0   

David @David007 13. Jun 2007, 19:24

No mene zanima sledeča zadeva :
Ker se bližajo dopusti, poroke, itd,... nabavljam fotoaparat do vrednosti 250 € mogoče malenkost več.

Nagledal sem si naslednje modele :

Canon A560, A710(?)
Olympus mju 760

Kaj od tega mi priporočate,mogoče kakšno alternativo?
Hvala lepa za odgovore
 0   

Dragan @lippi 14. Jun 2007, 06:58

Davidv7 !?!? To bi pa ti ja mogu vedet!!

biggrin bigrazz

sry guys, vem da Spam
http://www.draganzlatanovic.com/
http://draganzlatanovic.com/blog
[b:067885716f]Imagination is more important than knowledge...[/b:067885716f]
 0   

Aleksander @discom 14. Jun 2007, 08:02

Osebno se ne bi odločil za Olympusa,ima več minusov kot plusov.

Drugače pa imaš različno izbrane fotoaparate,od žepnega Olympusa s 3x optičnim zumom (Mju 760),do Canona s 4x optičnim (A560) in nazadnje malo večjega Canona s 6x optičnim zumom (A710).
Ampak omenjeni A710 ne spada v tvoj rang do 250 € (razen,če boš kupoval v tujini),ker je malo dražji.
in ob nakupu je potrebno upoštevati še stroške dodatne opreme (kartica,torbica...)

Če ti velikost ni tako zelo pomembna je lahko Canon A710 dobra izbira.Sicer ni najhitrejši fotoaparat,toda ima 6x optični zum ,ročne nastavitve in predvsem optični stabilizator slike.
V Ljubljani ga dobiš v kompletu za 311 €, zraven dobiš vse kar potrebuješ.

http://www.ceneje.si/canon-digitalni-fotoaparat-powershot-a710-is-plus-pqi-sd-1gb-150x-plus-polnilec-plus-torbica

Canon A560 je malenkost manjši,ima tudi manj optičnega zuma,nima vseh ročnih nastavitev in nima optičnega stabilizatorja slike.
Potem bi bila najbrž boljša izbira višji model Canon A570 IS,ki ima ročne nastavitve in predvsem optični stabilizator.
Sicer je cca 50 € dražji od A560,toda še vedno nekaj cenejši od A710
Z opremo 289 € na spletu:

http://www.ceneje.si/canon-digitalni-fotoaparat-powershot-a570-is-plus-sd-1gb-plus-polnilec-plus-torbica

Od Canon modelov bi v poštev lahko prišel še Canon A610,če ne potrebuješ toliko stabilizatorja slike in ti je všeč (uporaben) vrtljiv LCD zaslon.Je pa zaradi tega sam zaslon malce manjši,2 " (ostali omenjeni 2,5").In A610 uporablja 4xAA baterije ,ostali Canon modeli pa 2xAA.
Ker je to "starejši" model,ki ga ne uzdelujejo več,ga ne dobiš povsod,je pa zato kje cenejši.
Na spletu ga dobiš z opremo za 286 €:

http://www.ceneje.si/canon-powershot-a610-polnilec-sandisk-sd-1-gb-torbica

Če te zanimajo bolj žepni modeli,pa je dobra izbira lahko tudi Canon Ixus 60.
Ima 3 x optični zum,sicer malo ročnih nastavitev,uporablja Li-ion baterijo.Na splošno kar dobro ocenjen fotoaparat.Ker je za njim prišlo že kar nekaj naslednikov Ixus serije,ga imajo ponekod v akciji,drugače so bili ti modeli precej dražji.
V kompletu ga dobiš od 275 € naprej:

http://www.ceneje.si/canon-digitalni-fotoaparat-ixus-60-sandisk-sd-1gb-torbica

Seveda se v približno tem cenovnem razredu dobi še kakšen drug model (in znamka) fotoaparata.

Pojdi do kakšne trgovine in malo preizkusi kako ti kakšen fotoaparat leži v roki in se boš potem lažje odločil.

thumbsup

P.S.:

lippi je napisal/a:
biggrin bigrazz
:

grin yes ....samo ne vem,če je to isti David (vsaj glede na datum članstva.; - Pridružen/-a: Jun 13, 2007....)

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
 0   

David @dlicen 14. Jun 2007, 08:49

a610 te v harvey normanu (v kopru) pride 150€. preverjeno.
 0   

David @David007 14. Jun 2007, 13:56

lippi je napisal/a:

biggrin bigrazz

sry guys, vem da Spam

Pol si me 100% zamenjal s kom.

Zdaj pa res več nevem kaj kupiti.
Kaj bi vi kupili, če bi kupovali fotoaprat do te vrednosti?
 0   

David @David007 14. Jun 2007, 19:26

No naj temo pripeljem do bistva.

Nabvail sem Olympus-a mju760.
Prvi vtisi, hmmm ogromno funkcij, lep dizajn, lepe slike.
Odločal sem se med Canon A570 IS pa temle Olympus-em, vendar me je predvsem dizajn prepričal za tale fotoaaprat.
Vsem hvala lepa za odgovore, predvsem "discom" tebi za obširen odgovor, pa upam, da mi bo dobro služu. yes
 0   

Aleksander @discom 14. Jun 2007, 19:45

dlicen je napisal/a:
a610 te v harvey normanu (v kopru) pride 150€. preverjeno.

Dlicen je dal dober predlog (sploh pri taki ceni),samo vprašanje od kod je novi uporabnik.

@David007 :
Škoda,ker si se že odločil za nakup.Po moji oceni napačno,toda to sem samo jaz.
Ena bistvenih stvari,ki manjka pri Olympus MJU 760 je avto fokus assiat lamp,ali po domače pomožna lučka za avto fokus.To se ti bo kar poznalo pri fokisiranju v slabših svetlobnih pogojih.
Tudi stabilizator slike ne pohvalijo pretirano,kljub temu da ima dvojnega: optični (premikanje senzorja) in digitalni ( software obelava).
Omenjeni Olympus ima tudi povprečen makro mode in LCD zaslon se zelo slabo vidi na soncu.
Toda končna odločitev je bila tvoja in želim ti veliko uspeha pri slikanju.

thumbsup

0   

johnny b bad @Apolixis 14. Jun 2007, 21:34

discom je napisal/a:
[
Tudi stabilizator slike ne pohvalijo pretirano,kljub temu da ima dvojnega: optični (premikanje senzorja) in digitalni ( software obelava).
thumbsup

pa kakšni dvojni stabilizator, to je čisti nateg. Njihov dvojni stabilizator je kombinacija mehanskega stabilizatorja in visokega ISA. pa visok ISO ma že vsaka digital trotlkamera. Ista fora kot Sony ko ma kao DOUBLE Anti BLUR...isto sranje, drugo ime
 0   

Aleksander @discom 14. Jun 2007, 22:11

@Apolixis,samo brez panike.
BTW,če nisi opazil sem napisal:

discom je napisal/a:
[Tudi stabilizator slike ne pohvalijo pretirano,kljub temu da ima dvojnega: optični (premikanje senzorja) in digitalni ( software obelava).

Toda ta Olympus dejansko ima tudi optični stabilizator,kjer se senzor fizično premika,da zmanjša vpliv tresenja roke,fotoaparata.To pa je eden od načinov optične stabilizacije (drugi je premikanje leč v objektivu).
Tako da ta optična stabilizacija ni ravno čisti "nateg".

Vir:Steves digicam

This model features Dual Image Stabilization (CCD-shift IS and Digital IS.)

CCD-shift uses built-in electro-gyro sensors to record camera movement and adjust the CCD image sensor. This ensures that light remains centered on the image sensor to maintain image clarity despite a slight movement on the part of the photographer.

Digital Image Stabilization Mode boosts ISO sensitivity to as high as 1600, allowing for faster shutter speeds in marginal lighting. Thus images remain sharp, free from the blur caused by camera shake and subject movement.

Splošno je poznano,da digitalna stabilizacija ni tako efektivna,ker dvigne ISO in s tem poslabša kvaliteto.Le pri znamki Fuji je vsaj nekaj uporabna zaradi boljših senzorjev.

Vseeno pa je boljša kakršnakoli optična stabilizacija (tudi skupaj z digitalno),kot pa sploh nobena.Nisem pa uspel zaslediti,če je možna uporaba posebej ene ali druge.

In kot sem že prej zapisal: ni tako dobra kot pri konkurenci.To je bil tudi eden od mojih razlogov,da nisem priporočil tega Olympusa.
Apolixis, potrebno je vse prebrati kar je napisano.... yes
Pa brez zamere.

thumbsup

0   

Bine @Bivr 16. Jun 2007, 13:53

Živjo vsem skupaj!!

Imam eno vprašanje. in sicer kupujem digitalca do cene nekje okoli 250 €. Sicer je meni zelo všeč sony w55 ali 35 (zlasti carl zeiss leče in velik ekran pri 55). Le nekaj me moti in to je 3x optični zoom. Zanima me če kater fotoaparat v tem cenovnem rangu in kvaliteti ponuja kaj večji zoom. Slišal sem za enega panasonica da ima blazno velik zoom, glede oznake pa po pravici povedano nimam pojma. Sem bolj ali manj laik na tem področju. rad pa bi nekaj tankega. Tisti canonovi power shot-i so mi predebeli. ixus-i pa so po drugi strani super, vendar še zmeraj samo z 3x zoomom.

Zanima me kaj priporočate. Predvsem želim imeti velik zaslon in tanek aparat.

Za kakšen morebiten odgovor se zelo zahvaljujem!
 0   

Aleksander @discom 18. Jun 2007, 00:45

Bivr je napisal/a:
...in sicer kupujem digitalca do cene nekje okoli 250 €. Sicer je meni zelo všeč sony w55 ali 35 (zlasti carl zeiss leče in velik ekran pri 55). Le nekaj me moti in to je 3x optični zoom....

Bivr je napisal/a:
Slišal sem za enega panasonica da ima blazno velik zoom, glede oznake pa po pravici povedano nimam pojma.

To je po vsej verjetnosti Panasonic Lumix DMC-TZ3,ki ima 10x optični zum.
Toda ni tako tanek in majhen kot omenjeni Sony W55 (W35),ki spadajo bolj v "žepni razred",TZ3 pa je bolj kompakten.
Tudi po ceni ne spada v rang do 250 €...............380 € (enaA)

Bivr je napisal/a:
... ixus-i pa so po drugi strani super, vendar še zmeraj samo z 3x zoomom...

To ne drži,obstajajo tudi modeli Ixus serije,ki imajo več kot 3x optični zum.Samo nimajo LCD zaslon 3" ampak 2,5".In seveda ne spadajo v tvoj razred do cca 250 €.

Canon Ixus 800 IS.............6 MP..........4x zum........2,5 LCD (173.000 pikslov)........370 € (enaA)
Canon Ixus 850 IS.............7 MP..........3,8x zum.....2,5 LCD (230.000 pikslov).........362,90 € (Solo)
Canon Ixus 950 IS.............8 MP...........4xzum........2,5 LCD (230.000 pikslov).........368 € (3A)

Poleg Canon Ixus serije ima tudi Sony model,ki popolnoma ustreza tvojim zahtevam.......razen cene seveda. sad
Sony CyberShot DSC-T100
8 MP,5x zum,3" LCD (230.000 pikslov),stabilizator slike,itd......( cena 414 € Mirotim ; 414,90 € Mixi)

Testi:

http://www.dcresource.com/reviews/sony/dsc_t100-review/index.shtml

http://www.trustedreviews.com/digital-cameras/review/2007/06/08/Sony-Cyber-shot-DSC-T100/p1

Casio pa ima model Casio Exilim EX-V7
7 MP,7x zum,2,5" LCD (230.400 pikslov)
Po testih ne preveč dobro ocenjen fotoaparat.V ZDA je priporočena cena 400 dolarjev,pri nas ga še nisem zasledil.

Testi:

http://www.popphoto.com/cameras/4032/camera-review-casio-exilim-hi-zoom-ex-v7.html

http://www.digitalcamerainfo.com/content/Casio-Exilim-EX-V7-First-Impressions-Review/Conclusion.htm

http://www.infosyncworld.com/reviews/n/7883.html

Bivr je napisal/a:
Predvsem želim imeti velik zaslon in tanek aparat.

Ostane samo še FujiFilm FinePix F650,ki pride v ožji izbor.
& MP,5x zum,3" LCD (230.000 pikslov)...............cena 256,50 € (5 pik.si)
Nima veliko ročnih nastavitev in nima tako dobrega senzorja in baterije kot "veliki-mali" Fuji modeli (F30,F31,F40).
ISO "samo" do 400 in nima AF assist lamp !

Po testu sodeč je nekaj srednjega.
Test:

http://reviews.cnet.com/digital-cameras/fujifilm-finepix-f650/4505-6501_7-31732968.html

Drugače pa boš težko zadovoljil vsem tvojim zahtevam:
majhen,tanek,več kot 3x zum,3" LCD. Pa še po ceni do 250 €.

Zato bodo potrebni kompromisi.Ali se boš čemu od naštetega odpovedal ali pa boš moral dvigniti "proračun" za nakup fotoaparata.

thumbsup

0   

Bine @Bivr 18. Jun 2007, 09:07

discom zelo zelo hvala lepa za izčrpne info.!!! Tudi sam sem nekako ugotovil, da bo treba nekaj spremeniti v mojih "domislicah" za aparat. Vseeno sem rajši najprej vprašal tukaj na forumu, ki bolj natančno veste kako in kaj.
 0   

sara @sara___ 22. Jun 2007, 12:32

Drugače ma nikon zdej akcijo..že neki časa no..v sodelovanju z national geogrphic...so full znižani fotiči!
tko da L11...5x zoom...2,5LCD...7,2 ...169 EUR!!!

Je pa v redni prodaji cca. 350 EUR
 0   

David @David007 22. Jun 2007, 22:49

David007 je napisal/a:
No naj temo pripeljem do bistva.

Nabvail sem Olympus-a mju760.
Prvi vtisi, hmmm ogromno funkcij, lep dizajn, lepe slike.
Odločal sem se med Canon A570 IS pa temle Olympus-em, vendar me je predvsem dizajn prepričal za tale fotoaaprat.
Vsem hvala lepa za odgovore, predvsem "discom" tebi za obširen odgovor, pa upam, da mi bo dobro služu. yes

No en popravek.

Prav ste imeli, prvi vtisi pri Olympusu super, ampak ko sem se bolj poglobil v samo zmogljivost aparata sem rekel ne hvala in sem ga kar se da hitro zabrisal nazaj v trgovino in ga zamenjal z drugim in sicer z Canon-om A560.
Moram povedat, da je razlika ogromna glede na kvaliteto slik bigeek
Ni mi važno, če je aparat bolj robusten, težji,...glavno, da dela dobre slike. Res da sem še kar se tiče fotografiranja popoln laik vendar sem kot ta opazil ogromno razliko v sliki.
Vsem hvala lepa za odgovore in res mi je žal, da Vas nisem že prej poslušal, ampak naj bo to ena šola več zame.
 0   

Andrej @blur 23. Jun 2007, 07:56

Samo en nasvet.
Izogibaj se Olympusa. Toliko kot se jih proda jih pride nazaj. Drek od dreka.

Canon, Nikon, Sony s tem ne boš nič falil.

lp
 0   

Aleksander @discom 23. Jun 2007, 12:42

David007,me veseli za si zadovoljen z nakupom.Kajti ob vseh predogih in nasvetih je to najbolj pomembno.

Mi je pa hecna tvoja izjava grin

David007 je napisal/a:
....Ni mi važno, če je aparat bolj robusten, težji,...glavno, da dela dobre slike.....

bigrazz Canon 560 ima namreč samo 160 g in mere cca 91 x 64 x 43 mm.
Kaj bi rekli vsi tisti,ki "tovorijo" s seboj mnogo večje in težje zadeve..... grin

thumbsup

P.S.: Se strinjam z Blurom,uglavnem.Malo je odvisno tudi od modela posamezne znamke fotoaparata in pred Olympusa po mojem poleg Canon, Nikon,Sony pride tudi Panasonic.

thumbsup

0   

Bine @Bivr 3. Jul 2007, 17:58

Živjo!!

Zopet eno vprašanje:

Zdaj sem se zagrel za Sony DSC W85. Je vredno dati 290 € zanj (v kompletu s 2 Gb kartico in torbico)??
Všeč mi je ker ima optični stabilizator. Mogoče še eno laično vprašanje. Ali je stabilizator sploh pomemben glede na to da ima samo 3 zoom-a?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati