0   

bostjan @BIZI 17. Jul 2007, 13:39

NAJPREJ LEP POZDRAV VSEM NA FORUMU.......
Potreboval bi nasvet pri izbiri makro obročkov in sicer za objektiv EF 100/2.8 USM Macr.....ni dolgo kar sem se začel zanimati za makro fotografijo tako da sem v tej kategoriji še vajenec.....no čim več informaci pa mogoče tudi kaki drugi predlog.....
hvala thumbsup
 0   

misfits @misfits 17. Jul 2007, 14:47

maš 2 varjanti, z AF in brez, tisti z AF so dražji in slišijo na ime Kenko, original Canon ne kupuj, ker obročki so samo luknja devilish. Verjetno pri makru ostriš ročno (vsaj pri taki povečavi), zato lahko vzameš cenejše brez možnosti AF.
Z vsemi tremi obročki imaš pol s tem objektivom še enkrat večjo povečavo, je pa tud za nekaj cm vse skupaj daljše in za 1 zaslonko temnejše.
Veliko bolj udobna, lahka in mogoče tud bolj kvalitetna varjanta je uporaba Raynox predleč, je pa problem pri makro objektivu in predlečah, ker je malenkost back fokusa in je treba ostrit vedno malenkost naprej (s časom se navadiš) in ne da se nataknit Canon makro fleša na objektiv.
 0   

bostjan @BIZI 17. Jul 2007, 15:14

hvala za nasvet misfits......kje pa loh pri nas nabavim kenko obročke....?????..
no pa ko smo že pri tej temi bi te še vprašal po bliskavici ker vem da maš iskušnje stem ..katero mi bi priporočal
canon Macro Ring Lite MR-14 EX ali sigma EM-140 DG Macro ??????
tnx..........
thumbsup
 0   

Samo Šteharnik @striker42 17. Jul 2007, 15:21

misfits... hvala za informacijo! Jaz pa sem že *** nase, ker sem kupil 2 komleta predleč za 58 in 55 mm! Zakaj?Planiral sem nabavit Canon 100mm macro (uporabljane tudi na starem Canon 28-80 macro), pa sem (preden sem napolnil foto malho) kupil ugodno Sigmo 50 mm f 2.8 macro z 55m ... in posledičlno tudi predleče. Ring bliskavica... ja se veda, po dopustu bo padla!
takšna, da gre na 55 in na 58 mm, pa še kaj zraven 68).[/list]
 0   

misfits @misfits 17. Jul 2007, 15:39

Imel Sigmin makro fleš, zdaj imam Canona, ki mi je dosti boljši. Zaradi večje površine bliskovnih cevi daje mehkejšo svetlobo in osvetljen model zgleda dost lepš, pa zlo fajn mi je funkcija, ki omogoča nastavitev razmerja med eno in drugo polovico v sekundi.
Sigma ima premalo razpršeno svetlobo, se pa da tud to zrihtat. Jaz sem čez fleška v oddaljenosti približno 1 cm prelepil dvojni bel listek in je bilo super. Le dosti moči je pobralo.
Je pa Sigma boljš pri kapljicah, ker zaradi manjše površine bliskov pusti manjši odblesk v kaplji.
Priporočam Canon.
 0   

bostjan @BIZI 17. Jul 2007, 16:05

misfits maš mogoče kaj iskušen z makro konvektorji Canon 58mm Close-up Lens 500D-250D in 150D.....???? kje pa priporočaš nakup kenko obročkov.....?????
 0   

misfits @misfits 17. Jul 2007, 16:22

Sem probal 250D, ma brez veze, ko pa so Raynox enako dobre ali celo boljše, zraven dobiš adapter in jih lahko uporabljaš na navojih od 52-67 mm, imaš možnost večjih dioptrij in so cenejše.
500D je dioptrija +2 in je namenjena za teleobjektive.
Ampak, če boš kupil predlečo pol ti makro fleš od Canona ne gre gor, ker obroč fleša se natakne direkt na objektiv in pri tem ne moreš imet še kaj na objektivu.

Priporočam tam kjer je najceneje bigrazz
Pri nas je mogoče tukaj: http://64.233.183.104/search?q=cache:EXs0-Mxkz7gJ:www.cumulus.si/product/c1003/2280+kenko+obro%C4%8Dki&hl=sl&ct=clnk&cd=1&gl=si
 0   

bostjan @BIZI 17. Jul 2007, 16:45

no mislim da bom kar začel z kenko obročki pol pa še canonovo bliskavico in fotkat............ ful ti hvala za nasvete.......
lp. thumbsup thumbsup thumbsup
 0   

bostjan @BIZI 17. Jul 2007, 16:45

no mislim da bom kar začel z kenko obročki pol pa še canonovo bliskavico in fotkat............ ful ti hvala za nasvete.......
lp. thumbsup thumbsup thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati