0   

Jože @juicee 22. Jul 2007, 12:54

Problem: datoteke (slike *.jpg) lahko po mili volji kopiram, prenašam, gledam ''podrobnosti'', ne morem pa z nobenim programom za pregledovanje videti dejanske fotografije.

Na kratko, raziskovalec vidi datoteko, thumbnail predogled pa ni mogoč.

Ima kdo kakšno idejo? Programi kot so File scavenger, Unstoppable Copier ne delajo oz. ni sprememb. Prav tako ni problem RAW formata, ki jih windowsi brez plug-ina ne vidijo- to dela vse normalno.

Hvala za pomoč.
 0   

Aleš @lial 22. Jul 2007, 13:50

Si morda poskušal s Picaso?
 0   

Zelod @flambirana_oFca 22. Jul 2007, 13:55

Jupi, to je moje področje! biggrin

Za začetek predlagam, da probaš sliko prenesti na drug računalnik in jo tam odpreš. Dela?

Če ja, potem vse kar je, naredi na svojem računalniku System Restore na nek datum in uro za katero veš, da je računalnik deloval brezhibno.

Če slike ne odpre niti na drugem računalniku...

Potem bo potrebno pregledati v notranjost nekaj dokumentov kaj je zapisano notri.
 0   

Jože @juicee 23. Jul 2007, 20:15

Moram dobiti picaso, ampak dvomim da bo zadeva šla.
Z odpiranjem na drugem PC pa sem že probal, pa ni efekta.

Hvala za odgovor, ampak vseeno sumim da bo treba datoteko na nek bolj sofisticiran način odpreti.
Oh, ko bi imel vsaj približno idejo kako to narediti. Če ima kdo kaj več pojma o tem prosim za pomoč.

Hvala, upam na flambirano ofco, da se izkaže. sunny
 0   

Kris @kris 23. Jul 2007, 21:05

Včasih se končnica JPG, iz neznanega razloga, preprosto nekam izgubi.
Pomaga, če klikneš na datoteko kot bi jo želel preimenovati in ji
preprosto pripišeš končnico ".jpg". ( ne pozabit pike spredaj!)

Probaj, mogoče bo potem delalo. Pri meni pomaga. thumbsup
 0   

chips @chips 24. Jul 2007, 08:25

Jaz sem imel tak problem s fotkami na eni particiji, pol pa sem sel cez s programom imenovanim GetDataBack....zakon stvar. Poskusi, splaca se.
[i:0172c3323d]"Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)[/i:0172c3323d]
| [url=http://www.deniszupan.com]DENISZUPAN.COM[/url] | [url=http://blog.deniszupan.com]BLOG[/url] |
 0   

Zelod @flambirana_oFca 24. Jul 2007, 19:44

juice, če ti ni panike glede zasebnosti ali, da bi videl kakšne dragocene posnetke, lahko pošlješ dve sliki na moj mail
( oFca84@gmail.com ), pa se bom poigral. Če rata, da dobim ven celotno sliko, ti potem napišem kompletni postopek in spisek orodij kaj potrebuješ.

Načeloma se s takimi stvarmi odlično znajdem in porabim tudi po ves teden tuhtanja in sprobavanja - nikoli ne veš kje ti enkrat tako znanje pride prav. grin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati