0   

ožbej @oZB 2. Jul 2007, 17:31

Lep pozdrav vsem skupaj, mam en problem in bi vas prosu za nasvet.

Na slikah se mi namreč pojavljajo pike, in to ne glede na to, katerega od svojih objektivov uporabljam, zato sklepam, da te pike povzroča prah na tipalu kamere.

Sprašujem pa vas, če se da to umazanijo očistit z navadnim svinčnikom za brisanje leč oz. če lahko pri tem poškodujem tipalo, ki je najbrž bolj občutljivo od samih leč...

Hvala za odgovore, LP še enkrat!
 0   

Aleš @lial 2. Jul 2007, 17:40

O čiščenju tipala je na tem forumu kar precej zapisanega, morda bi poskušal z iskanjem teme, kjer boš izvedel veliko koristnega.

Moj nasvet ob tvojem vprašanju pa je: bolje da ne počneš tega, steklo nad senzorjem je precej bolj občutljivo od premazov na lečah - škoda je lahko hitro velika.

Sam čistim z antistatičnim čopičem (senzor-brush) širine 8 mm in mi popolnoma zadošča.

LP
 0   

stojan @sv4rog 4. Jul 2007, 14:55

bi bilo tole tudi vredu?

Visible Dust čistilni set Pro 1.3X Kit

dobil sem namreč v dar. v navodilih sicer piše, da je potrebno čistiti na moker način, vendar jaz vseeno kar na suho. je narobe?

pa še tole: opažam, da imam precej smeti na "stekelcu" nad zrcalom, to je skozi katerega gledam skozi okular. kako spucam to, sem poizkusil z razpihavanjem pa so se smetke samo premaknile.

h v a l a
 0   

Aleš @lial 4. Jul 2007, 16:08

Ta set vsebuje dvoje čopičev in NI namenjen mokremu čiščenju!
Bistveno je, da čopič naelektriš, potem sam pobira smeti po principu statičnega naboja. (isti efekt je pri plastični paličici, ki jo podrgneš ob sintetiko, potem pa uspe 'lepiti' koščke papirja)
Neelektritev je najuspešnejša s prepihavanjem z močnim tokom zraka, najbolje je originalna doza zraka pod pritiskom.
Stekelce nad ogledalom bi se moralo dati očistiti na isti način, kakor tipalo, vsaj pri meni gre tako.

Za mokro čiščenje tipala pa je primerna tale
zadeva

LP

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati