0   

Pavel Veider @Protoncek 30. Jun 2007, 10:46

Ker sem pravkar nabavil držalo za mojega Canona 30D me zanima če kdo ve kako je s tem stikalom na gripu- ali je to stikalo samo za vklop funkcij ali za napajanje gripa?
Sicer mislim da je to mogoče samo za vklop/izklop funkcij, ker v poziciji OFF ne dela nič, tudi sprožilec ne. Ampak ne bi rad da recimo pozabim dati na OFF in čez par dni vzamem v roke aparat s praznimi baterijami, če slučajno recimo power management vezje kuri štrom v mirovanju... Sam aparat se izklopi po minuti, zato ga dostikrat sploh ne izklapljam...
 0   

Hakan @Hakan 30. Jun 2007, 11:23

Imam originalen grip na 30D in imam skoz na ON in se nič ne izprazni, samo za funkcije je grin Ko izkopiš 30D se tudi napajanje izklopi thumbsup
 0   

Pavel Veider @Protoncek 30. Jun 2007, 11:34

aha...pol ima tudi original to stikalo---sicer je zanimivo, zakaj bi bilo uporabno...ajd, da ne pritisneš pomotoma, ampak saj so vsa stikala tako da se to ne zgodi, pa tudi ko slikaš moraš itak imeti na on ker ko pride situacija ne boš še prej stikala šaltal preden škljocneš...

Kako pa ti izbiraš AF točke? Jaz sem poskusil vse tri variante in ...hm...moram reči da je v vertikalnem položaju kriza...če imam izbrano da izbiram z 8-polnim joystickom, je kar nerodno ker je dosti daleč...ampak, ne more se vsega imet confused
 0   

Hakan @Hakan 30. Jun 2007, 11:53

Jaz izbiram z koleščkom, ubistvu najprej pritisnem gumb za AF točke potem pa zavrtim kolešček. Kolešček je sicer dost velik da je tudi v vertikalnem položaju dobro, ampak je pa bedno ko moram vsakič un gumb prtiskat grin

Glede uporabnosti ON/OFF pa tut jst nevem bigrazz thumbsup
 0   

Pavel Veider @Protoncek 30. Jun 2007, 11:59

aha...ja, no...ta varianta s koleščkom bi bila uporabna, jap...
V glavnem, hvala za informacije
saj bi RTFM, pa ni nič zraven, par slikic in to je to...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati