0   

Martin Peca @mPECA 15. Jul 2007, 19:12

no zanima me samo informativno... ne želim nobene vojne začenjat še na to temo... bigrazz rad bi videl kaj je trenutno in med fotografi... oziroma s čim se vi zadovoljite... grin

konkretno pa me to zanima zato, ker bi rad videl če kdo uporablja AMD Opteron v njegovem mlinčku... saj se vedno bolj nagibam k nakupu rabljenega prej omenjenega procesorja... ker mi žal Athlon64 3200+ (navit na 2600MHz iz začetnih 2000) otežuje delo ko imam kakšnih 200-300 RAW posnetkov za odpret in jih shranit...

torej konkretno vprašanje se glasi: AMD Opteron ali AMD Athlon X2?

PS: ne mi pisat postov naj si kupim kaj novejšega ker nimam namena menjevat vsega... menjati mislim samo procesor!!!
 0   

iztok @izo 15. Jul 2007, 19:45

procesor ni tako grozno pomemben (no, je že fajn, da je hiter), predvsem rabiš dober, kvaliteten disk in spomin (s pravim hlajenjem ipd).in čimveč naj ga bo.
čist tako, spomin je največkrat krivec za razne bluescreene ipd, ne šparat pri temu in izbirajte predvsem kvalitetne komponente.
pa dobro grafično kartico z dobrimi driverji, če so ti barve pomembne.
 0   

Martin Peca @mPECA 15. Jul 2007, 19:51

no da povem kaj se skriva pri meni:

ASUS A8N Sli matična (žal je bla takrat edina izmed novejših ko sem jo kupoval... sicer ne bi vzel Sli varjante)

Geil DDR 400 2x512MB... naviti na 220MHz in z zategnjenimi latencami in reciklirnim časom na 1T namesto 2T...

Leadtek Geforce 6800GT zmodana v Quadro 4000 (al kaj že pride ven) biggrin pa navita do maximuma... smile

procesor pa je žal trenutno glavni krivec pri shranjevanju datotek in obdelavi (CMYK 16bit... in ni odprta samo ena fotka)
 0   

Andrej @fotokaj 15. Jul 2007, 20:05

Pentium DualCore 3.2
GeForce 7900/256 GT
2Gb RAM (po dopustih nadgrajujem na 4Gb)
2 X 160Gb/7200rpm vezana diska + 500Gb WD MyBook (pisofšit od externega diska)
 0   

misfits @misfits 15. Jul 2007, 20:24

fotokaj je napisal/a:
500Gb WD MyBook (pisofšit od externega diska)

zakaj? sem ga glih mislil kupit

Pantium 4 (2800 MHz)
ram 512
je že mal staro, ampak še kr gre
 0   

Peter Atanackov @Geo 15. Jul 2007, 20:47

Sempron 2500
512mb
Radeon 9800

Sempron 3000
2 X 512mb
Radeon 9600

Pentium 2.53ghz
512mb
geforce 5900

Vsi so rahlo zastareli smile

Aja WD externi 250gb disk, mybook varianta, zanic ker je pocasen za ponoret.
 0   

mitja @mitzila 15. Jul 2007, 21:20

Celeron(R) CPU 2,40 GHz
768 mb
Radeon 9550

Čedalje bolj opažam, da bo treba zamenat. Bo že! upset
 0   

Martin Peca @mPECA 15. Jul 2007, 23:48

koliko od vas pa dela v RAW načinu? kr recimo zdej sm na MMSu fotkal vse v raw... in danes sm shranjeval fotke... 1000 fotk vsega skupaj približno... (to so primeri kjer je pomembno "škljocanje")... in je malo zamudno čakati na vse te fotke da se odprejo, naložijo previewji, da jih avtomatika obdela, da se shranijo, itd...

predvsem pa... ko obdelujem (recimo zdej experimentiram s križanjem barvnih sistemov) uporabljam eno fotko odprto v CMYK 16bit, pa eno v LAB 16bit, pa še eno v RGB 16bit... in ko se nabere popravkov in korakov v history, se zna mašina kar počasi odzivat... če imam samo eno fotko odprto seveda... aja pa vsaka fotka ima 3-4 layerje...

da o več fotkah niti ne govorimo (4,5 fotk...)

tukaj mislim da ima največjo vlogo procesor IN ram (ampak raje bom prej procesor zamenjal, ker opažam da je rabljenih vedno manj za dobit, ram pa ne bo nikoli tak problem)...

kaj pravite na opteron procesor? (strežniški)... saj photoshop nima še podpore za večjedrne procesorje a ne? oziroma... ne izkorišča več jeder hkrati?
 0   

bockorek @bockorek 16. Jul 2007, 00:04

Tudi opetron ne bo pomagal glede history in tega, ker tam je le pomembna količina RAM-a. Torej če res delaš vse v RAW, pa da še PS odpreš....imej minimalno 2Gb rama, ampak daj raje 4Gb. Ko boš imel 4Gb dobrega rama in tudi diskovja potem premišljuj o procesorju.

Dober procesor z malo rama je kot veliko megapikslov z škart objektivom.
 0   

Martin Peca @mPECA 16. Jul 2007, 00:11

4GB mi je itaq brezveze... ker windowsi ne znajo delat z več kot 3GB... sicer za visto je uradno podprta tudi večja količina... ampak to moram videt še v praksi... smile

zagotovo z winXP je neprofitno imet več kot 2GB rama... oziroma so razlike ultra minimalne...

bom pa razmislu... če dobim kje kakšn kit 2x1GB rama... pomožnosti kakšen dober primerek za navijanje... si ga bom takoj privoščil... samo kaj ko spominski moduli držijo cene bigrazz sad biggrin
 0   

bockorek @bockorek 16. Jul 2007, 00:19

Isto je kot pri fotografiji. Objektivi držijo cene (tisti, ki jim že lahko rečeš objektiv), aparati pa grejo in pridejo novi.
 0   

chips @chips 16. Jul 2007, 07:20

AMD 3800 x64
1GB RAM
120GB + MyBook 320GB (glanc nov, pa dela vredu. kaksne tezave imate drugi?)
ATI 512mb

Nobenih tezav glede hitrosti, tudi pri porocni fotografiji s 400+ RAW fotkami.
[i:0172c3323d]"Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)[/i:0172c3323d]
| [url=http://www.deniszupan.com]DENISZUPAN.COM[/url] | [url=http://blog.deniszupan.com]BLOG[/url] |
 0   

Andrej @fotokaj 16. Jul 2007, 09:41

MyBook? Sem kupil Premium Edition, tole s FireWire povezavo. No, tale FW povezava sploh ne dela, mrtvo, dela sam USB 2.0. V več kot polovici primerov, ko zaštartam računalnik, se disk z njim ne zalaufa, računalnik ga sploh ne zazna. Moram iz diska ven potegnit napajalni kabel, ga nazaj vtaknit, čez kako minuto se disk zalaufa in se pokaže tud na računalniku. Zgodi se tudi, da disk "izgine" kar med delom; restartat moram računalnik in ponovit vajo z napajalnim kablom... Bi ga že zamenjal, sam sem gor nametal za dobrih 400Gb fotografij in dokler ne najdem/si sposodim še enega diska, da vse preselim oz skopiram, se ga ne upam nikamor nosit... Tudi zaspim zaenkrat bolj nemirno, saj ne vem a bo zjutraj še laufal al ne.
Tistim, ki nameravate ta disk nabavit, močno svetujem da pogledate kaj drugega. Tisti ki ga že imamo, pa držmo pesti da bo prasica delala! Svojega gnarja je vreden tudi spodnji link:

http://www.tomrafteryit.net/western-digital-my-book-pro-edition-ii-sucks/
 0   

Alien @Alien 16. Jul 2007, 09:51

Meni dela MyBook brez problemov. Za FireWire povezavo je treba instalirat driver, ki je priložen v folderju na samem disku, drugače res ne dela.
Same hitrosti pa ne morem ocenjevat, ker ga nimam s čim primerjat. Backup kompletnega diska s prenosnika (cca.30 GB podatkov) mi recimo naredi v 25 minutah, za višjo hitrost pa je po mojem ovira hitrost diska v prenosniku.
 0   

primoz75 @primoz75 16. Jul 2007, 09:57

fotokaj je napisal/a:
MyBook? Sem kupil Premium Edition, tole s FireWire povezavo. No, tale FW povezava sploh ne dela, mrtvo, dela sam USB 2.0. V več kot polovici primerov, ko zaštartam računalnik, se disk z njim ne zalaufa, računalnik ga sploh ne zazna. Moram iz diska ven potegnit napajalni kabel, ga nazaj vtaknit, čez kako minuto se disk zalaufa in se pokaže tud na računalniku. Zgodi se tudi, da disk "izgine" kar med delom; restartat moram računalnik in ponovit vajo z napajalnim kablom... Bi ga že zamenjal, sam sem gor nametal za dobrih 400Gb fotografij in dokler ne najdem/si sposodim še enega diska, da vse preselim oz skopiram, se ga ne upam nikamor nosit... Tudi zaspim zaenkrat bolj nemirno, saj ne vem a bo zjutraj še laufal al ne.
Tistim, ki nameravate ta disk nabavit, močno svetujem da pogledate kaj drugega. Tisti ki ga že imamo, pa držmo pesti da bo prasica delala! Svojega gnarja je vreden tudi spodnji link:

http://www.tomrafteryit.net/western-digital-my-book-pro-edition-ii-sucks/

jaz imam 2 taka diska. en je osnovni, z samo USB-jem (mam na PCju povezano) en je PRO z FW 800 (mam na Jabučku). oba delata BP. Ti tvojega raje menjaj, dokler je v garanciji.
 0   

T @kookie 16. Jul 2007, 10:05

tud men dela MyBook 320 premium odlično (star 2 meseca). dela tako s FW kot USB, primerjat pa tud nimam s čim, za moje pojme dost hiter. priporočam. thumbsup

sicer mam pa Athlona 2000+XP (1667Mhz)
512MB RAM
80+120GB disk
pa ATI nevemkermodeltočno 64MB grafično

vse bolj razmišljam, da bi menjal oz nadgrajeval, pa ne vem kako, ker sm 'vn padu' iz računalniške scene. če ma kdo kakšno idejo za cenovno ugodno/zmogljivo zadevo, se priporočam
 0   

Gasper @GoZilla 16. Jul 2007, 10:10

Athlon 2000+
1.5GB RAM
GeForce FX 5500
160 + 60 + 40 GB diski

V kratkem nova mašinca uleti thumbsup thumbsup
 0   

chips @chips 16. Jul 2007, 10:43

Ko smo pri MyBookih...menda dela preko USB 2.0 (s 60mb/s) hitreje kot preko FW (s 50mb/s)...
[i:0172c3323d]"Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)[/i:0172c3323d]
| [url=http://www.deniszupan.com]DENISZUPAN.COM[/url] | [url=http://blog.deniszupan.com]BLOG[/url] |
 0   

iztok @izo 16. Jul 2007, 11:13

tudi meni wd ne dela težav, imam pa tist osnovni model prek usb2 vodila. če ti ne dela firewire, probaj samo na usb priklopit. skoraj ziher je problem v tvojem računalniku (kakšen slabo napisen driver za firewire ipd), lahko pa maš defekten wd, vse je možno, dej preverit na kakšen servis.
in še enkrat firewire obstaja v dveh hitrostih, a in b standard in po mojem je večina teh vgrajenih na plate (govorim za pc-je)s slabšim prenosom, ki je približno enak usb2 prenosu (okrog 400mbit/s), ta drug pa ima 2x hitrejši prenos (800mbit/s). torej, za res optimalni izkoristej fw je treba pazit pri komponentah.
 0   

Andrej @fotokaj 16. Jul 2007, 11:36

No, USB in FW protokola sta si v osnovi resda podobna, v praksi pa je FW vedno hitrejši od USB, kateri omogoča hitrosti DO ("do", to je ključno) 480 kb/s. FW, ki naj bi imel hitrost prenosa fiksno pri 400kb/s, je po številnih meritvah v povprečju min 40% hitrejši od USB 2.0, to je pa že precejšnja razlika.
Valda ne bom imel diska priklopljenega sam na USB, če sem pa plačal disk s FW povezavo? Sej pravim, bom zamenjal takoj ko z njega skopiram fotke.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati