0   

Sebastjan Oblak @Obl4k 19. Jul 2007, 12:31

Pozdrav,

ptoblem imam z enim od starejših objektivov, Pentacon 4/200. Problem je pri zaslonki. Danes sem malo gledal in ugotovil, da ko jo čisto zaprem ni lep krog. Pogled pri boljši svetlobi je razkril, so se tiste kovinske ploščice, premaknile iz mest. Zdaj sem se lotil popravila, pa sem prišel do zapleta. Kako priti do zaslonke? ali priporočate da raje odnesem na servis?

lp, ter hvala za odgovore v naprej
 0   

Elvis @NaKarpoV 19. Jul 2007, 12:45

tako delikatne stvari je vedno priporočljivo dat serviserju v popravilo, ker sam nimaš tolk izkušenj pa opreme za kej takega.

Seveda, če ti objektiv nič ne pomeni, pol pa kr šaraufi. Leče odstranjaš tako, da najprej tisto plastiko okoli njih odviješ, tako pri vseh lečah, enkrat pa boš prsu do dna <- zaslonke:)
 0   

stlux @stlux 19. Jul 2007, 13:01

Pri vseh objektivih ni krog lahko je tudi hex itd... tako da ni nujno da je kaj narobe

lp
 0   

Sebastjan Oblak @Obl4k 19. Jul 2007, 13:06

Bom odnesel na servis. Sam sem probla in po 4 vijakih ugotovil da mene ta objektiv ne bo pustil do zaslonke smile lol. Lak priporočate kam naj odnesem, ali ima Mixi servis?

lp
 0   

chips @chips 19. Jul 2007, 13:12

Za take stvari bo najrbz Fotomehanika v Ljubljani najboljsi naslov (bili so v Krizankah, pa nevem, ce so se vedno tam)...
[i:0172c3323d]"Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)[/i:0172c3323d]
| [url=http://www.deniszupan.com]DENISZUPAN.COM[/url] | [url=http://blog.deniszupan.com]BLOG[/url] |
 0   

Dragan @lippi 19. Jul 2007, 14:51

izo kje si? biggrinbiggrinbiggrin
http://www.draganzlatanovic.com/
http://draganzlatanovic.com/blog
[b:067885716f]Imagination is more important than knowledge...[/b:067885716f]
 0   

Aleš @lial 19. Jul 2007, 17:28

stlux je napisal/a:
Pri vseh objektivih ni krog lahko je tudi hex itd... tako da ni nujno da je kaj narobe

lp

Ta objektiv ima 15 lamel in če je z njimi kaj narobe, popravilo skoraj nima smisla.
Kljub njegovi vrhunski kvaliteti ima tržno ceno (med 20 in 60€) precej manjšo od stroška popravila.
Pri Križankah je res ena firma, ki sliši na ime 'Tehnooptika', vendar nisem prepričan, če bi se lotili tega.
na Rudniku pa sta Fotomehanika, kjer imajo zasoljene cene in Mehanooptika, za katero tudi nisem prepričan, da bi sprejela (sprejel) v delo takšno zadevo.

Tako da... no

LP
 0   

Sebastjan Oblak @Obl4k 19. Jul 2007, 18:33

:/. Bom probal preprčati fotra v financiranje, samo dvomim... Bom utri poklical v fotomehanik...
 0   

Peter @petter 19. Jul 2007, 21:41

chips je napisal/a:
Za take stvari bo najrbz Fotomehanika v Ljubljani najboljsi naslov (bili so v Krizankah, pa nevem, ce so se vedno tam)...

Tudi jaz imam zelo dobre izkušnje s Fotomehaniko. Včasih so bili na Gosposvetski (center), sedaj pa so na Rakovniku (http://www.fotomehanika.si).
 0   

iztok @izo 19. Jul 2007, 21:56

ta popravilo ti bodo računali tolk, kot za 2-3 "nova", ne vem, kolk se splača to. bolj bi opozoril na to, če si sploh kakšno fotko probal nardit z njim prej. če so fotke ok, se ni treba sekirat, če lamele ne tvorijo perfketen krog ali ne, če se pa ne zapirajo ali pa zatakijo, je pa problem. največkrat je krivo to, da so lamele ali zvite ali pa zamaščene.
se da poštimat, ni tako zahtevno, samo če to delaš prvič, boš ziher kaj spraskal, zvil in verjetno nardil več škode kot koristi, ni pa nujno.
if ain't broken, don't fix it je kr dobro načelo..
 0   

Peter @petter 19. Jul 2007, 22:31

Kako leto ali dve nazaj sem dal v Fotomehaniko popraviti objektiv za Kiev 80 (zaslonka se ni zapirala). Prislo je kaksnih 7k bivsih SIT. Poklicati nic ne stane in ce dobro definiras problem, mislim, da lahko ka po telefonu izves ceno. Se pa strinjam, da se ne splaca popravljati, ce je popravilo vec kot je vrednost objektiva.
 0   

Boris Voglar @Billy 20. Jul 2007, 00:46

Če je tržna cena takšna kot pravite bo fotomehnika stala približno isto !

Za čiščenje teleobjektiva, ki na fotkah pušča drobne madeže so dejali cena popravila okrog 70 eur.

Za popravilce objektiva iz kit kompleta - plastičnega, ki je malo skočil iz zobčenikov in ni šel ne naprej ne nazaj je bilo tko po sindikalni ceni 20 eur...

to kar praviš je dost enga 'šraufanja', tako da 30 - 40 eur ziher.

So pa tam zelo strokovni in se spoznajo na stvari, nasvet oz. odgovor pa nič ne stane.
 0   

Sebastjan Oblak @Obl4k 20. Jul 2007, 09:16

Billy, si dobro zadel, 40€. Problem je, da zaslonko če dokonca odprem, je ena lamela tako iz mesta, da se jo že vidi na robu slike. zapreti tudi ne morem do konca. Če bo po sreči bom danes odnesel tja. Mislim meni se spljoh ni ratal prebiti do lamelc in ker nočem uničiti nisem nič pol na silo ali pa kej, sem samo dal vse nazaj....

lp
 0   

stlux @stlux 20. Jul 2007, 09:23

Lahko probaš en interval (ročno) da zelo hitro odipirš in zapiraš zaslonko in se lamela vrne v svoj provtni položaj 2.Odpreš zaslonko do konca in lamelo mal posilš s kakšnim priročnim predmetom (plastikalesdanebošpopraskalleč upset )
 0   

Sebastjan Oblak @Obl4k 20. Jul 2007, 15:24

Foto Mehanika, 6 dni, 37€. Eh ja....

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati