0   

Andreja @Amerie 2. Jul 2007, 11:04

kmalu se odprawljam na Exit festival pa me zanima katere nastavitve (av, tv, C, M...? čas...?) naj uporabljam na Canonu s3 is, da fotografije ne bodo kakorkoli razmazane in da bodo ujele wse barve odra, izostrile nastopajočega... skratka, da bo slika čim bolj popolna.
 0   

Hakan @Hakan 2. Jul 2007, 11:19

Vse je odvisno od pogojem tam doli. Kako naj mi vemo ali bo deževalo ali bo sonce pripekalo ali kaj. Od vsega tega je odvisno kašne nastavitve boš imel. Ti samo eksperimentiraj in ko boš zadovoljen slikaj tako!

Upam pa da veš kaj se dogaja če je čas daljši,iso večji,zaslonka bolj odprta, itd....... ker brez tega znanja nimaš nič za delat thumbsup
 0   

Andreja @Amerie 2. Jul 2007, 11:38

k dobiš na oder nekoga... ki na njem ne bo celo večnost... ni lih časa za experimentiranje... in slikanje po dnevi me ne skrbi!
ampak ponoči... tko, da bi še koga druzga prosila za BOLJ IIZČRPNO informacijo... in ne govor o eksperimentiranju!

Hvala!
 0   

milosh @milosh 2. Jul 2007, 11:38

nevem zakaj bi nastopajoce fotku, ker bo itak miljon uradnih profi fotk,.. raj sebe fotkite,.... bos fotke veckrat pogledu in se spomnu vseh trehnutkov kot pa ko bos nastopajoce gledu
 0   

Andreja @Amerie 2. Jul 2007, 11:43

in jst sm mislla, da je to foto forum... kjer celo loh kej zvem...
silly me upset
 0   

Matevž Kocjan @kocjan 2. Jul 2007, 11:47

kot je že hakan reku je odvisno vse od pogojev kakšni bodo....mislim, da za take stvari ni recepta...nastavi tak čas, tako zaslonko itd...odvisno od nastopajočih...lahko boš mela enkrat ene mirne, boš lahko daljše čase uporabla pa bo še vedno ostra slika, drugič boš mela kakšne hiperaktivne, boš pustila isti čas in bo vse razmazano....moreš sama ocenit od situacije do situacije in provat več slik, da vidiš kera ti ustreza...tako da moreš sama izprovat in ocenit thumbsup

pa velik dobrih fotk na Exitu grin
[img:9135e59418]http://shrani.si/files/canonuserb1078961.png[/img:9135e59418]
 0   

Hakan @Hakan 2. Jul 2007, 12:01

Iso 400, F/2.8, 1/80. Pa mej naštiman na M! devilish

kaj bi to rada? Človek ti nemore konkretno povedat kako mej naštiman stars

Glede eksperimentiranja= sej ni treba experimentirat med nastopom, ampak pred nastopom, in da ugotoviš kaj rabiš porabiš cca 2min. bigeek

In ja: Silly you!!! Kaj ti ni jasn, če sprašuješ taka vprašanja bigeek
 0   

Oracle @Oracle 2. Jul 2007, 12:01

Amerie brez zamere, ampak očitno greš akreditirano dol. kako zaboga dobite taki, ki ne veste kako fotkati akreditacijo?

no, nevermind, se ne bom spuščal v osebne sfere....

še konkreten nasvet: ker je tam scena dinamična, potrebuješ kratek čas. kako to doseči, si preberi v kakšen tutoriolu "osnove fotografije". vseeno bi na tvojem mestu malo eksperimentiral s časi, da dobiš zamazane fotke. pri "mazanju" je fino vsekati tudi s flešom, da je subjekt oster in osvetljen, ostalo pa zamazano. kot so ti že prej svetovali, eksperimentiraj! vsak nastopač bo gor vsaj tri minute (verjetno kar okoli 10 in več), tako da daš lepo na Av, blendo najbolj odprto, fotkneš, blendo malo zapreš, spet fotkneš....tole zaporedje ti vzame 15 sekund. se pravi da lahko v treh minutah sprobaš 12 različnih varjant devilish če jih sprobaš 5, ti nato ostaneta še 2 minuti za dobro fotko.

sicer pa, za popolno fotko imaš že opremo napačno...

če uporabiš google, lahko najdeš 1001 tutorial za fotografiranje koncertev, prireditev,....mogoče bi lahko malo tam pogledala!

lp, Miha
 0   

Boris Voglar @Billy 10. Jul 2007, 00:47

Glede nastavitev so ti večinoma že drugi povedali. White balance je pri lučeh, ki se uporbljlajo na odrih ponavadi imet na AV, ta da še najboljše rezultate. Ponavadi ne gre pri osvetlitvi za tungsteen žarnice , pa tudi neonk ne uporbljajo. Nastvitev na sočno ne da pravih rezulatov, pa tudi na oblačno ne. V nekaterih primerih ( laser show ali flouroscentne žarnice ) je stvar spet malo drugačna in je smiselno malo probat ali celo nastavt White balance manualno.

Kar se pa tutorialov tiče so eni prav uporabni na straneh:

http://jpgmag.com/stories/417

http://www.photo.net/learn/concerts/mirarchi/concer_i

Za primer pa lahko pogledaš tudi eno par mojih koncertnih fotk:

http://jpgmag.com/people/BBilly

Pa veliko uspelih fotografij in dobro luč !!
 0   

Martin Peca @mPECA 10. Jul 2007, 08:12

po mojem nima akreditacije... kr dandanes spuščajo kr not s takimi aparatki... vsaj meni se to dogaja v tujini na koncertih... kr tko al tko bo nekdo fotkal s fotoaparatom ki ima 2 ali celo več megapixla... in daje fotke čisto normalne kvalitete vn... smile

u glawnem... v tisti poplavi ljudi... dvomim da boš v prvih vrstah (beri prvih 50)... tko da... zoom na full in kratek čas... 1/400... potem pa dviguj iso po želji in potrebi... zaslonka pa naj bo čimbolj odprta... (čim nižja številka)...

white balance?! po mojem je čisto dovolj auto... biggrin
flash? razen če ni na 2-3m od nastopajočih... nima smisla...
 0   

Andreja @Amerie 10. Jul 2007, 11:10

hvala...
pa brez skrbi... ni akreditacije... upset
s flešom pa pr takih lučeh nikol ne slikam...
se bom pa nedvomno probala prerint v eno izmed prvih 50 vrst biggrin
 0   

Martin Peca @mPECA 10. Jul 2007, 11:59

u glawnem bistvo je to... čimbolj odprta zaslonka (kolk je pri S3is? 2.8?) pa čas naj ne bo daljši od 1/160-1/200... kvečjemu krajši (1/400,1/800,...)

pa ISO nastavitev potem po potrebi dvigneš... bo kvaliteta slike malo pešala... ampak če jo potem doma malček obdelaš in pomanjšaš bo čisto vredu,... oziroma če jo daš v tisk 10x15cm... bo sploh kul grin

pa fajn se mej dol... (jst sm se odloču da bom raje šparal dinarčke bigrazz)
 0   

Andreja @Amerie 10. Jul 2007, 12:04

čs mam ponavad na koncertih 1/60 al pa 1/80.... do 100
skrbijo me lasrji pa dens arena... kako bom loh kj kulj ujela...
iso pa 800 bog ne dj... že 400 je za popizdit pol tist šum....
 0   

Martin Peca @mPECA 10. Jul 2007, 12:17

1/60? uh... no ja... krajše kot lahko boljše bo smile več pa žal ne moreš potegnit... :S

edino če fotkaš folk kako densa ali take bližnje scene... potem uporabi fleš... ampak na drugo zavesico (second curtain option) pa nastaviš čas lahko tudi daljši (1/15, 1/10, 0.5s)... pa zaslonko malo bolj zapreš... pa tudi ISO lahko zmanjšaš... pa pride tak razmazano oster efekt smile ozadje bo bolj zabrisano in polno barvnih efektov zaradi luči folk v prvem planu bo pa kolkor toliko zamrznjen... morš pa objektu ki ga fotkaš malo bolj sledit... tudi ko pritisneš na sprožilec...

to je vse moje znanje na kratko napisano... sicer pa... experimentiraj... tko pridejo najboljše fotke... saj nekaj podlage imaš kolkor vidim grin
 0   

Andreja @Amerie 10. Jul 2007, 12:32

bom se potrudla po najbolših močeh devilish
da bo aj kj za pokazat pol thumbsup
 0   

Martin Peca @mPECA 10. Jul 2007, 12:39

ja to pa sploh bigrazz thumbsup
 0   

Oracle @Oracle 10. Jul 2007, 12:50

potem pa naredi eno lepo reportažo, da vidimo, če so naši odgovori kaj koristili thumbsup
 0   

Andreja @Amerie 10. Jul 2007, 12:57

bom!
dans je še čas, da date še kše napotke laugh
zanima me... če je kakšna verjetnost da se šum reducira, al pač iso je iso in šum bo šum... kakšen program? karkoli? bigeek
 0   

Boris Voglar @Billy 10. Jul 2007, 13:55

Za redukcijo šuma obstajajo progrmi oz. vtičniki imenovani 'neat image', da se pa zadevo reševat tudi v Photoshopu z filtrom noise reduction, a v tem primeru zgubiš nekaj intenzivosti barv in je smiselno potem fotko dodatno saturirat.
 0   

Aleš @olympus0501 10. Jul 2007, 14:02

Noise Ninja je zelo dober program

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati