0   

david @cikcik150 13. Jun 2007, 13:51

Pozdravljeni!

To poletje grem v skandinavijo (danska, švedska, norveška) za 23 dni in me zanima če menite da bi bila 1 gb kartica dovolj za zraven. Imam kamero canon a550. Delal bi večinoma slike in občasno video. Bi bil nakup dodatne potreben?
 0   

misfits @misfits 13. Jun 2007, 14:25

1 gb bo najbrž čez glavo zadosti upset
 0   

misfits @misfits 13. Jun 2007, 14:50

OK, malo bolj zares. Noben ti ne more svetovat, če bo zadosti, ker ne vemo kolk in kaj slikaš. 1 Gb se mi zdi strašno malo, sploh, če misliš še video snemat. Če greš v skandinavijo parktat na leto ni panike, boš pa še drugič kaj slikal, če ti zdaj zmanjka prostora devilish če pa ne, pa raj nabavi mal več prostora in se razpucaj. Kaj pa, če ti kartica crkne ali zašteka, tud to se dogaja.
 0   

Ime Priimek @dunda 13. Jun 2007, 15:26

Če boš le malo več slikal, bo to hitro polno. Enostaven predlog - sposodi si kartico pri kakšnem znancu. Za pico ti bo že kdo posodil kartico biere
 0   

Danijel Žagar @Danijelz 13. Jun 2007, 15:59

Saj boš pa ja našel kje kak pekač, če ne boš ves čas v divjini. Če je lahko kolega v Laosu redno pekel na Cd, boš tudi v Skandinaviji. Kupoval ne bi nove na tvojem mestu, razen če greš pogosto takole potovat.
 0   

david @cikcik150 13. Jun 2007, 16:46

Js grem na leto ponavad na kakno takšno potovanje, samo za 3 tedne še nism bil.
 0   

Peter Zakrajšek @FotoPritisk 13. Jun 2007, 17:05

1 Giga ti zsdostuje v kolikor imaš možnost fotke peči na cd-je. V nasprotnem si priskrbi kakšno za zraven. Kot je dunda reku si jo izposodi pri kakšnem prijatelju in to je to.
 0   

Uroš @Gauner 13. Jun 2007, 19:02

Men se zdi, da v vsakmu primeru morš met 2 kartice, da si zihr. Pa sej niso tok grozn drage.

Drgač sm biu pa jest zdej na dopustu 10 dni in sm ustrelu 700 fotk, pa še ene par filmov in ponucou 1,5 giga na kartici.

Fajn se mej tm, pa čim več fotkej, da boš poj lahk kej dobrga pokazou!

L.p
 0   

dobran laznik @marcelmai 13. Jun 2007, 21:41

kartice so danes po 10€. če maš tolk dnarja da greš v skandinavijo to ne bi smel bit prevelik strošek. moraš pričakovat da bo kartica polna ravno takrat ko bo najmanj treba. iskat potem nek studijo da peče cedeje pa tut ni najboljša možnost.
 0   

janezek @janezek 14. Jun 2007, 07:37

Kartice so res poceni.
Za rabljeno 1 Giga boš dal malo več kot za hamburger na Švedskem smile
Vendar pa... Kaj ti bo 700 slik? Jih boš čez par let še vse gledal? Vse potreboval? Če boš vsak večer pregledal material in brisal balast, bo tudi 1 mega dovolj.

Ne boš verjel, lani sem bil dva tedna v Skandinaviji in se prišel skozi z 128mega kartico. Imam sicer kompakta na 3MP, delal sem srednjo kompresijo, na kartico mi gre 200 slik. Več jih s potovanja ne rabim, jih nimam živcev gledat.
Res pa je, da sem poslikal še dva dia in en čb film, kar je skupaj še 100 posnetkov. Ja, ko pomislim, koliko stane en škljoc na dia, se bolj pripravim na posnetek smile

Slikaj malo, slikaj dobro. Če se na vsak posnetek pripraviš, ne boš imel časa naresti 700 posnetkov. Če 'štepaš', boš imel le en kup balasta, ki ga nihče ne bo gledal.
 0   

jernej zupančič @nejo 14. Jun 2007, 08:21

Jaz sem si kupil "Image tank"- naprava s trdim diskom. Vanj enostavno pretočiš fotke, ko je kartica polna. Slik na njej ne moreš gledati, ampak šele, ko jih "pretočiš" v računalnik. Je pa ta naprava dokaj draga - zanjo sem dal okoli 50 000 SIT
 0   

jernej zupančič @nejo 14. Jun 2007, 08:29

Še to: Image tank ima 40 giga spomina. Mogoče dobiš cenejšega z manj spomina.
 0   

Samo Šteharnik @striker42 14. Jun 2007, 09:21

Image tank na eBayu z 30 giga spomina dobiš že za 83 EUR!
Z 120 giga pa stane okroglih 150 EUR ! laugh

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati