0   

mojcaaa @mojcaaa 22. Jul 2007, 14:06

smile [font=Arial:6c44015bf7] [/font:6c44015bf7]
 0   

misfits @misfits 22. Jul 2007, 14:07

sunny
 0   

mojcaaa @mojcaaa 22. Jul 2007, 14:10

cau
kupujem torej nov fotoaparat in sm v tej popolavi informacij in modelov malo izgubljena...iščem nek manjši fotoaparat nekje do 350€. zdj kolkr razumem je zoom zlo pomemben, večina pa mi tudi svetuje da je stabilizator slike skoraj nujen. kdo ve za kakšen fotoaparat ki bi zrduževal vse to v okviru te cene smile
hvala za pomoč
 0   

Aleksander @aleks_oni 22. Jul 2007, 18:13

hm...če bi sam kupoval, bi izbiral med temi (preberi si opise aparatov),.

Sony DSC-T20 s kartico in torbico dobiš za 360€ (enaa.com)
Sony digitalni fotoaparat DSC-W90
Sony digitalni fotoaparat DSC-W85

Canon PowerShot A710 IS

vrjamem, da bodo drugi znali drugače svetovat
 0   

Bogdan @Bogdan444 30. Jul 2007, 15:56

Mojca,

jaz ti svetujem Panasonic FZ-8 (359 EUR), če je pa prevelik pa Panasonic TZ-3 (390 EUR). Če hočeš več podrobnosti, mi pošlji zasebno sporočilo. Lahko ti pošljem kakšne fotke.

Lep pozdrav

Bogdan
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 30. Jul 2007, 16:06

Jz prodajam Canon S2 IS, zraven pa podarim še Canon A410-> torej dva kompakta...
 0   

Matej Ružič @mat 30. Jul 2007, 18:01

Jaja danes bi vsak rad imel čim več "zooma" pa stabilizatorje pa sto Mp pa...
Zanimivo pa da nihče ne zahteva "zgolj" kvalitetno fotografijo-namen fotoaparat bi namreč naj bil naredit prav to...

No moj nasvet: kup ta komplet od Uzp6 če ti da dobro ceno pa je.

Lp Mat
 0   

Aleksander @discom 30. Jul 2007, 19:48

mat je napisal/a:
Jaja danes bi vsak rad imel čim več "zooma" pa stabilizatorje pa sto Mp pa...Zanimivo pa da nihče ne zahteva "zgolj" kvalitetno fotografijo-namen fotoaparat bi namreč naj bil naredit prav to...

yes thumbsup ......Mat,samo ne smeš pozabiti še na "snemanje filmčkov".... grin smile

Mojcaaa lahko bi pogledala malo po forumu,podobnih tem je bilo že kar nekaj.
Poleg tega si premalo povedala,da bi dobila dovolj informacij.

A je tvojih 350 € cena za vse skupaj (komplet) ali samo za fotoaparat?Pri fotoaparatu namreč za uporabo potrebuješ še spominsko kartico,torbico in včasih še baterije in polnilec (če fotoaparat uporablja AA baterije).

Kaj je zate manjši fotoaparat?Fotoaparat,ki gre v žep od srajce,ki gre v žep od jakne,ki ga stlačiš v manjšo žensko torbico,ki gre v torbico za pasom....?

Predvidevam,da verjetno ročnih nastavitev ne boš preveč uporabljala..... cool

Za "manjši" fotoaparat
(že večkrat je bilo povedano,da so lahko to zelo subjektivni pojmi,ki se od posameznika do posameznika lahko razlikujejo),
vsaj za moje pojme,ne sodita Panasonicov model FZ-8 in Canon S2,ker ju težko stlačiš v žep.

Neka vmesna rešitev bi bil najbrž Canon A570 IS

(Vir: cnet.com)

Ne prevelik ne premajhen(spet: kakor za koga),7,1 MP,4x optični zum (35-140mm),ročne nastavitve ,optični stabilizator slike,optično kukalo,2.5 inch LCD (čeprav skromnih 115K pixels), uporablja 2x AA baterije,za manj izkušene je na voljo tudi avtomatika in scenske nastavitve.Soliden fotoaparat,pograjajo le počasno polnjenje bliskavice,kar pa za običajno uporabo ne bi smel biti problem.

Fotoaparat,v kompletu (Mixi foto trgovina):
(Canon Powershot A570 IS + SanDisk SD 2GB Ultra II + polnilnik + 4x polnilne baterije AA NiMH 2300mAh + torbica) = 310 € (309,97 € )
Cena velja pri nakupu preko spleta ali pri gotovinskem plačilu v trgovini.

Glej čisto spodaj desno pod kompleti:

http://www.mixi.tv/katalog/product.php?product_id=1020229622

Tak komplet bi bil čisto v redu zate.Tudi 2 GB spominska kartica bo dovolj, nanjo spraviš cca 600 slik najvišje kvalitete.Večja kapaciteta kartice pride prav tudi za snemanje filmčkov.
SanDisk kartice so kvalitetne,Ultra II je srednje hitrosti in več za tak fotoaparat ne potrebuješ.

NE KUPUJ kompletov z Pqi spominsko kartico,KI IMA 150x hitrost.Sem slišal,da so imele neke težave.Z 60x hitrostjo pa je bilo vse O.K.

Na spletu dobiš podoben komplet (ista kartica,večja torbica) za 3 € "ceneje",če se ti splača počakati kakšen dan ,toda,ko prišteješ poštnino,ne boš nič "prišparala".

http://ceneje.si/canon-digitalni-fotoaparat-powershot-a570-is-plus-sandisk-sd-2gb-ultra-ii-plus-polnilec-plus-torbica

Stopi prej do kakšne trgovine in poglej kako ti fotoaparat izgleda (mogoče ti bo prevelik ?!?),kako ti leži v rokah in ga malo preizkusi.Potem se boš lažje odločila.

Seveda pride v poštev tudi še kakšen drug fotoaparat.

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati