0   

Miha @175 8. Jul 2007, 17:24

Rad bi si kupil širokokotni objektiv pa nevem kerega. Doma že imam kit objektiv (18-55mm) za Canon EOS 300D in Tamron 28-300mm. Nekateri so mi rekli da širokokotnega objektiva sploh ne potrebujem saj imam dovolj tamrona, vendar se mi zdi da vseeno nima dovolj širokega kota pa bi si kupil še enega širokokotnega. Predvsem bi bil vesel če bi mi nov objektiv lahko koristil tudi v prihodnje če bi menjal foto aparat za bolšega (tudi nov bi bil canon).

Hvala za pomoč, čimprejšnji odgovori bodo koristni ker grem v soboto 14.7. na dopust.

LP M
[url=https://www.slo-foto.net/modules.php?name=Galerija&file=member&action=showprofile&username=175]www.slo-foto/Lokos.net[/url]

Kdor visoko leta,
daleč vidi ! ! !
 0   

Tilen @Tilen20 8. Jul 2007, 17:41

tamron 17-50 f2.8
canon 17-40 f4L
sigma 10-22 f4-5.6
[url]http://vimeo.com/tilenlicen/videos[/url]
 0   

Hakan @Hakan 8. Jul 2007, 18:17

Tilen: Sigma je 10-20 in ne 10-22. 10-22 je canon.

Jaz sem za Sigmo 10-20mm, ker je res odlična thumbsup
 0   

Tilen @Tilen20 8. Jul 2007, 18:24

ja no, pa saj tak vsi vejo kaj sem mislo biggrin
drugače pa hvala da si me popravo policeman
[url]http://vimeo.com/tilenlicen/videos[/url]
 0   

Oracle @Oracle 8. Jul 2007, 19:02

tale sigma je bomba, tako da če rabiš tole, je najboljša izbira. jaz se tudi odločam za nakup samo gledam še kje bi jo dobil najceneje ker je moj dobavitelj nima...
 0   

Miha @175 11. Jul 2007, 15:19

Hvala vsem za predloge. Sem si včeraj kupil Canona EF-S 10-22 in ga že preizkusil biggrin . Skratka zdi se mi da nakup ni bil zgrešen, saj je objektiv prava bomba, pa še dobil sem ga mislim da kar zadnjega v SLO za ugodnih 650€. Zadnjega pa lahko skoraj trdim ker sem preklical celo Lj., Mb., Kp., Tržič, ... in ga nikjer ni bilo za dobit, potem pa mi ga je kolega zvohal v skladišču Biringa in zrihtal še popust smile

LP M
[url=https://www.slo-foto.net/modules.php?name=Galerija&file=member&action=showprofile&username=175]www.slo-foto/Lokos.net[/url]

Kdor visoko leta,
daleč vidi ! ! !
 0   

Oracle @Oracle 11. Jul 2007, 19:29

super, ko pridem pa v LJ mi ga daš pa za probat da vidim koliko je na stvari thumbsup
 0   

Peter @AbakDSLR 14. Jul 2007, 21:05

Definitivno canon 17-40 f4L .
To je objektiv professionalne serije, zaščiten proti vlagi in prahu, hitro in natančno ostrenje, izjemno podajnje barv in odlična ostrina. Kot je dovolj širok 27-64, brez popačenja (sodček) in brez fade efekta. Z tem objektivom je možen direktni prehod na FF profi bodyje.
Za navaden Canona EF-S 10-22 je škoda denarja, popačenja so velika, ostrina nivojsko ni izenačena, ostrenje AFje počasnejše in manj natančno, ni zaščiten proti prahu in valgi, podajanje barv je dosti slabše,v kompletu ni sončne zaslonke in torbice, prehod na FF ni možen. thumbsup thumbsup
 0   

iztok @izo 14. Jul 2007, 21:07

si probal oboje?
 0   

misfits @misfits 14. Jul 2007, 21:32

AbakDSLR, objektiva sta tolk različna glede na goriščnico, da ju ni smiselno primerjat oz. izbirat med njima.
Ne vem zakaj bi bilo škoda denarja za 10-22, valda ne boš 17-40 kupil, če imaš crop in hočeš ekstremni široki kot upset
 0   

Oracle @Oracle 15. Jul 2007, 00:34

AbakDSLR je napisal/a:
Definitivno canon 17-40 f4L .
To je objektiv professionalne serije, zaščiten proti … in prahu, hitro in natančno ostrenje, izjemno podajnje barv in odlična ostrina. Kot je dovolj širok 27-64, brez popačenja (sodček) in brez fade efekta. Z tem objektivom je možen direktni prehod na FF profi bodyje.
Za navaden Canona EF-S 10-22 je škoda denarja, popačenja so velika, ostrina nivojsko ni izenačena, ostrenje AFje počasnejše in manj natančno, ni zaščiten proti prahu in valgi, podajanje barv je dosti slabše,v kompletu ni sončne zaslonke in torbice, prehod na FF ni možen. thumbsup thumbsup

če imaš FF kupiš 12-24...goriščnice iste, 200€ več thumbsup
 0   

Peter @Focus 15. Jul 2007, 09:41

AbakDSLR je verjetno računal, da mu 17-40, da širino kota, ko bo -če bo prešel na FF 17mm .
27 mm na cropu pa on verjetno smatra za začasno dovolj široko. No v ceni sta si objektiva precej podobna. grin
Nekaj podobnega smo že prediskutirali v temi : Kaj mi še manjka oz. kaj bi vi še dokupili

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati