0   

Sebastjan Oblak @Obl4k 15. Jul 2007, 18:03

Lep pozdrav,

tole je moj prvi post na temle forumu. Naj se predstavim. Ime mi je Sebastjan, star sem 15 let, prihajam iz ljubljane ... =)

Kot hobiji se ukvarjam z maketarstvom, kolesarjenjem pred tremi tedni, sem se ob nakupu canona EOS 400D začel še ''bolj'' resno ukvarjati z fotografijo.

Pred dvemi leti mi je umrl dedek. Po njem je ostalo veliko stvari, katere bi moj fotr najraje vrgel v smeti, ker je prepričan da se na de veliko s tem. Govorim o 4 fotoaparatih ter kar nekaj objektivi in opreme...

1. Praktica IV
2. Praktica LLC
3. Praktica MTL 5 B
4. Pentacon six TL

With box- z škatlo.

1. Carl Zeiss Jena DDR MC biometar 2.8/80
2. Carl Zeiss Jena DDR Sonnar 3.5/135 (Leather Case)
3. Pentacon auto 1.8/50 Multi Coating
4. Pentacon auto 2.8/100 (With Box)
5. Pentacon electric 1.8/50
6. Meyer-Optik Gorlitz Telemegor 5.5/1800 (With Box)
7. Pentacon 4/200 (With Box)
8. Jena Flektogon 2.8/35 (With Box)

Še nekaj dodatne opreme, večinoma za Pentacona six TL

Pentacon neka kromirana zadevca, kakšen lens adaptor ali kaj, ki pride pred objektiv na telo.

Pentacon tudi kot nek viewfinder, samo da je vf na vrhu kamere in ne na zadnji ploskvi

Pentacon x2 neke vrste view-finder adaptor

Sunpak
GX8R Ring Light

Zdaj me zanima, kaj s tem. Uporabljal verjetno ne bom, 1 od zgornjih kamer bom verjetno obdržal za spomin, ostalo bi pa prodal... Je kdo zainteresiran?

lp smile
 0   

Oracle @Oracle 15. Jul 2007, 19:20

OT: A si ti iz drawl? devilish
drugače pa lepa zbirka, če imaš plac daj nekam in mej za okras, v nasprotnem primeru nesi na foto antiko in tam prodaj da bo za pivo devilish
 0   

Martin Peca @mPECA 15. Jul 2007, 19:22

če vprašaš mene... hrani... vedno bo prišlo prav kaj takega... če drugo ne... za obudit malo nostalgije grin
 0   

iztok @izo 15. Jul 2007, 19:30

vse objektive (če so m42) lahko ponucaš na svojem canonu prek m42-eos adpaterja, ki ne košte ne vem kaj (kaj pa vem, ene 20€).
pa p6 (6x6 format) je tud fajn met, če dela..
praktic je precej, ostale dej v omaro za spomin (kr za njih itak ne dobiš nič), ene pa izberi (tista, ki je po funkcijah iz delovanj najboljša) in imej za šklocat, ko te prime s filmom delat.
 0   

Aleš @lial 15. Jul 2007, 20:40

Vse kar je napisal Izo, pa še: ko boš (če boš) dobil veselje za fotkanje s temi starimi objektivi, ti bo žal za vsakega ki bi ga morda prodal.
V večini primerov je ostrina fotk precej nad modernimi nižje in srednje cenovnimi objektivi, le malo se je treba poglobit. To pa je tudi užitek.

Zato še enkrat: če res ne rabiš denarja - ne prodajat.
Večinoma so zadeve, ki si jih navedel v cenovnem rangu med 20 in 50€...
Pri Meyer-ju si se verjetno zmotil, je 180 in ne 1800.

LP
 0   

Sebastjan Oblak @Obl4k 15. Jul 2007, 21:05

Kot prvo, hvala za številne odgovore, v kratkem času. Zdaj takole, sicer se nisem še toliko poglobil, katera od Praktic je boljša. eno bom ziher obdržal. Samo je pa nek problem, okej reicmo bom obdržal 2objektiva, seveda že spet, najboljša (katera so to), da malo sprobam =).

Zanima me še to, če recimo me kdo vpraša kaj bi prodal za koliko, ne vem točno kakšno ceno naj mu postavim, predloge? Upoštevati moram tudi to, da recimo če bi hotu nekdo kupiti Pentacon-a, bi mu moral zraven dodati še vse dodatke...

lp

edit: Oracle, Blizu-šiška
 0   

Marjan Krebelj @Nikio 15. Jul 2007, 21:19

Jst ti svetujem, da se začneš ukvarjat s fotografijo, tudi na digitalen način. Sproti obiskuj forume in spletne strani, kjer boš pridobil znanje o tem, kaj za eno opremo imaš, in potem boš vedel tudi koliko je vredna. Sicer te lahko vsak malo bolj spreten takoj okoli prinese.
[url=http://my.opera.com/Nikio/blog/][size=11:2222f2fe55][color=darkred:2222f2fe55]Blog[/color:2222f2fe55][/url][/size:2222f2fe55] - [url=http://photo.net/photos/marjan][size=11:2222f2fe55][color=darkred:2222f2fe55]Portfolio[/color:2222f2fe55][/url][/size
 0   

Aleš @lial 15. Jul 2007, 21:29

Za cene je težko. Še najbolj si boš predstavljal kaj imaš, če pogledaš na e-bay-u.
Od objektivov, ki jih imaš, nikakor ne prodajaj Pentacon 4/200, imam dva primerka in sta oba špica . Pentacon auto 1.8/50 je verjetno tudi v vrhu, ta bi ti znal priti prav obrnjen (za macro).
 0   

Martin Peca @mPECA 15. Jul 2007, 23:40

ne prodajat!!! predvsem ne objektivov... dokler jih imaš je njihova vrednost... (predvsem uporabna) visoka!!!

če jih pa želiš prodat... boš pa bore malo dobil ven dnarja...

pol kvadratnega metra za imet to nekje skrbno spravljeno se zihr najde nekje po hiši... tko da... obdrži...

mogoče če jih prodaš si boš lahko privoščil dopust, teden dva... oziroma nabavil kaj drugega... plačal kakšno zavarovanje za avto (vkolikor voziš že grin )...
ampak po nekaj časa ti bo jasno kaj si storil in ti bo žal... vrjemi... predvsem če te fotografija ZANIMA! če te navdušuje...
 0   

Sebastjan Oblak @Obl4k 16. Jul 2007, 13:11

Eto slike,

plus, s temle moram tudi še kaj narest, sem tudi najdu (digitalno kamero si tudi že lastim, plus imam že eno približno enako staro)

lp
 0   

Martin Peca @mPECA 16. Jul 2007, 13:14

ej a bi prodal praktico six TL? če deluje seveda smile
pa kakšen objektiv je gor oziroma kateri so še za ta aparat?

kr me ta format grozno muči smile zdej pa bi si prow rad privoščil enga... dnar je grin
 0   

Sebastjan Oblak @Obl4k 16. Jul 2007, 13:28

Bi prodal seveda =). Imam pa še kup opreme zraven ki to jo podarim...objektiv je gor ... Carl Zeiss Jena DDR biometar 2.8/80

slike samo da mi uploada...

edit: eto jih

aja mam pa še en kup starega papirja za fotografije delat, če kdo hoče mu podarim =)
 0   

Sebastjan Oblak @Obl4k 16. Jul 2007, 18:23

Pozdrav,

rad bi se zahvalil vsem, ki ste predlagali naj kupim adapter m42.

V mixiju mi je rekel (sem mu pokazal objektive) da so vsi objektivi super. tam mi je tudi demonstriral z temle adapterjom in z ojbektivi na canonu 30D (super mašinca =) ). Danes malo doma sprobal vse in morma reči da je res...1A. Srečen sem ZELO da so mi bili ti objektivi dani in da lahko zdej še bolj experimentiram.

lp
 0   

Aleš @lial 16. Jul 2007, 18:41

thumbsup thumbsup

Še nekaj: tole zadnje na sliki je macro bliskavica. Če dela, jo obdrži!

LP
 0   

Sebastjan Oblak @Obl4k 16. Jul 2007, 18:59

dela dela, samo nevem kako bi jo priklučil na Eosa biggrin
 0   

Martin Peca @mPECA 16. Jul 2007, 19:00

jst bi to bliskavico bigrazz
 0   

Aleš @lial 16. Jul 2007, 19:13

Ne vem, če je to opcija, ampak verjetno ima bliskavica kakšen priključni kabel?
Za takšne povezave se dobi marsikaj, nekaj od tega je tukaj

Pa brez panike, preden prikljapljaš, se poglobi v zadeve, tudi na tem forumu smo se že pogovarjali o združljivosti posameznih starih bliskavic.
V skrajnem slučaju jo priklopiš na tole čudo

Veliko zabave!
 0   

Stane Crnjak @staneC 16. Jul 2007, 19:29

Tukaj preveri kakšna je komaptiblnost bliskvic in fotoaparatov. Da ne bi šmelcalo
 0   

Zelod @flambirana_oFca 16. Jul 2007, 19:29

Ohoho to pa je zbirka! Vsaka čast. thumbsup
Jaz sem se po grenki izkušnji, ko sem v 3. razredu prodal pradedkov delujoč (!) fotoaparat na meh iz leta 1921, za borih takratnih 4000 bonov (kreten, ja!), naučil da se starih foto stvari nikoli ne prodaja.
 0   

Sebastjan Oblak @Obl4k 16. Jul 2007, 19:33

Pozdrav,

mah tale bliskavica bi bila samo stroški za prikljop ipd...

Zanima me, če bi znal kdo pomagati, kakšna je razlika med:
Pentacon auto 1.8/50
Pentacon electric 1.8/50

Tri slike, narejene z electricobjektivom

Meni je kul =) Daleč preseglo moje prvotno mnenje o nastalih slikah z temle objektivom.

Če ne bi blo vas bi zihr use dal na stran za prodajo. Tako pa se trenutno počutim kot nasrečnejši 15letnik :Dlol

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati