0   

Anže @AnzeS 28. Jun 2007, 18:00

Pozdravljeni!

Mene zanima kakšne nastavitve moram imeti nastavljene (čas, zaslonka, focus....) , da bi lahko slikal ptico, ki leti?

Imam pa fotoaparat Canon EOS 350D!

Pa še en moj neuspel poskus pri 300mm, zaslonki F22, s časom 1/500sec inn ročnim ostrenjem (Manual Focus)....

LP
 0   

misfits @misfits 28. Jun 2007, 18:05

uf, f22, senzor imaš poln prahu.

Zaslonko nastaviš glede na svetlobo in odvisno ker objektiv imaš. Predvidevam, da imaš pri 300 mm možnost odpret na f5,6, če je dost svetlobe pa lahko zapreš na f8, da imaš mal več ostrine.
Jaz ostrim z unim fokusom k sledi/stalno ostri in imam nastavljen na sredinsko točko.
Čas pri 300 mm bi moral bit okol 1/500 ali krajši. Iso prilagodiš svetlobi.
 0   

iztok @izo 28. Jun 2007, 18:09

pa ne moreš fotkat ptice pr f/22, pa iso 1600 pa takšne (vsaj to mi pravi exif). kot vidiš, bi lahko kdaj malo posesal malo po fotiču, hehe.
a) prižgi ai focus, kar omogoča sledenje fokusa pri premikajočem se objektu. to je že avtomitično pr šport načinu, iso je zaklenjen na iso 400, se mi zdi. lahko pa izbereš eden od kreativnih programov (Tv, Av,M) in tam vklopiš ai focus im malce dvigneš iso, če je bolj šfoh svetloba, da boš imel še dost kratek cajt za zmrznit objekt.
b)čimbolj usklajeno spremljet let ptice z fotičem, to je najtežje , se mi zdi, tu je samo vaja in še enkrat vaja.
c)fajn je imet hiter (tako po blendi kot po fokusu) objektiv, kar pa seveda pomeni visoko ceno. is ne škodi, sevede, oz je zelo zaželjen pr takih zadevah, se mi zdi..
in še enkrat vaja, vaja..
 0   

Anže @AnzeS 28. Jun 2007, 18:09

Ja to vem da je senzor poln prahu ja. biggrin

Hvala za tako hiter odgovor!

Drugače imam pa objektiv Canon EF 75-300 F/4,0-5,6 III, ki ima počasno ostrenje. sleep

LP
 0   

Hakan @Hakan 28. Jun 2007, 18:15

No evo ti boš še jaz pokazal moj primer:

Jaz ubistvu uporabljam čim bolj odprto zaslonko, torej vrednost čim manj. Ker tako posledično lahko uporabljam hitrejše čase. Ročno ostrenje tukaj odpade, tako kot je rekel misfits. Ključno pri fotografiranju ptic je da ima ptica ostra očesa, malo težje je to pri takih posnetkih kot je moj ko sta ptiča dva, ampak če bi pogledal pobliže lahko vidiš da sta očesa kar ostra. Torej jaz hitrost prilagajam zaslonki in probam doseči koker se da hiter čas. Če mi kdaj pride čas prepočasen, pa malo dvignem iso, kar ni tako kritično ker canon nima tako veliko šuma.(ampak samo do največ 400)

lp A.
 0   

iztok @izo 28. Jun 2007, 18:16

mislim, da ima 75-300 usm motorček, torej ni tako počasen. možno, da je pa ta le pri is modelu, za tega pa vem, da sploh ni počasen in hitro vrti oz fokusira. tudi če je brez tega, mislim da bi čist fajn hitro ostril, si sploh probal z af-jem kaj nardit? pa ne pr f/22, hehe..
 0   

iztok @izo 28. Jun 2007, 18:18

hakan, wb imaš za umetno svetlobo, hehe.
 0   

misfits @misfits 28. Jun 2007, 18:18

pa izberi si kakšnega primernejšega ptiča bigrazz goloba je tud z boljšim objektivom težko ujet. Kakšne čaplje, galebi, labod, take mal večje pa bolj počasne.
 0   

Anže @AnzeS 28. Jun 2007, 18:25

Ne izo, nima usm motorčka.
Ampak kolikor sem prebral ni veliko razlike med tem mojim objektivom in objektivom z USM motorčkom (se pravi objektiv Canon EF 75-300mm 4.0-5.6 III U )
 0   

Hakan @Hakan 28. Jun 2007, 18:34

Ja una moja slika je slikana z 30D+75-300 brez USM, ki se ga dobil iz Kitajske po nepotrebnem, ampak pustimo zdaj to!
Objektiv včasih ostri solidno, ampak včasih pa res porazno. Objektiv pač ni nevemkaj, ampak če kdo pač se ne ukvarja zelo resno s tem je objektiv super, tudi cena je majhna.

lp A.
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 28. Jun 2007, 19:59

manual focus v letu

upset LOL
 0   

Anže @AnzeS 28. Jun 2007, 20:20

Zakaj pa ne?
Ptici slediš in s tem obračaš obroč za focus. shy
 0   

misfits @misfits 28. Jun 2007, 20:41

če ti rata si car devilish
 0   

Peter Atanackov @Geo 28. Jun 2007, 20:42

Uf golobi so pa spretni pa hitri ptici, omisli si kej bolj lahkega za pofotkat, se kanjo je v letu lazje poslikat got goloba, samo mors met sreco da je blizu tlem.

Pac pazis da so ekspozicije kratke, da zmrznes gibanje, ko pa postanes boljsi, pa lahko tudi probas malo daljse case tako da se vidi zamah kril in podobno.

Klinc ce ze vsi lepite slike bom pa se jaz eno. grin

0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 28. Jun 2007, 20:45

Tako se to ne dela, saj ni loterija. Poslušaj nasvet misfitsa in imej na continuous af al kakorkol se reče temu v tvojem aparatu. (sej piše v navodilih, da je primeren za živali oz. hitro premikajoče se objekte...) če pa šutneš na single shot af se pa tut da nekako...

Prijetno fotografiranje ti želim!
 0   

iztok @izo 28. Jun 2007, 20:46

trening z manual fokusom predlagam na lastovicah, to jst zmeraj delam na balkonu, ko imam mazohistične občutke. rata 1 na 1000, pa še to prej po pomoti, ko kaj drugega biggrin
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 28. Jun 2007, 21:05

hehe izo....
jah, če imaš jato lastovk par metrov pred sabo ti lahk še kaj rata...se kao igraš z dofom...lol
 0   

Jan Vrhovnik @Palkic 28. Jun 2007, 21:39

Mogoče mal neumesna, ampak vseno. Senzor imaš pa tako usran kot da bi s prstom šel po moji omari biggrin
Dej tole spucat enmu...
 0   

misfits @misfits 28. Jun 2007, 21:41

izo, zdaj boš mel pa velik časa za lastovke lovit laugh
 0   

iztok @izo 28. Jun 2007, 21:48

a tebi tudi cajta zmanjkuje? devilish policeman

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati