0   

jure matičič @NickLaos 3. Jul 2007, 14:27

pozdravljeni!

Iščem podvodno ohišje za eos400d.
Do zdaj sem naletel samo na visoko cenovne produkte v rangu 2000eur.
Ali sploh obstajajo ohišja za ta aparat v 'nižjem' cenovnem razredu, ki stanejo okoli 300eur?

hvala Nick
 0   

Martin Peca @mPECA 3. Jul 2007, 14:36

mislim da ne...
 0   

gasper trampus @gtyrant 3. Jul 2007, 14:41

pod vodo pride prav le najboljše ...
Musick ta kill for !!! ....
 0   

neptun @neptun 3. Jul 2007, 21:27

ne samo, da ne obstaja nič cenejšega, poleg ohišja rabiš obvezno vsaj še roko in fleš da o kakšnih portih sploh ne govorim, skratka pod 1500€ ne prideš skoz. stars

če ti slučajno uspe kaj najti mi sporoči, ker tud mene tole zanima. Mam tud 400d in bi ga z veseljem namočil če bi imel dovolj pod palcem.
 0   

Hakan @Hakan 3. Jul 2007, 21:34

neptun je napisal/a:
bi ga z veseljem namočil če bi imel dovolj pod palcem.

Rofl Rofl Rofl Rofl

No uglavnem, če hočeš kvaliteto pride zelo drago. Mora biti kvalitetna kapsula če sploh hočeš kaj. In kot je rekel neptun rabiš še vsaj eno roko in fleš, veliko boljše če to podvojiš. Če se misliš resno ukvarjat bi jaz vzel kar unega za 2000€ in potem še flešeš, itd.... 2000€ sploh še ni drago, top kvaliteta je tam okoli 7000€, ko ti naredijo po naročilu in si zmeraj zraven pri izdelovanju.

lp thumbsup
 0   

daylight @daylight 3. Jul 2007, 21:55

pa recimo da bi se dobilo..

a bi dal svoj fotič.. v neko no name kitajsko ohišje za 150€..?
fora pri ohišjih je.. da mora biti 200%.. drugače zna bit "malo" neprijetno..
mene je isto že dostikrat mikalo da bi lahko vzel dslr pod vodo.. samo.. ohišje za 5d... confused enih evrov.. uf po drugi strani pa ga ne dam pod vodo v neki plastiki ki niti garancije nima..
 0   

milosh @milosh 3. Jul 2007, 22:07

jst sm ze vidu ewamarine vrecko in notr mark2 z 550ex smile seveda tko metr do dva pod gladino
 0   

iztok @izo 3. Jul 2007, 23:34

Hakan je napisal/a:
neptun je napisal/a:
bi ga z veseljem namočil če bi imel dovolj pod palcem.

Rofl Rofl Rofl Rofl

No uglavnem, če hočeš kvaliteto pride zelo drago. Mora biti kvalitetna kapsula če sploh hočeš kaj. In kot je rekel neptun rabiš še vsaj eno roko in fleš, veliko boljše če to podvojiš. Če se misliš resno ukvarjat bi jaz vzel kar unega za 2000€ in potem še flešeš, itd.... 2000€ sploh še ni drago, top kvaliteta je tam okoli 7000€, ko ti naredijo po naročilu in si zmeraj zraven pri izdelovanju.

lp thumbsup

ti malo preveč nikon forume bereš, hehe..
 0   

neptun @neptun 4. Jul 2007, 10:23

izo je napisal/a:
ti malo preveč nikon forume bereš, hehe..

eh niti ne, v bistvu sploh še nism bil na nobenem nikon forumu...a je to bad? devilish

No ja drugače poznam kar veliko podvodnih fotografov, amaterskih in profesionalnih in imam kar dober vpogled v to kolk stane taka oprema. Ta bolj zahtevni ponavadi posežejo po d2x ali d200 in dajo v štartu cca 10.000€ za cel komplet. Tisti, ki šele začenjajo bolj resno grejo na d80 in dajo pol manj. Najceneje kar poznam pa je kolega ki je dal za rabljeno ohišje za d70 400€ sedaj pa še zbira za fleš upset

...u mater pa so res sami nikoni okol mene, upam, da se ne bom nalezu.

No ja toliko o pro opremi. Če se odločiš za kaj bolj amaterskega se da kupit tudi poceni. Najceneje je komplet ki si ga lastim tudi sam: rabljen Canon A75/85 in pripadajoče ohišje za kar boš odštel cca 150€ .

Ampak vedi, da je to bolj igrača in za kaj resnejšega taka oprema ni primerna.

Na ambiente lahko pozabiš ker je kakovost porazna. Predvsem moti preozek kot in prevelik šum.

Kakšen makro se pa da sicer pogojno narest.
 0   

iztok @izo 4. Jul 2007, 10:30

neptun, mišljeno je blo hakanu. grin
 0   

neptun @neptun 4. Jul 2007, 10:39

aja ...u bad coldshower

sm sam prvo vstico citata prebral in pozabu poskrolat do dol.
...bom hitr en očenaš zmolil in upal da bo ok. Z ninđami se ni za hecat.
 0   

Danijel Žagar @Danijelz 4. Jul 2007, 10:47

Neptun to so tvoje fotke? Men se zdijo super! Vsega ne moreš s kompaktom, a za 10% cene DSLR podvodnega kita zmoreš vsaj 50% motivov.
 0   

Hakan @Hakan 4. Jul 2007, 10:55

izo: bigrazz bigrazz Drgač to je povedal Arne Hodalič na predavanju thumbsup
 0   

iztok @izo 4. Jul 2007, 11:00

vem, to je nekaj na njegov blog pisal, al kaj me že, pa se ponavlja ko pondelk. niso vsi arne, da bi mu delali ohišje po naročilu.. grin
 0   

Hakan @Hakan 4. Jul 2007, 11:10

Ne, poglej moj prvi post, ko sem napisal da je top klasa podvodnega ohišja, da ti izdelajo po naročilu. Svetoval sem pa mu da če se misle resno ukvarjat naj kupi tisto za 2000€, ki NI po naročilu! Če pa sam tko malo za hobi in če najde poceni varjanto naj pa kupi tisto. Tisto za 7000€ sem samo poudaril, da 2000€ še zdaleč ni najdražje! bigeek

thumbsup
 0   

iztok @izo 4. Jul 2007, 11:14

ma on se pozna z tistimi italiani, ki ohišja izdelujejo ipd, najbrž mu nardijo, kar hoče. sej ni važno.
ja, drago je, če se resno misliš z podvodnim fotkanjem ukvarjat. že sama potapljaška oprema je draga ko hudič, kaj šele za foto..
 0   

neptun @neptun 4. Jul 2007, 11:17

Danijelz je napisal/a:
Neptun to so tvoje fotke? Men se zdijo super! Vsega ne moreš s kompaktom, a za 10% cene DSLR podvodnega kita zmoreš vsaj 50% motivov.

Fotke so moje, tehnična kakovost pa je žal primerna le za "družinski album". Kar se pa tiče motivov in cene pa zmoreš cca 3% motivov za 2% cene.

edina resna prednost, ki jo imaš s kompaktom je možnost snemanja neumnih filmčkov thumbsup
[flash width=400 height=326:366fedb6ed]http://video.google.com/googleplayer.swf?docId=-5494443497449705618&hl=en[/flash:366fedb6ed]
 0   

Hakan @Hakan 4. Jul 2007, 11:20

izo je napisal/a:
ma on se pozna z tistimi italiani, ki ohišja izdelujejo ipd, najbrž mu nardijo, kar hoče. sej ni važno.
ja, drago je, če se resno misliš z podvodnim fotkanjem ukvarjat. že sama potapljaška oprema je draga ko hudič, kaj šele za foto..

Pa saj zato ni treba da imaš poznanstva. Pri teh dragih ohišjih 7000€, nevem točno kako se reče tej znamki, neki: seacub, al sea&sea, al seasub.....ma nevwem vem da je neki "sea", uglavnem najboljša firma. In pri teh ohišjih pač si ti zmeraj zraven ko ga sestavljajo in to mi ni povedal samo Arne. Nevem pomoje je to pri vsakemu ki naroči, da je pač zraven in dirigira. Ma pustimo to. bigrazz

Gleši so pa tut dragi bigeek Lahko ga imaš tudi za 400€, ampak zelo dobri so okoli 1500€. Roka za fleš je zelo pomembna, ker v vodi je toliko teh majhnih delcev, da če imaš direkten fleš je vsa slika zaprašena od unih delcev, slika pa zanič!

lp
 0   

iztok @izo 4. Jul 2007, 11:21

hehe, dobra. alien attack. ziher je blo treba dobit dodatek za solato, pa ste se bojsi ustrašli biggrin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati