0   

Janez @xylem 15. Jul 2007, 07:30

Ze nekaj casa uporabljam kombinacijo 350D (17-70,18-200) in malega Ixusa.
Zaradi teze in pa predvsem, ker se na potovanjih pri fotografiranju ljudi marsikdo ustrasi DSLR-ja z velikim objektivom, zdaj razmisljam o nakupu bolj diskretnega fotoaparata (kar se velikosti tice).
Gledam predvsem G7 s dodatnimi predlecami, ima kdo idejo/izkusnje se s kakim podobnim kompaktom?
Rabim predvsem zoom 6x ali vec s cimboljsimi opticnimi lastnostmi, po moznosti IS, cenovni rang nekje do 450 EUR.
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 15. Jul 2007, 08:28

https://www.slo-foto.net/ftopict-8917-.html

Če te slučajno zanima... LP!
 0   

Janez @xylem 15. Jul 2007, 09:36

S2 (in cela Sx serija) mi je prevelika, hvala za ponudbo.
 0   

Aleksander @discom 15. Jul 2007, 22:21

Verjetno bo G7 med boljšimi za izbiro,kljub nekaterim pomanjkljivostim.
Toda z dodatno opremo (wide,tele predleče,za katere potrebuješ še adapter,bliskavica) se bo torbica za nošenje fotoaparata "precej povečala".
Da ne govorimo,da bi se z nakupi dodatne opreme precej oddaljil od cenovnega razreda cca 450 €.

Razlog:

Konverter/vmesnik Canon LA-DC58H (G7)..............cca 22 €
Širokokotni konverter Canon WC-DC58B (G7)........cca 146 €
Tele konverter Canon TC-DC58C (G7).....................cca 146 €
Za dodatno bliskavico pa računaj vsaj še od cca 85 € naprej (mecablitz 36 AF-4C).Seveda lahko daš za bliskavico tudi mnogo več,dobro pa je če je "paše" na fotoaparat (da dela E-TTL)

Pri kompaktih se mi dokup bliskavice ne zdi napačen.
Za ostalo dodatno opremo,ki je precej draga,pa nisem več tako prepričan.Mogoče je potem potrebno razmišljati tudi o kakšnem drugem fotoaparatu.

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
 0   

Janez @xylem 15. Jul 2007, 22:37

Katere bi bile glavne pomanjkljivosti G7?

Meni se zdi glavna pomanjkljivost (pri vseh kompaktih) predvsem slovo od kontrole globinske ostrine zaradi premajhnega senzorja...
 0   

David @davidb 15. Jul 2007, 23:15

sunny

Fujifilm f31d

Priporočam. Po slikah sodeč boš videl zakaj...
http://www.dpreview.com/reviews/fujifilmf31fd/
 0   

David @davidb 15. Jul 2007, 23:17

Aja pa G7 velikokrat prežge sliko. Drugače je super,
meni je prevelik. Za v žep mora biti manjše..
 0   

Aleksander @discom 16. Jul 2007, 20:36

xylem je napisal/a:
Katere bi bile glavne pomanjkljivosti G7?

Meni se zdi glavna pomanjkljivost (pri vseh kompaktih) predvsem slovo od kontrole globinske ostrine zaradi premajhnega senzorja...

Poleg kontrole globinske ostrine.....
Senzor ima preveč MP za moje pojme.Predhodnik (G6) je imel 7,1 MP , če bi jih imel G7 8 MP,bi bilo ravno prav.Toda vojna s piksli je naredila svoje,toda tu potencialni uporabniki ne moremo nič.Razen,da ne kupimo...... biggrin

Zaradi večjega fila (in več MP) ,ne bo več kvalitete zapisa (ker je senzor premajhen).
Bo pa fotoaparat zaradi tega počasnejši.V zaporednem slikanju 1.5 fps res ni kakšen "bombastičen" rezultat.Sploh če gledamo na ceno fotoaparata (in nekatero konkurenco).

Rabil boš tudi več spominskih kartic (ali z večjo kapaciteto),zaradi večje količine zapisa.Z reduciranjem zapisa (manj MP) ne dosežeš nič,razen manj kvalitete.JPG file je že tako ali tako "redukcija" zapisa.
Na 1 GB spominsko kartico gre cca 230 slik.
Za snemanje filmčkov v najvišji resoluciji in max 32 minut (na 4 GB ) potrebuješ hitro kartico (če to funkcijo sploh potrebuješ)

Baterija v G7 je Li ion NB-2LH ,ki zadošča za cca 200 posnetkov,kar ni prav veliko (in je najmanj med vso konkurenco).Nekaj tega gre na račun IS,pa vseeno.
Obvezno boš potreboval rezervno baterijo.

ISO uporaben do 200,pri 400 že velike izgube zapisa in popačenja (sploh pri nočnih posnetkih).ISO 800 in 1600 praktično zelo malo uporabna (beri: bolj-neuporabna).
Canon G7 ima tudi ISO 3200.... Rofl ...kjer pa se s programom uporabi manjša resolucija (manj MP).

V testih se omenja tudi problem "rdečih oči" (red eye effect)

In pa draga dodatna oprema (predvsem konverterji).

Vseeno pa veliko konkurence v tem "popotniškem razredu" ni.
Tu mislim na:
ne preveč velik fotoaparat,vsaj 6x optični zum z IS,vse ročne nastavitve,možnost zunanje bliskavice (opcija:možnost dodatne opreme)....

Med kandidate drugih znamk bi pogojno lahko sodil Panasonic DMC-TZ3
Toda brez vseh ročnih nastavitev,brez hot shue,pri Panasonicu senzorji še ne dajo top kvaliteto........ no

Sem sam pri podobni dilemi.Čakam,da bo Fuji naredil naslednika E900 z več zuma in manj MP...... cool yes cry

thumbsup

0   

Janez @xylem 18. Jul 2007, 18:12

Zbranih par foticev v ta namen:
http://www.imaging-resource.com/WB/WB.HTM?view=dp_travel
 0   

janezb @janezb 18. Jul 2007, 19:44

Jaz sem pred isto dilemo, nekako se ogrevam za Panasonic Lumix DMC-LX2 oziroma Leica D-LUX 3 (malo izboljšan Panasonic). Po testih sta oba OK, sicer je zoom le 4 x imata pa široki kot 28 mm z dodatno možnostjo 16:9 formata. A kdo mogoče uporablja katerega od obeh omenjenih aparatov ?

LP
 0   

Aleksander @discom 18. Jul 2007, 21:04

janezb je napisal/a:
...nekako se ogrevam za Panasonic Lumix DMC-LX2 oziroma Leica D-LUX 3 (malo izboljšan Panasonic). Po testih sta oba OK, sicer je zoom le 4 x....

Ne vem,kje si slišal da je pri Panasonic DMC-LX2 vse OK....... bigeek
Sicer ima tudi dobre lastnosti kot so različni fotmati (16:9; 4:3; 3:2),precej funkcij,dober OIS,dober Leica objektiv,toda ni vse tako lepo.
Na testu zelo pograjajo senzor,ISO nad 100 slabši, (tudi Intelligent ISO Control je navaden she*t),pri JPG posnetkih precejšnje izgube detajlov (bolj priporočajo RAW format).
Potrebno je prebrati cel test in si pogledati slike.

Test:

http://www.dcresource.com/reviews/panasonic/dmc_lx2-review/

Pri Imaging resources in Steves digicams ga sicer nekaj bolj pohvalijo.
Pri Steves digicams tudi predlagajo kot alternativo cenejši Canon A640.

Toda meni se mi zdi za popotniško fotografijo 4x optični zum premalo.Računam na vsaj 6x optični zum,več pa pri kompaktu (ki ni "prevelik" - to je sicer relativno pri vsakem posamezniku) ni za računati.Seveda brez konverterjev.

thumbsup

P.S.:

xylem je napisal/a:
Zbranih par foticev v ta namen:
http://www.imaging-resource.com/WB/WB.HTM?view=dp_travel

Tale spisek fotoaparatov za popotniško fotografijo na Imaging resource je pa tudi kar nekaj BV:Skupaj jabolke,hruške,pomaranče....
Kako lahko nekdo primerja (in da v isto skupino) Nikon D40,Canon EOS 400D Rebel XTi,Canon EOS 5D in Canon PowerShot SD800 IS Digital ELPH,Casio EXILIM ZOOM EX-Z1000,Olympus Stylus 770 SW..... bigeek no

Čeprav,po drugi strani imajo po svoje tudi prav - vsak fotoaparat se lahko uporablja za popotniško fotografijo.Mogoče bo pa kdo s sabo vlekel Daguerreotype ( za cca 590,000 €) , Hasselblad H2D ali kaj podobnega...... biggrin

thumbsup

0   

Aljaz @duc 18. Jul 2007, 22:19

za popotništvo, vendar brez ročnih nastavitev in možnosti dodatnih stvari + da je dokaj žepna zadeva je definitivno TZ3 nekaj boljšega kar dobite za dobrih 400€.

10x optični zoom
28mm wide kot (od 28-280mm torej)
stabilizacija

+

obvezen nakup še dodatne baterije, ker je poraba dokaj velika za cca. 250 fotk..

je pa avtomatika, če komu kaj pomaga grin

lp, duc
 0   

Aleksander @discom 18. Jul 2007, 22:24

discom je napisal/a:
....Med kandidate drugih znamk bi pogojno lahko sodil Panasonic DMC-TZ3
Toda brez vseh ročnih nastavitev,brez hot shue,pri Panasonicu senzorji še ne dajo top kvaliteto........ no

cool deal

thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati