0   

Tomo @vtomo 13. Jul 2007, 20:14

Zdravo!
Eno vprašanje!
Je možno da pride prah na senzor če je že od nakupa dalje na fotoaparatu (Nikon d80) objektiv (sigma 17-70)? Dva praheca sta se naenkrat pojavla na slikah in mi ni jasno kak? V trgovini so se mi samo čudli... sleep sleep
 0   

Tomo @vtomo 13. Jul 2007, 21:13

In evo zdaj sm se se odločil da ga spiham!kupil sem od Tetenala anti dust (ki pač piha zrak) parkrat pihnil v zrak vse vredu, pihnil na senzor in kur....... mi je pihnil kondenz po senzorju!!!!
Kaj to pomeni da je senzor trajno poškodovan?
Lahko od trgovine zahtevam da popravijo škodo??(to bom ob vsakem primeru zahteval)!
Prosim če ve kdo kaj zdaj to pomeni???
 0   

Peter Atanackov @Geo 13. Jul 2007, 21:18

Glej kljub temu da si samo enkrat ga odprl je tisti prah lahko med tem, ko je bil odprt, zasel v kaksno špranjo in bil kje zataknjen, ko si ga pa okol nosil in uporabljal pa se je sprostil in ga imas na cipu, mors razumet to ni kompakt! Lahko se trudis kolikor hoces da ne bi prisel prah notri, samo bo pa ce se na glavo postavis.

To pomeni da se posvetuj z ljudmi predn uporabljas stvari in jih prvo poskusi kje drugje in ne takoj na cipu! coldshower

Verjetno imas stisnjen dusik in tam moras pazit da ga ne postavljas na glavo, ne treses predn uporabljas in nasplosno pazis ko pihas.

Senzorja verjetno nisi poskodoval, lahko pa si filter pred njim.
 0   

Tomo @vtomo 13. Jul 2007, 22:18

Se sanja komu kolko trajno poškodbo je naredo ta šprej??
Če bom mogo čakal do ponedeljka bom zbolel.......
piz... pa nov aparat! sleep stars sleep
 0   

misfits @misfits 13. Jul 2007, 22:25

ne vem zakaj bi kakšno škodo naredil (mogoče pa se motim), verjetno boš pač moral spucat senzor in bo vredu (mokro čiščenje seveda, da spraviš nesnago dol).
 0   

Alien @Alien 13. Jul 2007, 22:26

Po mojem bi eno "mokro" čiščenje rešilo zadevo. Priporočam servis, 40-45 EUR, se mi zdi...
 0   

Tomo @vtomo 13. Jul 2007, 22:43

Hvala za odgovor, upam da imata prav!
 0   

Tomo @vtomo 13. Jul 2007, 22:44

pardon!
imate prav!
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 13. Jul 2007, 23:41

Avtor naj popravi naslov teme z malimi fonti.
 0   

Martin Peca @mPECA 14. Jul 2007, 01:47

HAHAHAHHHAHAHA laugh

legenda... vsaj nism edini ki je tko zajebal biggrin

to se je meni zgodilo dan pred pomembnim fotkanjem... biggrin sm pihal pihal... pol pa se je kondenz razlezu po senzorju...
senzor ni uničen... kvečjemu lahko škodi kakšnemu posebnemu premazu oziroma celotnemu IR filtru pred senzorjem...

ampak moj je kul...

mokro čiščenje... pa je stvar rešena biggrin
 0   

Tomo @vtomo 14. Jul 2007, 11:45

mPECA kaj so ti pa ovi v trgovini rekli?So ti oni zrihtali?
 0   

Martin Peca @mPECA 14. Jul 2007, 12:33

ne... saj sem sam naredu glupost... biggrin to ne smeš držat pritisnjeno in pihat zrak konstantno... ampak je bolje če to počneš v presledkih... sunkih...

mi je en kolega z veliko dobre volje to očistil z mokrim čiščenjem...
 0   

Peter Atanackov @Geo 14. Jul 2007, 12:36

Mene zanima kolk ljudi je prtreslo plocevinko predn je uporabljalo ta stisnjen dusik, ker tega ne smes naredti, je pa prva stvar na katero pomislis biggrin .
 0   

Tomo @vtomo 14. Jul 2007, 13:45

Ma ne razumem kak lahko to prodajajo, nič nism treso pa še dvakrat sm v ogledalo pihno!¨Kr neki res...
Zdej garancija tega vrjetno ne krije, torej je vseeno kam nesem spucam? Če sem prav razumel priporočate Fotomehaniko?
Ozr če je kdo ki je pripravljen to spucat plačam in pridem takoj do njega (sm pa v Kranju)! bigeek
Hvala za odgovore...
 0   

misfits @misfits 14. Jul 2007, 13:51

a si že naredil kakšno fotko, da vidiš kako zgleda?
 0   

iztok @izo 14. Jul 2007, 13:52

a ni cenej in bolj ziher tiste pumpice kupit ta takšne akrobacije? sicer je res, da malce dost colajo za tist kos guma (giottos- velika), ampak ok, enkrat kupiš, pa maš.tudi drobtine iz tipkovnice dobro ven spiha biggrin
 0   

Tomo @vtomo 14. Jul 2007, 14:07

sm nardo ja! Zgleda tak da se mi srce para! Pol slike kot da bi bla gor neka mrena ozr pač vodni madež...
 0   

Tomo @vtomo 17. Jul 2007, 16:29

Fantje in dekleta pardon da spet morim ampak....

Zanima me če je vseeno kam dam spucat senzor (mokro čiščenje) glede na to da je aparat še v garanciji (beseničar al fotomehanika)??

Švicam ko nor, pa ima vročina zelo malo z tem...

Kupo sm bedak, en kit za mokro čiščenje (photosol), ki je sicer naredil veliko razliko ampak niti pribljižno tak ko more bit... ko dam nebo na avto levels me strah postane...

V glavnem, samo zato ker sem se hotel dveh prahcov rešit! stars stars stars Upam samo da bo edini strošek teh 100 evrov čistil in čiščenja... stars stars
 0   

Alien @Alien 17. Jul 2007, 16:40

Ma nesi k beseničarju, to bodo že zrihtal. Drugače pa, garancija za senzor ti je itak že šla...
 0   

Tomo @vtomo 17. Jul 2007, 17:03

Torej sm se lepo zaje......!
Bodo pa ob vsakem primeru vedli da sm šaril gor, tud če ga fotomehanika spuca?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati