0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 22. Jul 2007, 15:20

pač zbrisal.
[url]http://photoziga.blogspot.com/[/url]
Remove the front cover from the lens before photographing!
 0   

nik @nixon007 22. Jul 2007, 15:45

Photojournalism... biggrin Dobre fotke thumbsup
 0   

mitja @mitzila 22. Jul 2007, 15:46

Še dobro, da imamo helikopter, ki nas reši kjerkoli in kadarkoli!.stars
.
.
Upam, da z motoristom ni bilo hujšega.
 0   

Žan @K_F 22. Jul 2007, 15:48

kruto za motorista... kar se pa tiče naših mojstrov reševalcev... žalost. Sam treniram motocross, pa sm na enem treningu padu in se fajn polomu, izpah komolca, rebra ipd sranje... Kličemo rešilca: "Ja žal ni nobenega razpoložljivega..." Tak kukr sm bil me mama pobaše v avto pa pele na urgenco. Pa prideta istočasno dva rešilca na urgenco z nami. Edn je bil na malci, drugi pa je pelal staro babo na kontrolo ker moža ni blo doma, njeni otroci pa so bili zasedeni... Katastrofa. Pol pa nej leži na cesti en k se mu gre za življenje... mad
 0   

Marko @piloot 22. Jul 2007, 15:51

Brez veze. A si kaj užival v fotografiranju?
Slabo tudi narejeno. Pol slik je skoraj popolno enakih.
Pristal, sedaj bo vzletel, smo že 1m nad zemljo, sedaj smo malo višje........
 0   

Zelod @flambirana_oFca 22. Jul 2007, 15:54

Uau! Bravo ŽiŽa!
Barve in ostrina so mi super. Pa tudi sama zgodba dosti pove....
Ta zgodba kliče po kakšnem časopisu hehehe. Če pacient ne preživi pa sploh.
A se je moral kar lušno pelat, da ga je tako v drevesa pognalo.... upset
 0   

Marjan Krebelj @Nikio 22. Jul 2007, 17:01

Hudirja... najprej sm mislu, da je sam vaja... folk zelo skuliran zgleda.

Qul reportaža !
[ja kake pa naj bojo fotke, če ne vse enake... ne morš kr okoli tekat, ko se tako zgodi]
[url=http://my.opera.com/Nikio/blog/][size=11:2222f2fe55][color=darkred:2222f2fe55]Blog[/color:2222f2fe55][/url][/size:2222f2fe55] - [url=http://photo.net/photos/marjan][size=11:2222f2fe55][color=darkred:2222f2fe55]Portfolio[/color:2222f2fe55][/url][/size
 0   

Rok @Ever 22. Jul 2007, 17:13

A zato toliko siren skozi vas,... Sem mislu da je vsaj kašn avtobus, k je šlo toliko gasilcev, nevem če je potrebno toliko osebja na taki prometni nesreči,... Upam da sz motoristom ni bilo hujšega. ,...

lp.rok
 0   

Robert Purkart @robert_purkart 22. Jul 2007, 18:07

Nikio je napisal/a:
Hudirja... najprej sm mislu, da je sam vaja... folk zelo skuliran zgleda.

Qul reportaža !
[ja kake pa naj bojo fotke, če ne vse enake... ne morš kr okoli tekat, ko se tako zgodi]

Saj ni treba tekati okoli.
Lahko pa si samokritičen in narediš izbor in ne objaviš vsega kar ti je uspelo slikati. .
Helikopter v isti pozi 9x. upset
Dolgovezenje.
Razlika med optimistom in pesimistom? Pesimist ima več informacij.
 0   

Aleksander @aleks_oni 22. Jul 2007, 18:27

žiža...mislim, da je tam blizu doma en avtomehanik, ki popravlja oldtimerje. Ampak na žalost naši policitsi tega ne vedo.
 0   

jan @jan_p 22. Jul 2007, 19:33

Dobr si tole dokomentiral boš lahko pokazu kako naši reševalci komplicirajo...

Lp,Pirnat
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 22. Jul 2007, 19:56

...
 0   

kahim @kahim 22. Jul 2007, 20:24

piloot je napisal/a:

Slabo tudi narejeno. Pol slik je skoraj popolno enakih.
Pristal, sedaj bo vzletel, smo že 1m nad zemljo, sedaj smo malo višje........

Žiža, kakor koli si užaljen ali ne, piloot ima prav. Pol manj fotk bi bilo dovolj, saj je večina popolnoma enakih.
 0   

Peter @petter 22. Jul 2007, 20:33

Tudi meni se zdi zelo podpovprecna rportaza, pojdimo po vrsti:

1. Fotka: Motor je zakrit, desno nekaj delajo a so ze ven iz kadra. Vsebina na fotki ni jasna.

2. Fotka: Vsebina bolj jasna. Bi se pa vseeno dalo dobiti boljsi izrez.

3. Fotka: Drugi zorni kot bi odkril se resilca. Mene tako zakrit resilec in posekane glave zelo motijo.

4. Fotka: Glavni ader je na drugi strani in se ga ne vidi. Se pravi, da je fotka brez veze (ker brez tvojega pripisa ne bi nihce razumel, zakaj gre)

5. Fotka: Enako kot 4. fotka

6. Fotka: "Resilec je odsel" Za tak naslov bi potreboval sliko pravokotno na smer gibanja resilca, da bi se videlo gibanje. Brez pripisa nihce ne bi ugotovil, da resilec odhaja, ker je slika "zamrznjena"

7. Fotka: Enako kot na 6. fotki.

8. Fotka: Prevec stvari v kadru, sporocilo povsem nejasno.

9. Fotka: Vecji propeler je na tej sliki prevec zamrznjen.

10. Fotka: Enako kot zgoraj. Da je v zraku se ne opazi, pocakati bi moral, da se se malo dvigne

11., 12. Fotka: Ti sta se najboljsi od vseh.

Moje skromno mnenje: Dejansko vsebino imata zgolj 2. in zadnji dve fotki. Fotografiral si s custvi in ne s fotoaparatom. Dogodek si dozivljal custveno in zato ti nekaj pomeni. Fotoaparat pa nima custev in jih zato ne zna pokazati. Pokaze jih lako zgolj takrat, ko fotograf pravilno postavi kadre, ti pa tega nisi storil.
Da si bos bolje predstavljal, kaj sem hotel povedati, izbrisi komentarje pod slikami in jih nekomu pokazi. On pa naj ti pripoveduje zgodbo. Po moje se mu bo hitro ustavilo.... Ali pa poglej slike cez kaksen mesec, dva ali pa cez kaksno leto, ko bodo obcutki tega dogodka izpuhteli iz tebe. Takrat bos verjetno lazje razumel, kaj govorim.
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 22. Jul 2007, 20:58

ok hvala za dolgo razlago... tist kar sem prej napisal še zmer velja.

aja tega sploh nisem mislu objavt oz. (prej) fotografirat... poslal sem zgolj z namenom da bi še ostali videli kaj se je dejansko zgodilo... fotografiranje takih stvari mi je confused ... ne ni zabavno... sploh če pomisliš, da je en v smrtni nevarnosti ti pa fotkaš njegovo smrt - podobno kot da bi fotografiral pogreb... pač tko jst mislm drugi drugače.
 0   

Jernej Koncut @brazill 22. Jul 2007, 21:33

Men je pa prov dobra fotoreportaža... in ostrina in barve... če pogledaš vse fotke natančno, potem izveš vse kar se je dogajalo... petter: kako ti vsebina prve fotke ni jasna? poglej motor, kako je parkiran? confused
 0   

Peter @petter 22. Jul 2007, 22:05

brazill je napisal/a:
Men je pa prov dobra fotoreportaža... in ostrina in barve... če pogledaš vse fotke natančno, potem izveš vse kar se je dogajalo... petter: kako ti vsebina prve fotke ni jasna? poglej motor, kako je parkiran? confused

Lepe barve, no ja. To je tako: "Glej, kaksen lep otrocicek na fotki, joj, kaksna lepa licka ima... Ampak, sorry stari, fotka je pa za en drek..." (ne vem, ce ves, kaj zelim povedati)...

Prva fotka je tako: vidis... in skljoc, ne da bi pomislil.. Kader bi lahko bil veliko boljsi. Jaz sem 30 s bulil vanjo, da sem iz tistega savja razbral motor. Prvo kar mi je pa padlo v oci (in je tudi prvi in najbolj jasen kader) je tisto drevo (deblo). Ki verjetno v tej zgodbi sploh ni bistveno, ali pac? Ampak, kot sem rekel. Povedal sem kar sem mislil. Tako je moje mnenje, ni se treba ozirati nanj.
 0   

Peter @perom 22. Jul 2007, 22:07

Konc koncev je bistvo povedano. Well Done ZiZa.
Zdej pa ce clovek hoče komplicirat pac je to najlazji problem. Tud meni ni vsec vrc pri PICCASOVI sliki a kaj cem, taksna je in tako bo, pa čeprav je kao najboljsi slikar vseh casov, zame ne!!!!!!!!
 0   

Hakan @Hakan 22. Jul 2007, 22:15

Ma žižk je uglavnem sam hotu pokazat nesrečno. A so fotke dobre al slabe bi še lahk diskoteral, ampak mislim da smo vsi razbrali iz fotk nesrečo in to je hotu pokazat.

lp
 0   

Peter @petter 22. Jul 2007, 22:15

perom je napisal/a:
Konc koncev je bistvo povedano. Well Done ZiZa.
Zdej pa ce clovek hoče komplicirat pac je to najlazji problem. Tud meni ni vsec vrc pri PICCASOVI sliki a kaj cem, taksna je in tako bo, pa čeprav je kao najboljsi slikar vseh casov, zame ne!!!!!!!!

Ok, saj vem, da nima smisla, ampak se še enkrat oglasim: Ne gre za vprasanje, ali ti je slika/fotka vsec ali ne. Gre za vprasanje, ali je dobra ali ne. To sta dve loceni zadevi. Recimo meni je NUK grd, ampak Plecniku ni kaj ocitati, ker je uposteval vse "arhitekturne" in oblikovne zakonitosti. Prav tako piccaso. Tu so pac neka "pravila", ki jih lahko tudi krsis (kar je Picasso pocel), a moras vedeti, da to pocnes in zakaj to pocnes. To pa iz teh fotk ni razvidno. To je vse, kar sem hotel povedati.

Sicer je s kritiko tako: A) Lahko se poskusas braniti in opravicevatim, zakaj tako in ne drugace. Pri tem porabis veliko energije in nikdar ne prides skupaj. B ) Lahko prisluhnes in kaj iz tega potegnes. Tu je edina "investicija", ki jo rabis tista, ki jo zahteva tvoj ego, da ga malce premagas. Dobicek pa neskoncno vecji. Odlocitev med A in B je na koncu vedno samo tvoja. Lahko noc.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati