0   

Boštjan Selinšek @NwA 12. Jun 2007, 17:41

zdaj uporabljam digitalni fotoaparat canon powershot G5 in že kar nekaj časa razmišljam o nakupu prvega dslr fotoaparata. ker je najbolj primernca cena in najboljše kritike razmišljam o canon eos 400D. zanima me če je to najbolša izbira?
zraven bi še s časoma kupo širokokotni in tele objektiv katerega priporočate za zmerno ceno in kakšne so bistvene razlike met najdražjimi in tistimi bolj poceni.
Zanima me še kakšna dodatna oprema: stojalo, filtri....

hvala vsem za odgovore
 0   

Tilen @Tilen20 12. Jun 2007, 18:07

ma o tem že obstaja 1000 tem, če se ti le da si malo poglej po forumih thumbsup
[url]http://vimeo.com/tilenlicen/videos[/url]
 0   

Boštjan Selinšek @NwA 12. Jun 2007, 21:47

ja vem samo mene še zanimajo dodatki pa kaka je razlika med objektivi....
 0   

Tomo @vtomo 12. Jun 2007, 22:41

Jst sm zdej isto prešaltal na dslr iz navadnega zrcalno-refleksnega fotoaparata, in sm se odločo za nikon d80 (ko sm preimerjal z 400d je bla odločitev takoj jasna, če ne drugače že filing), objektivi ti za začetek priporočam sigmo17-70, lepo riše, zaslonka 2,8 (za koncerte itd.), pa tud portrete lahko delaš! Čeprav jst že zdaj pogrešam več milimetrov ampak gre skozi... Za razlike med objektivi, ne vem čekiraj pa ti bo jasno...odvisno kaj boš slikal! Kar se tiče opreme stativ itak veš kdaj ga rabiš, če boš rabo dalše osvetlitvene časa ga boš pač kupo (nekaj so zdaj mnda aktualni enonogi ker jih je lahko okoli nosit), drugače pa sm jst nabavo samo še grip (ki ga čakam sicer) ampak računam da bom potem čisto srečen (pač lažje rokovanje)....
Kot sm reko v digitalni svet komaj vstopam... upset

Sicer pa kot ti je Tilen reko, objav o tej temi je mali miljon, čekiraj....Meni je ta portal full pomagal, tak da boš vrjetno zvedo vse... Pa pojdi fotoaparate probat v trgovino, da ga vidiš probaš....Pač filing biggrin
 0   

Boštjan Selinšek @NwA 14. Jun 2007, 05:54

nevem nikon d80 se mi zdi malo predragi... kaj pa keri pametni filter bi se splačalo kupiti?
 0   

Vojko @skorpijon_x 22. Jun 2007, 06:46

Ne vem, če spada lih v to temo, ampak vseeno bom vprašal.

Kupil sem canona 400d v tujini, zato nima slovenjskih navodil. Sej u stvari velik razumem, samo kakšnih naprednih nastavitev ali mogoče nekatere nastavitve bi lahko boljše nastavil, če bi imel slovenska navodila.

Zato me zanima, če kdo ve ali se dajo kje najdit v kaki e-obliki, Ali pa, če jih ima kdo iz okolice Ljubljane, da bi mi jih posodil toliko, da bi si jih skopiral?
 0   

črt @mici 22. Jun 2007, 07:28

Ojla! Jaz predlagam da kupiš Canona 400D v Big Bangu za, mislim, da 750€ pa zraven ti še dajo 4GB kartico. Ko sem primerjal tega z nikonom d40x, kjer pa ne dobiš zraven nič in je 100€ dražji pol je jasno kjerga vzameš! Pa ne začenjam vojne med njima!!!! Gledam na denar. Z obema se dela pa super fotke!

Pejt v kako foto štacuno pa mal probavi aparateke. Canona, Nikona, Pentaksa, Sony-ja itd

Res pa je da ima canon velik nabor objektivov in dodatne opreme, ki spet ni tako hudimano draga, glede na to če boš en body imel dalši čas.
biggrin
 0   

bockorek @bockorek 22. Jun 2007, 07:40

Še prej pa se malo bolj pozanimaj kakšna je razlika med kompakti in slr-i, ter objektivi in pa kaj manjka trenutnemu G5 glede na tvoj stil/potrebe fotografiranja.
Če ti je zdaj žal dat 100€ več za aparat (ker se odločaš med "alternativama"), potem nevem kak boš kasneje dal 1000€ za malo boljši objektiv in 400€ za dokaj soliden stativ in glavo.
 0   

andyz @andyz 22. Jun 2007, 11:05

No ja, stativ in to soliden, dobiš že za 150 EUR, je pa res, da lahko za boljši objektiv daš krepko več kot 1000 EUR. Glede na tvoje trenutne zahteve pa dobiš solidne objektive tudi za manj kot 300 EUR.
Kupi Canona, ker ga imaš že sedaj in je filozofija menijev in gumbov podobna tudi na DSLR.
 0   

Boštjan Selinšek @NwA 22. Jun 2007, 11:18

400D sm pred nekaj dnevi naroćo na mimovrste pa. bockorek prej nisem mogo slikat kakega športa, zaradi slabega zooma (4×optični) pa ker rabi dolgo da se izostri...
kaj mi lahko kdo predlaga keri objektiv do 300mm kupit za okrog 300€ za športne slike, narava...
 0   

Nejc @Eagle 22. Jun 2007, 11:26

Predlagam objektiv Sigma 70-300mm F/4-5.6 APO DG Macro, LINK - fotomarket.net
ALI PA SIGMA 18 - 200 AL KAJ JE ŽE...

LP

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati