0   

Luka @prasicek 17. Jul 2007, 15:13

Pozdravljeni,

malo sem pregledoval forum in objavljene slikice in zasledil, da zelo malo fotografov uporablja Nikon D40 / D40X. Zakaj to? A je kamera slabša, predraga... Zelo veliko uporabnikov uporablja Canon 400D.
A lahko kdo napiše konkretne razlike med Canonom 400 d in Nikonom D40 / D40X. iz prve roke.

Kupujem namreč novo mašino in se zelo navdušujem nad Nikonom vendar ne poznam nikogar, ki bi karkoli povedal o tej kameri. Ocene, kritike in testi, ki jih lahko najdemo na netu so zelo dobre ampak v praksi zelo malo fotografov uporablja to kamero. Ravno zaradi tega sem začel razmišljati tudi o Canonu 400D.

Kaj pravite vi, kaj bi vi kupili in zakaj? Če primerjam tehnične lastnosti so zelo podobne pri vseh treh kamerah.

Hvala za odgovore:
Luka
 0   

igor @svere 17. Jul 2007, 15:27

Jaz tudi razmišljam o nakupu Nikona D40. Tako, da tudi mene zanima smile

Lp svere
 0   

iztok @izo 17. Jul 2007, 15:34

na prvi pogled mogoče res precej podobne, ampak prva zadeva, ki mi pade na pamet glede prednosti je af sistem pr 400d. vzet je iz stopničko boljš kamere 20/30d (oz vsaj nekaj podobnega), se prav 9 af točk, kar zelo prav pride pr kakšnih hitrih objektih ipd. d40 ima samo 3 af točke (sicer za začetnega fotografa čist dovolj), res ne vem, zakaj so šli to zreducirat, standard je vseeno višji kot 10-15 let nazaj.
za druge razlike pa ne vem, fotke bood faj z vsemi naštetimi, ampak za hitre objekte, bolj šfoh luč ipd pa bo najbrž canon boljša izbira.

še primerjava tehnično:
http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=canon_eos400d%2Cnikon_d40%2Cnikon_d40x&show=all
 0   

BBKing @BBKing 17. Jul 2007, 15:46

UI je pri Canonu boljši. Ključne zadeve so na dosegu gumba. Pri Nikonu moraš vedno iti v menije.
 0   

Luka @prasicek 17. Jul 2007, 15:46

Sej med D40 in D40X je razlika itak samo v ceni (za slabih 250 eur kupiš sami 4 mio poxlov več, kar pa itak ni ključnega pomena). Večji problem se je odločiti me D40 in 400D. Pol je pa tu še 350D, ki pa tudi dela čudovite slikice, kot sem lahko zasledil v galeriji.

Odločitev je res težka.
 0   

misfits @misfits 17. Jul 2007, 15:51

ne preveč gledat čudovite slikce v galerijah devilish z vsakim jih boš lahko naredil in sploh aparat ni bistven za to.
Zakaj jaz ne bi Nikona 40, ker lahko uporabiš samo AF-S objektive.
 0   

Alien @Alien 17. Jul 2007, 16:06

Primerjava specifikacij D40X in 400D je mogoče lepše vidna tukaj:
http://www.dpreview.com/reviews/NikonD40X/page20.asp

Drugače pa, kakor je mogoče D40 trenutno še sprejemljiv, čez leto, dve ga bo najbrž bolj težko naprej prodat, D40X vsaj z megapiksli ne bo deloval predpotopno.

Pa še glede AF točk, če pustiš avtomatiki da izbira kje bo fokus potem je večje število najbrž prednost, če točko določaš sam je pa 3 čisto dovolj, no ja, vsaj 5 bi jih lahko pustili.grin Za formulo 1 slikat pa teli aparatki itak niso bili narejeni.
 0   

anonimnez @scano 18. Jul 2007, 06:28

Verjetno ne smemo pozabiti dejstva, da ko je canon naredil 300d in 350d, je bil par let pred konkurenco v tem cenovnem razredu. In če imaš doma nekaj objektivov za canona kako bliskavico od starejšega fotoaparata, potem skoraj nimaš kaj za razmišljat od katerega proizvajalca boš kupil kamero.

kolega mi je posodil svojega nikona za nekaj dni (sam uporabljam 400D) in se nikakor nisem mogel navaditi na vmesnik. Pri canonu imaš vse pomembne funkcije iso, svetlobno merjenje, izbira točke ostrenja,... pri roki. Pri nikonu sem moral it pa za vsako nastavitev v menije. Nasprotno je bil lastnik nikona navdušen nad gumbi na 400D.

Glede ostrenja v treh točkah pa lahko rečem samo SRAMOTA. V vsaki knjigi osnov kompozocije ti ta prvo napišejo da se motivi praviloma ne postavljajo na sredino temveč na presečišča črt, ki ločujejo tretjine saj sredina slike običajno ne pritegne pogleda.
 0   

Iztok Fink @tumpo 18. Jul 2007, 07:18

Ja imaš prav, težka odločitev. Po mojem mnenju je Nikon firma za katero nekateri veliko dajo. Če ti to ne pomeni veliko in nimaš nobenih AF-S objektivov, mislim da je bolje se odločiti za kakšno novejšo,cenejšo, bolj izpopolnejo reč. Ko sm bil sam pred isto skušnjavo pol leta nazaj, sm bil na koncu že pošteno živčen. Jaz osebno sm izbral Canona 400D pa sm dojel, da bi blo čist vseen če bi kupil 350d in preostalek denarja namenil za kvalitetno lečo. Moj nasvet je pojdi v trgovino in probaj več modelov, kot pravim ni nujno da ti bo Nikon ali Canon všeč, mogoče te bo pa kakšn Pentax bolj navdušil. Izberi kar se bo tebi zdelo praktično, sam tolk poglej, da bo po zmoglivostih z časom in pa da kopuješ del kompleta. Tako da se pozanimaj kakšne palete objektivov in dodatkov za kakšno ceno neka firma ponuja.,
Aja še moj odgovor
Nikon d40 star model
Nikon d40x predrag in po zmoglivosti zaostaja za konkurenco ( je pa Nikon )

Naj se ti ne mudi z nakupom..

http://izyfink.blogspot.com/
http://blog.slo-foto.net/tumpo/
 0   

Alien @Alien 18. Jul 2007, 07:52

scano je napisal/a:
Glede ostrenja v treh točkah pa lahko rečem samo SRAMOTA. V vsaki knjigi osnov kompozocije ti ta prvo napišejo da se motivi praviloma ne postavljajo na sredino temveč na presečišča črt, ki ločujejo tretjine saj sredina slike običajno ne pritegne pogleda.

Kaj imajo pa AF točke s kompozicijo? Kako pa tvoj Canon ve ali naj ostri desno ali levo od centra? Mu pustiš da on odloča? bigeek
 0   

Matevž Kocjan @kocjan 18. Jul 2007, 08:38

Prvo, kar bi mene odvrglo od nakupa D40, so 3AF točke, ki so proti 9im od 400D vzete iz 30D, malo nepraktične.

Drugo pa moreš tudi vedet kaj nameravaš več slikat. Če boš slikal hitre zadve, kjer je dinamika velika pa da ne boš mel dosti časa, potem ti pride prav imet najpomebnejše fukncije pod prsti, za kar je Canon nedvomno poskrbel, če boš pa slikal statične stvari, pa po mojem mnenju ni potrebno, da imaš res vse pod prsti.

Sam sem uporabnik 400D in je zlo vredu aparat za to ceno, v Nemčiji ga dobiš še tolko bolj poceni in pol pa v nabavo enega dobrega objektiva kar ti dazeloo dobro kombinacijo.
[img:9135e59418]http://shrani.si/files/canonuserb1078961.png[/img:9135e59418]
 0   

Luka @prasicek 18. Jul 2007, 09:07

Kakšno pa je vaše mnenje glede same zahtevnosti uporabe med D40 in 400D? Sem namreč začetnik v SLR. Za D40 sem slišal, da je zelo user friendly in da je zares lahko upravljati z njim in se učiti SLR tehnike. Kako to je pri 400D?

Pomembno mi je tudi, da ima aparat možnost avtomatskih nastavitev, ker aparata ne bom uporabljal samo jaz, ostali pa so popolni začetniki. Kolikor je meni znano imajo itak vsi SLRji tudi (ne vem kako se izrazit, zeleno možnost) možnost avtomatike torej, da ti aparat sam nastavi blendo in čas oz lahko nastaviš motiv, ki ga slikaš (landscape, portret..) in sam izbere nastavitve.

Mogoče imam samo jaz tak občutek, da je 400D bolj napredna zadeva in da je potrebno že kar precej znanja, da delaš lepe slikce. Saj pravim, mogoče je to samo moj predsodek.

A 400D ima motorček, ki premika leče objektiva? To me mogoče pri D40 mal moti. Se mi zdi, da si potem razmeroma omejen pri izberi objektivov.
 0   

Matevž Kocjan @kocjan 18. Jul 2007, 10:08

400D je prav tako kamera iz vstopniškega razreda, zato je namenjena lažji uporabi, za tiste ki komaj vstopajo v DSLR svet, pa da se uvajajo in postopoma spoznavajo vse fukncije. Definitivno je pa razlika med vstopniškim modelom D40 in 400D, zaradi nekaj ralzik, ki so ble že naštete, pa vseeno se mi zdi da je 400D vseeno pol stopničke višje, pa ti več omogoča.

In seveda ima tudi Auto Mode, pa neke nastvaljene fukncije za portrete, landscape pa tako, tako da to ni noben problem, bodo lahko fotografirali tudi ostali člani družine grin

Kar se objektivov tiče, pa lahko na 400D pripopaš od EF-S kit objekitva, do najbolj profesionalnih L objekitov od Canona, kar se tega tiče nima nobene omejitve....če pa ima, naj me kakšen bolj podkovan Canonaš popravi thumbsup
Pri D40, pa kot je že nekdo reku, lahko daš samo določene objekitve od Nikona gor, kar je spet - za D40
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 18. Jul 2007, 10:14

ma na 400d lahk prpopaš skor vse devilish
 0   

Boštjan Selinšek @NwA 18. Jul 2007, 11:58

jaz sm bil pred kakim mesecom v isti dilemi pa sm se odločo za 400d pa mi ni žal. jaz sm tudi čisti začetnik pa naj te ne bo strah zahtevnost fotoaparata, ker ga takoj pogruntaš smile drugače pa maš v knižici vse podrobno opisano
 0   

Luka @prasicek 18. Jul 2007, 12:30

Kolk vam pa kaj baterija zdrži pri 400D?

Še vedno čakam, da se javi kdo, ki je ponosni lastnik D40 / D40X. A ga res nihče ne uporablja? Sem nekaj bral, da moraš za vse nastavitve hodit v menije in jih tam štimat. A to drži?
 0   

Boštjan Selinšek @NwA 18. Jul 2007, 12:34

zgoraj so ti vsaj 10× to omenli, da moraš hodit v menije. baterija mislim da zdrži povprečno, še vedno pa si lahko nabaviš pomožno
 0   

Aleš @olympus0501 18. Jul 2007, 12:36

d 40x slike http://www.dpreview.com/gallery/nikond40x_samples/
 0   

Alien @Alien 18. Jul 2007, 12:54

Pa kaj bi rad še zvedel? Jaz imam D40x, ki sem si ga kupil samo zato, ker mi je D70s pretežak za celodnevno prenašanje naokoli (odkar ga imam je D70s v omari). Zaenkrat pogrešam nobene funkcionalnosti, v menije ne vem po kaj bi moral hodit... Nastavitev WB imam narejeno na funkcijski tipki, ker jo redno uporabljam, ostalo ti pa tudi ni treba hodit v klasične menije ampak le označiš s kursorjem na statusnem ekranu in spreminjaš. Nastaviš si AutoISO, kar pomeni, da se povečuje avtomatično, če je čas daljši od tistega, ki ga določiš (jaz imam recimo 1/15, če uporabljam 18-200VR) in to je to. AF dela brez problemov, objektivov AF-S ne pogrešam, ker sta mi za kar ga imam 10-20 in 18-200 dovolj. Izbor AF-S objektivov je pa itak več kot dovolj velik.
 0   

Matevž Kocjan @kocjan 18. Jul 2007, 13:00

kar se tiče baterij, ti nebi znal povedat, ker imam 2 v gripu in z dvemi zdrži res precej časa, je pa odvisno tud kolko šariš po menijih, kolko pregleduješ slike, kolko jih brišeš iz aparata, vgrajen flash dosti pije baterije, razen če ne boš mel zunanjega itd...je dosti dejvnikov, ki vplivajo na te reči....

mislim, pa da so ti v večini svetovali 400D....moreš tud na to pogledat, da je D40 poceni varianta in je za ljudi k nebi radi kupovali slabih kompaktov, nebi pa niti kupovali zapletenih DSRL sistemov, katerih nadgradnja (objekitvi, flashi, sprožilci itd.) je precej draga. Čeprav D40 ne poznam iz prve roke, sklepam to po ceni in karakteristikah. Pri 400D imaš že vredu DSRLja na katerga lahko daš kateri kol Canonov objekitv in vse. Zdaj če se res odločaš samo med 400D in D40, mislim da so posti kr pretehtali na 400D thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati