mi vi priporočali za cc. 200 eur? Sem čisti amater na tem področju, ne zanima me zunanji izgled oz. design fotoaparata, temveč zmogljivost oz. kvaliteta slik/video posnetkov (za ta denar) in preprosta uporaba.

Ali mi priporočate katerega od naslednjih modelov?
- Nikon Coolpix L5
- Sony Cyber-shot DSC-W55
- Canon PowerShot A550
- Nikon Coolpix L10 ali L12

Hvala za vaše odgovore!
 0   

David @dlicen 12. Jun 2007, 16:48

fotr je pred tednom dni kupil canon a610 za 150€ v harvey normanu. za ta denar mislim, da bi težko dobil boljšo zadevo.
 0   

Primož @Anam 14. Jun 2007, 09:32

Hvala za informacijo! Pogledal sem si tudi ta model, ampak sam bolj kolebam med Nikon Coolpix L5 in Sony Cyber-shot DSC-W55? Katera izmed njiju bi izbrali vi?
 0   

Jan Vrhovnik @Palkic 14. Jun 2007, 11:25

Nikona.
 0   

johnny b bad @Apolixis 14. Jun 2007, 11:38

Palkic je napisal/a:
Nikona.

se strinjam
 0   

Aleksander @discom 14. Jun 2007, 21:44

Lepo bi bilo,če bi se ob predlogu fotoaparata še napisalo,zakaj ravno tega.Članu,ki sprašuje s tem ne pomagate prav veliko.Predlagati fotoaparat na osnovi znamke ali pa ker lepo izgleda....... upset

Na primorskem je očitno v akciji,model,ki ga ne izdelujejo več.Dlicen ima prav za Canon A610,to je dober nakup.Za 150 € (kot je cena v Kopru),je nedvomno najboljši izmed omenjenih.
Ročne nastavitve,vrtljiv LCD zaslon (resda malo manjši zaradi tega),optično kukalo.Objektiv ima boljši (in bolj široko-koten) od ostalih dveh omenjenih (L5 in W55),kar pove tudi podatek za makro že od 1 cm.Ker uporablja 4x AA baterije je malo težji od konkurentov,toda zato naredi z enim polnjenjem do cca 500 posnetkov.

Od ostalih dveh omenjenih pa je v prednosti Sony,kljub nekaterim dobrotam,ki jih ponuja Nikon.

Nikon uporablja 2x AA baterije - Nimh do cca 250 posnetkov (ni prav veliko manjši od Canon A610).Optični VR (Vibration Reduction-stabilizator slike) ni tako efektiven kot pri konkurenci.Počasen fotoaparat z opaznim zamikom prožilca,ob uporabi bliskavice možna grobo-zrnatost posnetkov.
Da ne bo vse tako slabo;ta model ima d-lightning funkcijo ,ki naknadno s programom osvetli podosvetljeno sliko.Toda,če je narejena slika preveč podosvetljena,lahko pride do velike grobo-zrnatosti.Ima tudi red eye reduction.

Sony CyberShot W55,hiter fotoaparat (za kompakta),hiter prožilec,zmogljivo snemanje filmov,močna AF-assist lamp,LCD zaslon viden tudi ob močni svetlobi,USB 2.0,dobra baterija (Li-ion,cca 380 posnetkov).ISO uporaben do 400.Ta Sony ima tudi funkcijo imenovano multi-burst mode ,kjer naredi 16 zaporednih posnetkov v intervalih,ki jih sam nastavljaš.Finta je v tem da so posnetki združeni v 1 M pikslov.Ima tudi optično kukalo,ki pa je zelo majhno.
Manjša slabost (ne samo pri tem Sony modelu) je avto WB (belina),ki znotraj (v prostoru) ne deluje vedno najbolje in je potrebno WB nastaviti na mode:tungsten WB.

Zaključek (moje mnenje):
Če si s primorske vsekakor Canon A610,drugače pa Sony CS W55.

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
 0   

David @dlicen 15. Jun 2007, 07:53

ali pa si za isto ceno kupiš fotoaparat in izlet...
 0   

david @cikcik150 15. Jun 2007, 16:59

canonov a550 je ful fajn za začetnike, ga iam sam in je super.
 0   

Janez Šturm @jj65 16. Jun 2007, 05:35

Glasujem za L5 (ima VR). Lp J
 0   

gasper trampus @gtyrant 16. Jun 2007, 08:17

sm gledu v nikonovem reklamnem prospektu in tam piše da ima L5 stabilizator slike(samo ne VR) ampak high iso!
Musick ta kill for !!! ....
 0   

Aleksander @discom 16. Jun 2007, 08:27

gtyrant je napisal/a:
sm gledu v nikonovem reklamnem prospektu in tam piše da ima L5 stabilizator slike(samo ne VR) ampak high iso!

Lahko,da je napaka na prospektu (še posebno,če je Slo)

Ker na uradni strani Nikon USA lepo piše (glej tech. specs):

Vibration Reduction: Optical Lens Shift: Normal, Active, and Off Modes (user selectable), approx 3 stops

Link:

http://www.nikonusa.com/template.php?cat=1&grp=2&productNr=25550

Je pa res da pri Nikonu optični stabilizator ni dober kot pri konkurenci.Kar je napisano tudi na raznih testih.Zdaj ali je to povezano s tem da je v kombinaciji z digitalno stabilizacijo (višji ISO) ali ne ni podatka.

thumbsup

0   

Aleš @ales61 17. Jun 2007, 18:01

Ta teden bi kupil Canon a610 ali a550(mislim da ni velike razlike) in me zanima kje ga lahko dobim najcenejše?
A to za 150EUR za a610 je harvey norman samo v Kopru ali tudi v LJ??(sicer sem v lj pa vseeno mislim da se splača za ta denar v Koper po a610)
Hvaležen bi bil za kakeršenkoli predlog...
 0   

Aleksander @discom 17. Jun 2007, 22:22

Če je v Kopru res mogoče dobiti Canon A610,se po mojem splača iti ponj.Tudi zato ker je najceneje na spletu cena 250 €,brez dodatne opreme (Anni,Trzin).Prej pa preveri po telefonu in rezerviraj (če še imajo),da ne bo pot narejena zastonj.

A610 in A550 pa nista ravno čisto primerljiva.
A550 je novejši ,zato ima max ISO do 800 (A610 do ISO 400),toda oba uporabljata Digic II procesor - zato verjetno prav velike razlike ni.Same max vrednosti ponavadi niso uporabne (tu mislim predvsem na ISO 800).Tudi MP ima a550 več (7 proti 5),kar pa ni tako pomembno.Bolj je mogoče važno,da je malo manjši in predvsem nekaj lažji-160g (A610 235g),saj uporablja samo 2x AA baterije (A610 4x AA).

Oba imata 4x optični zum (35 - 140 mm),toda A610 ima boljši objektiv in boljši makro - od 1 cm (A550 od 5 cm).

Oba imata LCD zaslon povprečne velikosti 2 inch,toda pri A610 je vrtljiv,kar zna biti prednost.
Čeprav je resolucija LCD zaslona pri obeh bolj povprečna (sploh glede na konkurenco) je tudi tu v prednosti A610 z 115.000 piksli (A550 86.000 pikslov).

A610 ima tudi vse ročne nastavitve,A550 pa ne.

Po hitrosti imata glede na podatke vsak nekaj prednosti,A610 najbrž predvsem zaradi tega ker shranjuje manjše velikosti slik (5 PM proti 7 MP).Ima pa zato tudi pri zaporednih posnetkih A610 boljši podatek- 2,4 fps (A550 1,7 fps)

Po podatkih je bliskavica pri A610 močnejša (daljši domet),ima pa A550 več različnih možnosti nastavitve bliskavice.

Če se potegne črta,je po "mojem izračunu" Canon A610 boljša izbira.Za druge pa ne vem.

Pojdi do trgovine in oba modela preizkusi in jih primerjaj zaradi lažje odločitve pri nakupu.Sicer je A610 že "discontinued model" in ga nimajo več povsod v prodaji.Toda po zadnjih podatkih so ga še imeli v Tech-trade (Vošnjakova 5,Lj),cena 279,60 €.Preveri po telefonu 01/434-01-08.
Koper vabi...... grin

thumbsup

0   

Aleš @ales61 18. Jun 2007, 11:52

jooooo!!
Nimam sreče....sm klical danes v Harvey Norman in je ravno danes zjutraj bil prodan zadnji a610 za 149eur!!!
Pa tok sm si želel to stvarco it iskat... sad
Bo treba pa na kako drugo tako akcijo počakat, če sploh še bo...
PS: zelo veseli bi bil, če bi za slednji aparat kdo, ki sodeluje tukaj, napisal v prihodnje, če bo vedel za še kakošno tako akcijo...
 0   

David @dlicen 18. Jun 2007, 14:29

akcije bodo vedno in to vedno boljših fotoaparatov za isti denar. brez skrbi.
 0   

Primož @Anam 22. Jun 2007, 18:45

Kaj pa menite o Olympus FE-200 oz. Lumix DMC-LZ5 v primerjavi z ostalimi?
 0   

Andrej @blur 22. Jun 2007, 19:33

Nikon L12 ali S200. Če bi pa odštel še nekaj cekinov več pa Nikon S500.

Vsi imajo VR.

lp
 0   

David @dlicen 23. Jun 2007, 16:08

fe200 sem preizkusil, ker me je zanimal precej široki kot...
a sem bil res razočaran nad kvaliteto slik. ne priporočam.
 0   

Aleš @ales61 28. Jun 2007, 17:10

Še vedno ne najdem nikjer moje zaželjene Canon PS a610 pod 180eur sad ,
Sem pa naletel na akcijo in sicer: Fuji f650 za 170eur! Predvsem se mi dopade, ker ima 5x optični zoom. o Canon PS a550 sem tudi že veliko prebral in se mi zdi dober foto. za družinsko slikanje, pa vendar me zanima, če Fuji f650 dela bolše slike??
 0   

Aleksander @discom 28. Jun 2007, 21:11

Potrebno je vedeti,da je ta Fuji "low budget" fotoaparat.In kar nekaj slabši od višjih žepnih modelov Fuji (F30,F31,F40,F20).
Kot prvo nima AF assist lamp (pomožne lučke),kar bo otežilo fokusiranje v slabših svetlobnih pogojih.Tudi senzor je slabši in ima max. ISO do 400.Prav tako ima precej manj zmogljivo baterijo.Poleg tega nima možnosti ročne nastavitve za WB.Za razliko od ostalih omenjenih Fuji ima počasnejši USB 1.1
Ima pa velik 3 inch LCD in 5x optični zum (35 - 175 mm).

Mene moti predvsem manj zmogljiv senzor ,(ki zmore samo ISO 400) ,ki je običajno zaščitni znak znamke.In seveda pomanjkanje pomožne lučke za pomoč pri fokusiranju,kar je (vsaj zame) velik minus.

Še test tega fotoaparata:

http://reviews.cnet.com/digital-cameras/fujifilm-finepix-f650/4505-6501_7-31732968.html

Mogoče bi vseeno pogledal še kakšen drug fotoaparat .

Če ne moreš počakati,se mi zdi dobra izbira med manjšimi fotoaparati v rangu do 200 € Canon Ixus 60 (akcija BOF,BigBang)

http://www.bof.si/product.cp2?guid=0D045FFD-2ECC-A90B-1E3C-4499AE2BB9A1

Dodaš še malo za spominsko kartico in veselo "na delo" (na fotkanje).

Druga opcija je Canon A550 (ki je bil že omenjen)
Saj je drugače kar soliden fotoaparat,toda LCD je zares porazen, bogih 2 inch in samo 86.000 pikslov.... cry :To so imeli fotoaparati par let nazaj.

Raje dodaj tistih 20 - 30 € in si kupi raje Canon A560.Sicer podoben fotoaparat kot A550,toda ima večji LCD ( 2,5 inch,115.000 pikslov) in višjo možnost ISO - do 1600 (A550 do 800).Ponavadi tako ali tako velja,da najvišje vrednosti niso prav uporabne.

Obstaja tudi opcija da bi še kaj privarčeval in si kupil kaj boljšega.
Ali pa še malo počakaj na kakšno drugo akcijo.

thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati