0   

Boris @Bauci 13. Jul 2007, 17:15

Imam Canon 70-300 IS in ker sem se odpravljal na dopust sem nabavil še polarizacijski filter. Na morju sem ugotovil, da mi pri večjem zoomu (cca 200 do 300) ne dela IS (slika je bila motna). Poizkusil sem tudi brez polarizacijskega filtra in slika je bila OK.
Ali je mogoče, da polarizacijski filter kakorkoli ovira delovanje IS?
 0   

viktor gerkman @gevi 14. Jul 2007, 21:50

pri meni take težave ni bilo, pa skoraj ves čas slikam s polariz. filtrom, niti zanjo nikoli nisem slišal. optični stabilizator, kakršen je na canonu 70-300 is deluje na kardanski vztrajnik, vezan na eno lečo, oziroma prizmo in nima s filtri na ta način nobene zveze. aktivira ga samo kotni premik objektiva ob aktiviranem sprožilcu. Tu bo najbrž treba iskati vzrok za slabo sliko kje drugje....
 0   

Heretic @Heretic 14. Jul 2007, 21:54

si fotkal pri istem času? če si bil na kakšni skrajni meji, je možno da je polarizator tako zatemnil sliko, da je klub IS premaknjena... polafilter naj bi za dve blendi zatemnil, al kako...
 0   

Oracle @Oracle 15. Jul 2007, 00:44

jaz imam z poli filtrom drugačne probleme...slika ni ostra sploh oz je bolj "zrnata" kot brez...včasih mi tamron celo ne fokusira pravilno oz. se mi zdi da ne fokusira pravilno ker je slika zelo mehka....

ampak v tvojem primeru bi rekel da je problem v tem, da filter pobere veliko svetlobe, ti pa fotkaš na istih nastavitvah kot brez. če ne slikaš v raw, daj +1 ekspozicijo in bi moralo biti vredu (oz. probaj z krajšim časom). kaj drugega si težko predstavljam da bi bilo, glede na to kako je IS zgrajen...
 0   

iztok @izo 15. Jul 2007, 10:38

probaj filter sprobat še na ne-is (ali pa izklopi is) objektivu. če boš tudi s to kombinacijo dobil mehko sliko, potem je seveda filter vzrok. če imaš linearni in ne cirkularni polarizator, zna bit da zmede af, vsaj tako naj bi bilo rečeno, vendar v praksi baje do tega ne prihaja tolk.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati