0   

matej @matejmb 17. Jun 2007, 17:43

Upam da takšna tema že ne obstaja. Zanima me kakšne so vaše izkušnje z nakupi fotoaparatov, objektivov in ostale opreme preko interneta. Se splača opravit nakup iz recimo amerike? Vsi vemo da je tam oprema cenejša ampak kakšna je potem poštnina? Priporočate kakšno dobro internetno trgovino iz tujine?

lp, m
 0   

Jan Vrhovnik @Palkic 17. Jun 2007, 20:32

eBay, sam morš gledat kdo je pošiljatelj.
 0   

andrej @kypck 17. Jun 2007, 20:45

ej svetujem raj evropo, oz. evropsko unijo, ker drugače še prištej 20% davka in 20% carine, ne me pa čist za točne procente prjet. Mislm da je neki tazga, tko da ? če se splača, sm tud jst gledu mal nazaj en objektiv z japonske, sm pol bi mi po tamalm uzel 400€ za te dajatve in še 110$ so hotl za poštnino.
Če pa kupš v eu, pa plačaš ponavad sm lepo poštnino, pa če mislš e-bay, mal prečekeri njegou Bewertungen (oz. rating).
 0   

Janez Šturm @jj65 17. Jun 2007, 20:49

Vsekakor bodi previden in seštej vse stroške preden se odločiš. Če kupuješ s PayPalom imaš nekaj malega zavarovalnine. Za večje vsote se osebno raje zmenim za direkten prevzem/plačilo. So pa cene sploh nekaterih artiklov precej nižje kot v naših trgovinah. Nekatere pa sploh ne. Da cenejše so v BTC!!! Lp J
 0   

Matjaz @mbbirdy 18. Jun 2007, 08:54

Sem zadnjič kupil pri pixxassu.de, vse ok, le traja nekje 14 dni - nakazati jim moraš na račun (nimajo kartic) in ko dobijo, potem dobiš robo po UPS-u. Imajo kool cene.
 0   

Robi @mavrica 19. Jun 2007, 15:01

Iz Amerike dvomim, da se splača, pa še garancije pol nimaš tu v Evropi ali pa je vse še bolj komplicirano. Dvomim, pa da je toliko ceneje z vsemi davki in carinami, da bi se bolj splačalo, kot iz Nemčije. S kolegom sva kupila preko neta iz Nemčije objektiv in je bilo vse OK. Vse pa sva dobila od naročila, preko predplačila in to v roku 6 delovnih dni, pa še zelo prijazni so bili in odgovarjali na najina vprašanja po mailu...

http://www.foto-erhardt.de/

Trgovina ima pa čez 100 let zgodovine.
Lp Robi
 0   

Matjaž Milharčič @MatH 19. Jun 2007, 16:27

Ja z nakupom iz četlužja je največkrat tako:
Dobiš pismo, da so na carini ustavili tvoj paket in jim moraš poslat potrdilo o vrednosti. Sam jim faksiram kar sprintani ebay račun. Na carini nato preračunajo dolarje v evre po neugodnem tečaju na kar nabijejo 3,5% carine in na vse skupaj še 20% davka. Če imaš "srečo" ti poštnino US-SLO računajo v vrednost artikla. No, preden boš paket dobil v roke boš plačal še "obvestnino (2€)" in "posredovalnino (8-15€)" pa še pošta bo hotela imeti za svoj kruh (5-8€). Če pa je vse skupaj vrednoi manj kot 20€ (25?) ali pa vsaj tako mislijo gre gladko mimo carine brez dodatnih stroškov.
Sam sem že nekaj stvari kupil v ameriki, pa nikoli ne vem kaj za vraga mi bodo na carini in pošti zaračunali.
[size=10:ac19f3ba61]Kdor kadi sto let, dolgo živi.[/size:ac19f3ba61]

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati