0   

Elvis @NaKarpoV 21. Jul 2007, 11:10

Na zadnji prireditvi sem opazil, da nimam pravega objektiva(kar se tiče zoom razpona, pa mal tudi ostrine), namreč uporabljam kit objektiv 18-55.

Zdj pa je tako, da že šparam za mal boljši objektiv za slikanje takih zadev(portretov, celotne scene...)

Mi lahko svetujete za kak objektiv, ki bi imel široki kot cca 18mm, tele pa 100mm ali več pa da bo usaj malce bolj oster od kit objektiva.

Ni potrebno da je canon, lahk je karkoli drugega, sam da dela smile
 0   

misfits @misfits 21. Jul 2007, 11:28

ta bo pa težka, kolkrtolk dobri objektivi za tvoj namen fotkanja niso od 18 pa do 100 ali celo čez. S podobnim razponom je malo objektivov, ti pa so bolj "popotniški".
 0   

Peter @Focus 21. Jul 2007, 12:31

Misfits ima popolnoma prav.

Za EOS 5D (FF) so nekaj podobnega naredili EF 24-105, vendar je tudi tisti na teleobmočju manj kvaliteten. Mislim da bi se moral odločiti še za en objektiv ( naprimer 18-55 in 70-200 ali kaj boljšega na širokem kotu).

Zadnjič sem videl na TV da je reporter, kar med prihodom pomebnega gosta zamenjal objektiv iz priročne lowepro-jeve lenscase, ki jo je imel obešeno za pasom (nekaj sekund!).

Ne nasedi na "popotniški objektiv", ki je vse in nič.
 0   

Elvis @NaKarpoV 21. Jul 2007, 12:41

ja trenutno imam 3 bl poceni objektive

50m 1.8
kit obektiv 18-55
ter 70-300 is

sam sem poskusil jih menjat in gre trenutek predstave hitro mimo sad

Body ki ga uporabljam je 400D in ta kit objektiv ima lih pravi široki kot (zame) sam zooma pa ni.
 0   

Oracle @Oracle 21. Jul 2007, 13:00

tamron 28-75 2.8! sicer ni točno to kar ti hočeš kar se gorišč tiče, ampak definitivno za to kar si rekel super glažovje!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati