0   

Armin @ArminLegenda 5. Jul 2007, 16:55

Zanima me kateri fotoaparat priporočate ki se lahko kosa z zgoraj omenjenim fotoaparatom ki je seveda v istem cenovnem rangu. Zaenkrat se najbolj nagibam h Fujiju s6500fd ... Hvala za pomoč

LP
 0   

Bojan Peček @Stari 6. Jul 2007, 14:42

V moji temi, kjer sem postavil podobno vprašanje kot ti imaš nekaj alternativ.
Je pa še kar nekaj fotoaparatov, ki bi bili potencialno zanimivi.

https://www.slo-foto.net/ftopict-8854.html

Jaz se tudi nagibam k Fuji-ju, samo ne vem, če je pomanjkanje stabilizacije tak problem ali pač ne...
 0   

Matej Strašek @MatejStrasek 6. Jul 2007, 15:27

Imam ta fotoaparat. Stabilizacija ni noben problem. Če so pogoji takšni da ni svetlobe in potrebuješ daljši čas pač daš večji iso in je to to. Pri 800 je slika še čisto vredu.

Kar se tiče 300mm, pa tudi. Ni problemov.
 0   

Bojan Peček @Stari 6. Jul 2007, 15:45

Sem našel še enega resnega konkurenta. V bistvu edinega do zdaj, ki bi me lahko od fuji-ja odvrnil.
Moje laično mnenje pravi, da ima nekaj prednosti in slabosti ob isti ceni.
Lumix DMC-FZ8
http://www.mimovrste.com/katalog/compare.php?do=search&product_id1=1730101013&keywords=s6500fd&mode=select&product_id2=1730165629

Ali je to že dlakocepstvo kar počnem in mi bosta kar oba zelo dobro služila?!?
 0   

gasper trampus @gtyrant 6. Jul 2007, 17:17

fuji bo boljša(velik boljša) izbira kot panasonic
Musick ta kill for !!! ....
 0   

Bojan Peček @Stari 7. Jul 2007, 17:48

Našel ponudbo
http://www.fotoandmore.de/cgi/websale6.cgi?shopid=photo-and-more&language=deutsch&act=product&prod_index=1-2491&referer=idealo

Z 2gb kartico in poštnino 325 eur. Treba pa je nakazat vnaprej.
Ponudba vsekakor dobra...

Mnenja, izkušnje...?

p.s. samo kamero se da dobit malo ugodneje, vendar nekateri imajo drage kartice, drugi ne pošiljajo v slovenijo...
 0   

Armin @ArminLegenda 4. Avg 2007, 18:04

Lep pozdrav še 1x vsem skupaj. Zanima me še če ima Canon S5 ročni zoom? Nekako se nemorem odločit med s6500fd in S5 ... kaj bi izbrali vi?

LP
 0   

Bojan Peček @Stari 5. Avg 2007, 09:45

No jaz sem se medtem odločil za Fuji in si ga lastim nekje slab mesec.

Canon nima ročnega zoom-a, je pa to ena od stvari, ki mi je pri Fuji zelo všeč. Zumiraš hitreje in natančneje, poleg tega pa ves handling ter občutek pri fotografiranju spominja na SLR, kar je dobra popotnica za morebiten kasnejši prestop.
Omenil bi še dobro kvaliteto pri višjem ISO kar pa se itak v vsakem testu omeni.
negativno je da ni stabilizacije, a me to ne moti.

Canon ima ziher kar nekaj prednosti, ampak jaz sem zelo zadovoljen s svojim Fuji-jem, predvsem ker mi nudi praktično popoln nabor manualnih nastavitev (kar ima sicer tudi canon), SLR feeling in precej nižjo ceno kot Canon.

Kupil pa sem ga celo rabljenega z 1giga kartico in prišparal 100 EUR.
 0   

Armin @ArminLegenda 5. Avg 2007, 12:31

Tudi jaz se bolj nagibam k Fujiju ki mi je definitivno bolj pri srcu ... če ima kdo za prodat kakšen rabljen bi ga vzel ziher, ampak zgleda da bo treba kar novega vzet. Aja še nekaj, ali se lahko s6500fd kosa z s9600?
 0   

mrv @ptujchan 5. Avg 2007, 16:56

poglej malo kodak p880 na tujem trgu :>:>
 0   

Armin @ArminLegenda 7. Avg 2007, 10:28

Lep pozdrav. Malo se mimogrede pogledal za kakšnim DSLR fotoaparatom do 600€. Mislite da bi mi delal veliko preglavic s tem da nisem ravno popolni začetnik pri fotografiranju?

Nekaj mojih slik z Sony DSC-W30 (mercedesa sta bratrančeva)

0   

Bojan Peček @Stari 8. Avg 2007, 10:30

jah... zavedaj se, da bo treba še kak objektiv dokupit...

Pa slike niso ravno...hm...ja... (razen 3. ki pa je desno preveč rezana)
S tem, da ti mojega mnenja ni treba upoštevat, ker sem začetnik.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati