0   

Matheo @Matheo 17. Jun 2004, 14:02

Zanimam se za nakup filmov preko spleta (ugodne cene) pa me zanima, koliko znaša davčna stopnja oz. carinska dajatev za tovrstno blago. Če ne veste na pamet, kje se sicer dobi te informacije? Mail sem namreč že poslal na carinsko upravo, pa verjetno še ne poznajo funkcije Reply v Outlooku..
Hvala za vaše odgovore
 0   

Pele @Pele 17. Jun 2004, 14:40

Carinska stopnja je 20%.
 0   

slowenien @slowenien 17. Jun 2004, 14:41

Jaz sicer ne narocujem v slovenijo ker znasa postnina recimo iz amerike tocno iz californie 20$.Zato raje narocim v avstrijo kamor znasa postnina 9$ nikol pa se nisem narocil za vec kot 100$ tak da za ostalo ne vem.Kar se pa samih filmov tice pa jaz to kupujem raje tu sploh ce se gre za pro varjanto ki morjo bit hlajeni do uporabe.Dvomim da ti jih iz amerike poslejo v frizideru 8)
 0   

odi7850 @odi7850 18. Jun 2004, 00:25

Poglej v Italiji, Spaniji, Avstriji , Nemciji in EU drzavah, ker dobis robo brez problemov, pa se za manjse postne stroske

LP, Odi
 0   

brajdo @brajdo 18. Jun 2004, 06:27

kje pa kupujete dia filme (velvia, sensia,provia)?
jaz sem malo pobrskal pa se mi zdijo teli http://www.filmart.de/ še najcenejši ali pa mogoče cumulus v kranju za večje količine
 0   

Matheo @Matheo 18. Jun 2004, 08:42

Tale filmart.de ima kar v redu cene, sploh če kupiš film na metre. Tako ti pride napr. Velvia skoraj trikrat ceneje..
 0   

slowenien @slowenien 18. Jun 2004, 10:13

Pa to je spet nemcija mores se malo postnine pristet stroske posiljanja in dobave pa za vecje kolicine ni ravno poceni pa zdaj je taki cajt ko je zunaj 35 stopinj na vlaku al kamjonu al kak to prevazajo pa se duplo tolko tak jaz raje v avstrijo skocim pa mam iste cene al pa za nekaj stotinov drazje pa vsaj vem kaj kupim :wink:
 0   

brajdo @brajdo 18. Jun 2004, 10:19

slowenien daj napiši no kje ti kupuješ, da se lahko malo primerja
 0   

odi7850 @odi7850 18. Jun 2004, 23:10

brajdo je napisal/a:
kje pa kupujete dia filme (velvia, sensia,provia)?
.....

Poglej pri sosedih v Avstriji......

http://members.aon.at/koberl/filme1.htm

LP, Odi.
 0   

slowenien @slowenien 18. Jun 2004, 23:55

jaz grem 10x na leto na cesko pa tam kupim drugac pa v avstriji pri enem grosistu
 0   

Blaž Ogorevc @balž 27. Jul 2004, 09:31

Slo, kam pa hodiš na češko. Ker grem jaz tudi skoraj tako pogosto kot ti (v brno) in se mi ni zdelo, da bi blo kej dost cenej. Vsaj kar se filmov tiče. Ostalo pa se dobi kar dobro. Recimo stativ sem nabavu, pa še dph sem dobu nazaj.

Preju hodně št'esty všem.
Balž

Look at the Earth talking to you! YAB grin
 0   

slowenien @slowenien 27. Jul 2004, 09:53

Jaz hodim v Prago filmov ne kupujem tam kupujem jih v Avstriji na metre,drugace pa kupim tam kemijo in papir ki je enkrat bol poceni kot pa pri nas recimo papir rc 30x40 10 listov stane okrog 1000sit.

hehehe pa cigarete se tud splaca saj mehki marlboro stane nekje 320sit skatla hehehe

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati