0   

David @sokol11 26. Jul 2007, 11:22

Par tednov nazaj sem v naglici (na poti na morje) nabavil rabljen Canon objektiv EF 28-135 IS USM in se mi zdi, da je nekaj narobe z optiko. IS dela normalno, ostrenje dela normalno ampak ostrine na slikah ni. Sploh kar je od 100 mm do 135 mm ni za nikamor.

Testne posnetke v originalu lahko vidite tu: Slike

Potem če je objektiv obrnjen z sprednjo lečo naravnost navzdol se kar sam "odvije" do 135mm a je to normalno?

Drugače na objektivu ni vidnih nobenih znakov kakšnega udarca/padca. Samo meglene slike dela. Za moje pojme preveč meglene. Tiste gori na linku so bile slikane na nekaj na stativu nekaj iz roke. Pa nobena ni nevem kaj.

Torej kaj svetujete, dam tole na servis? Pa občutek imam da če slikam pod kotom navzdol da so bolj meglene kot če slikam navzgor ali pod kotom navzgor. Torej jaz sumim da je optika razštelana...
 0   

črt @mici 26. Jul 2007, 11:42

lep pozdrav. ja malo je čudno tole. Sam sem ga imel in mi je delal lepo, normalno. Tudi meni se je odvijal včasih na 135mm a ne vedno. Ta objektiv nima lock sistema kot ga ma npr. 70-300 IS. Jaz bi ga dal na servis oz še prej povporašal tistega, ki ti ga je prodal, če je imel enake težave. Je pa tvoja napaka, da ga nisi prej mal testiral.
 0   

misfits @misfits 26. Jul 2007, 11:45

Probaj ga vrnit prodajalcu.
 0   

David @sokol11 26. Jul 2007, 14:16

Sem poskusil še očistit vse enkrat in na koncu odstranit Laser Day and Night IR filter in so brez tega filtra rezultati dosti boljši. Čeprav mi je to čudno ker gre samo za zaščitni filter, ki nebi smel bistveno vplivat na kvaliteto slike...

Kakorkoli, zdaj so rezultati dosti boljši, a bom vseeno še poiskal nekje enak objektiv in ju malo primerjal.
 0   

iztok @izo 26. Jul 2007, 14:20

ja pa normalno, če boš gor navil 3 filtre, da bo vse kot da bi čez folijo fotkal, hehe.
 0   

David @sokol11 26. Jul 2007, 14:32

Samo en filter je bil gor samo ima dolgo ime smile

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati