0   

Mitja Hari @hary 20. Jun 2007, 14:19

Pozdravljeni!

Že dolgo prebiram tale forum in ker vidim, da je tukaj možno dobiti koristne informacije sem se kar registriral. grin

No, da preidem k bistvu..

Odločam se za nakup dobrega fotoaparata. Trenutno uporabljam Canon EOS 300V s katerim sem zelo zadovoljen, vendar ko je najbolj "napeto", da bi najbolj bilo treba fotografirati, potem mi zmanjka filma.. Če priznam, gledam za digitalnimi SLR-kamerami že vse od "rojstva" Canon 300D. Le nekaj tednov pred predstavitvijo 300D sem kupil 300V, ker mi je tako svetoval poklicni fotograf, ker so baje slike na filmu bolj kvalitetne kot pa digitalne slike.

Zdaj pa je napočil čas, da ga zamenjam za eno kvalitetno kamero. Sicer sem najprej gledal za kompaktnimi digitalci, ampak sem nedavno nazaj videl prednosti SLR kamer v praksi in ne na papirju. Zato se zdaj odločam med digitalnimi SLR kamerami.

Kateri fotoaparat mi priporočate? Nekaj sem gledal na forumu ocene za Nikon D80 in Canon EOS 400D. Lahko priporočate tudi druge proizvajalce. Seveda ima prednost tisti fotoaparat, ki je enostaven za uporabo.

Hvala za pomoč!!
 0   

Miha @mauss 20. Jun 2007, 14:36

nikon d80 ali canon 30d, ne moreš falit. 400d ti zna bit premalo. za Canon je več rabljene opreme naprodaj.
poglej si še pentax k10. enostaven je tisti, na katerega se navadiš. razen olyja smile
 0   

steppenwolf @steppenwolf 20. Jun 2007, 14:58

mauss: kaj pomeni ta komentar na koncu - razen Oly-ja?
 0   

Boris @pesnik 20. Jun 2007, 15:31

hary. jst tud kupujem digitalca če si za bi šla skupaj mogoče se da zment še za kakšen popust.
 0   

David @dlicen 20. Jun 2007, 17:32

ja tudi mene zanima, kaj je narobe z olympusom?
 0   

heroj @heroj 20. Jun 2007, 17:59

Jaz bom tako reku .... računi takole ... fotič + 1000€ za objektiv + še dodatna oprema (malenkosti, a se kr nabere €).

Zakaj pravim 1000€ za objektiv. Zelo hitro boš ugotovil, da boš potreboval dražji, boljši objektiv (seveda od potreb). Potem je druga stvar kaj boš slikal. Glede na to, da imaš 300V, katere objektive imaš zraven. Iz mojih izkušenj ti povem, da je 400d premajhen fotič, predvsem za kakšno delo s večjimi objektivi. K10D je odličen nakup, ta dobri objektivi pridejo avgusta. Torej ostaneta še D80 in 30D. Testov in mnenj je ogromno, spet pridemo do klasičnega kreganja med Canon in Nikon privrženci. Glede na to, da imaš 300V, katere objektive imaš zraven ... mogoče je kaj uporabnega grin
 0   

Hakan @Hakan 20. Jun 2007, 18:36

med d80 in 30d, bi rekel da je 30d kar boljši. Ponavadi se primerja d80 in 400d in pravijo, da je d80 malo boljši. Glede na to da je pa 30d polprofesionalna kamera, je razred višje. Res je da je 400d majhen, ampak imaš tudi grip. Nevem zakaj 400d nebi bil vredu? Saj ko ga bo prerastel bo pa zamenjal. Zakaj mu zdej turite polprofija, ko pa komaj vstopa v DSLR svet, in 400d je vstopni razred.

Koliko pa imaš budget?

thumbsup
 0   

Danijel Žagar @Danijelz 20. Jun 2007, 21:28

Če maš že objektive, potem vzemi Canona, je bolj komot kot pa vse imet podvojeno. Body pa...30D al 400D, al pa tud 350D, itak majo vsi crop senzor, tako da ti malo "pohabijo" objektive na širokem koncu, je pa 30D seveda dražji. Če nimaš debele denarnice rajši pršparaš nekaj cekinov za večji disk in boljši monitor:)
Če maš dooosti keša greš pa na 5D s full frame senzorjem.
 0   

iztok @izo 20. Jun 2007, 22:13

300d zna biti še čisto fajn (in poceni)vstop v dslr svet, če nisi preveč zahteven, hack doda še nekaj dodatnih funkcij, recimo. sicer je 30d boljši (imam oba) po funkciah ipd, pa sliki pa spet ni razlike kot noč pa dan. sploh zmotno je prepričanje, da bo boljši fotič ke neankrat delal boljše fotke ipd. en 300d (kolk so rabljeni, 300€?) za splošno fotkanje je čist ok za začetek, če mene vprašaš, razliko daš rajš za kakšen boljši objektiv, kamero lahko nadgradiš kasneje.
čist tako med brati, ful frejm aka 5d res rabi mogoče 5% folka, ki točno ve, zakaj. kdaj ste nazadnje nardili recimo en a1 print, da bi videli tisto razlike med crop in ff. dof? ponavadi ga je bolje več imet, ko manj (ok, ne zdej v tisto: "pa kupi kompakt", kar baj d mimo zelo prav pride pri makru, ampak tisti, ki z svetlimi teleobjektivi recimo fotka, že ve, o čem govorim)
 0   

Mitja Hari @hary 20. Jun 2007, 22:15

Hehe.. Nimam nobenih dodatnih objektivov. S fotografiranjem se ukvarjam zgolj za hobi ali pa na kakšnih prireditvah, da tako hitro ne pozabim kaj se je dogajalo. grin

Malo sem pregledal 30d, k10, 400d in tudi 5d. Zdaj ne bom mogel spati! grin
Ja, mogoče bom dokupil še objektiv z boljšim zoomom, ker tale osnovni je kar "malo" preslab za boljše fotke (sploh na letalskih mitingih).

Še v trgovine moram na oglede in vam potem javim. grin
 0   

Jan Vrhovnik @Palkic 21. Jun 2007, 09:46

Jst pravim da body ni ti tako ZELO pomemben. Tako kot je napisal heroj. Boš potem videl kolko več dnarja boš dal za objektive...
 0   

Mitja Hari @hary 21. Jun 2007, 22:25

Ja saj.. To je za premislit, ker to ni malo denarja in te zadeve so drage.. Sicer ne rabim vrhunske opreme in bi se tudi zadovoljil z 400d, ampak nekako se mi zdaj bolj dopade 30d.

Bom videl kako bo nanesla odločitev.
 0   

heroj @heroj 22. Jun 2007, 05:45

400d je premajhen body za resnejše delo. Zapomni si, da je to od naštetega najslabša izbira (pa ni najcenejša ). Fotič ni slab, toda če imaš vsaj majčken moško roko, ti bo fotič res igračka. Predstavljaj si fotič s enim večjim objektivom. Kako smešno in neroden je šele potem.
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 22. Jun 2007, 13:20

heroj je napisal/a:
400d je premajhen body za resnejše delo. Zapomni si, da je to od naštetega najslabša izbira (pa ni najcenejša ). Fotič ni slab, toda če imaš vsaj majčken moško roko, ti bo fotič res igračka. Predstavljaj si fotič s enim večjim objektivom. Kako smešno in neroden je šele potem.

izjava confused... mam 350d z gripom in nimam nikakršne potrebe po večjem gripu... verjem da imam pomoje največje šape od vseh tu na forumu... 350d s 70-200mm f/4 USM L zgleda prou luškano grin
[url]http://photoziga.blogspot.com/[/url]
Remove the front cover from the lens before photographing!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati